Köpek İlanlarıCavalier King Charles Spaniel kategorisinde 30 ilan bulundu.

Cavalier King Charles Spaniel

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler İspanyol kökenlidir. Cavalier King Charles Spaniel cins köpekler küçük vücut yapıları ile süs köpekleri cinsi içerisinde gösterilmektedir. Oldukça zarif ve bir o kadar da özgür ruhlu olan Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpeklerin en ayırt edici özellikleri ise dalgalı ve uzun yapıdaki tüyleridir.

Cavalier King Charles Spaniel Özellikleri

Asil bir güzelliğe sahip olan Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler dünya üzerinde de en popüler köpek ırkından biridir. Nazik bir yapıya sahip olan bu köpek cinsi tam anlamı ile bir ev köpeği olarak bilinmektedir.

Yuvarlak ve iri gözleri ile dikkat çeken Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin sahipleri ile aralarında mükemmel bir bağ vardır. Sürekli olarak sevdikleri insanlar ile temas kurmak isterler. Ayrıca çok uyumlu bir karakterleri olduğu için de diğer evcil hayvanlar ve çocuklar ile de sorunsuz bir şekilde yaşayabilirler.

Eğitilmesi en kolay köpek ırkı içerisinde yer almaktadır. Yavru döneminde iken özellikle sosyalleşme eğitimi üzerinde durulmalıdır. Sahibinin ilgisinden dolayı şımarabilir ve eğitimlerde sizlere zorluk çıkartabilir. Bunun için yavru döneminde iken Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin sabırlı ve tutarlılık ile eğitilmesi gerekmektedir. Ancak küçük ırk köpek cinsi olduğu için sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi adına bakımına çok dikkat edilmelidir. Özellikle günlük olarak egzersiz yaptırılması kas ve kemik sisteminin gelişmesi açısından oldukça önemlidir.

Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin pek çok şey dikkatini dağıtabilir. Eğer dışarıda küçük bir yürüyüşe çıkıyorsanız tasmasız gezdirmemelisiniz. Farklı bir şey dikkatini çekerse yanınızdan uzaklaşabilir. Cavalier King Charles Spaniel köpekler orta derecede havlama eğilimine sahiptirler.

Oldukça sıcakkanlı olan bu köpekler dışarıdan gelen yabancılara karşı ise oldukça temkinlidir. Evde yalnız kalmayı sevmediklerinden dolayı psikolojilerinin olumsuz olarak etkilenmemesi için uzun süre tek başına bırakmamalısınız.

Uzun ve sarkık kulakları ve kıvırcık yoğun tüyleri ile adeta bir oyuncağı andırmaktadırlar. Hassas bir yapıya sahip olduğu için de soğuk havalarda hasta olmaması için dikkatli olunmasında yarar olacaktır.

Cavalier King Charles Spaniel Köpeklerde Bakım ve Beslenme

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeklerin bakımı sırasında en çok tüylerine dikkat edilmelidir. Yumuşacık ve parlak tüylerinin bakımını yapmak için haftada en az 3 veya 4 kez tüylerini taramalısınız. Uygun bir fırça ile tüylerini taramanız ölü tüylerden kurtulmasını sağlarken tüylerinin ipek gibi yumuşak olmasını da sağlayacaktır.

Özellikle bu cins köpeklerin sonbahar ve ilkbahar mevsiminde biraz daha fazla tüy döktüğü bilinmektedir. Ancak beslenmesine ve tüy bakımına dikkat ederseniz bu dönemi de sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. Uzun kulakları dışarıda gezdiğinde bile çok çabuk bir şekilde kirlenebilir.

Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpeklerde genellikle kulak enfeksiyonları da görülebilir. Bunun için haftada bir veya iki kez kulak içini kontrol etmeli ve temizlemelisiniz. Haftalık bakım rutini içerisinde ağız ve diş bakımını da kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Tırnaklarını düzenli olarak ayda 1 veya 2 kez kesmeniz yeterli olacaktır. Dişlerini ise yine haftada en az 2 veya 3 kez olacak şekilde köpekler için uygun ürünler ile fırçalamalısınız. Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeklerin bakımının düzenli olarak yapılması onların dış etkenlerden kaynaklı olarak hastalanmasının da önüne geçecektir. Bu sayede sevimli küçük dostunuz daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sürebilir.

Süs köpeği ırklarından olan Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler için protein oranı yüksek ve kaliteli kuru mamaları tercih etmelisiniz. Ancak evde pişirdiğiniz bazı besinleri de minik dostunuza verebilirsiniz. Evde hazırlayacağınız yemekler için mutlaka veteriner hekiminize danışmalısınız.

Köpeğinizin kilosuna ve genel sağlık durumuna göre öğünlerinde yeterli miktarda mama vermelisiniz.

Cavalier King Charles Spaniel Köpeklerde Eğitim

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler oldukça zeki ve eğitime açık hayvanlardır. Minik dostunuz ile birlikte aynı evi paylaşacağınız için yavru döneminden itibaren eğitimine çok önem vermelisiniz.

Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpekler 8 haftalık olduktan sonra düzenli olarak eğitimlerine başlayabilirsiniz. Kuralları öğrettiğiniz takdirde Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpeğiniz ile birlikte aynı evi paylaşabilirsiniz.

Sahibinin ilgisi ve sevgisi bu cins köpekleri çok çabuk bir şekilde şımartabilir. Her zaman kontrolü elinizde tutmak için eğitimde liderliği elinizden bırakmamalısınız. iğer hayvanlar ile aynı evde yaşamak, çocuklara alışması ve dışarıda sosyalleşmesi için ona bu tarz eğitimleri dışarıda vermeye çalışmalısınız. İlgileri çok çabuk bir şekilde dağılabildiği için eğitim sırasında sıkılarak size bunu belli edebilirler. Ancak oyun oynar gibi eğitim vermeniz onların her zaman odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Sahibi ile arası iyi olduğunda eğitim konusunda herhangi bir sorun yaşamayan Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpekler çok itaatkar bir karaktere sahiptirler. Tuvalet eğimini çok kolay bir şekilde öğrenirler. Sıcakkanlılık ve sevgi ile eğitebileceğiniz Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeklerin eğitimleri pekiştirmesi için sık sık ödül mamalarını da kullanabilirsiniz.

Cavalier King Charles Spaniel Fiyatları

Cavalier King Charles Spaniel ırkı köpekler dünya üzerinde de kabul görmüş en özel köpek cinsinden biridir. Oldukça uyumlu ve sıcakkanlı bir ev köpeği olan Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin fiyatlarını pek çok etken etkileyebilir. Köpeğin şeceresi, cinsiyeti, safkan olup olmadığı yaşı ve genel sağlık durumu ile rengi fiyatlarına etki edebilen faktörlerdendir.Cavalier King Charles Spaniel yavru fiyatları 2023 yılında ortalama 7000 TL ile 9000 TL ( 335 USD) aralığında değişkenlik göstermektedi

Cavalier King Charles Spaniel Yavru

King Charles Yavru köpekler apartman dairelerinde de rahat bir şekilde yaşayabilirler. Hem sahibine hem de çevresine karşı oldukça uyumlu bir yapıda olan bu cins köpekler kesinlikle saldırgan bir yapıda değildir. Eğer yavru iken Cavalier King Charles Spaniel köpek sahiplenmiş iseniz 8 haftalık olduktan sonra hemen tuvalet ve itaat eğitimlerine başlamalısınız.

Yapı olarak da çok küçük bir ırk olduğu için sahibi olarak önceliğiniz her zaman korumak ve beslenmesine dikkat etmek olmalıdır. Sürekli olarak sahibi ile temas içerisinde olmaktan mutluluk duyacak olan Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin yavru döneminde iken bakımının ve aşılarının düzenli olarak yapılmasına dikkat edilmelidir. Sevimli küçük dostunuzun daha kaliteli bir yaşam sürmesi için beslenmesine de dikkat etmelisiniz.

Yavru döneminde veteriner hekiminizin kontrolünde hangi mamayı vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine veteriner kontrolünde evde bazı yemeklerden de minik dostunuza ikram edebilirsiniz.

Yavru döneminde pek fazla tüy dökme sorunu yaşamasalar da yine haftalık en az 3 kez tüylerini taramalısınız. Bu dönemde çok çabuk bir şekilde hasta olabilecekleri için dışarı çıkartılmaları tavsiye edilmemektedir.

Yavru Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin ilk banyosundan sonra 3 ay kadar tekrar yıkamanıza gerek yoktur. Ayrıca oldukça hassas bir yapıya sahip oldukları için de banyodan sonra hemen sıcak bir odaya almalısınız. Beslenmesine düzenli olarak dikkat eder ve uygun mamaları seçerseniz Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler 10 ile 16 yıl arasında yaşayabilmektedir. Safkan ve özel bir ırk olduğu için de yavru döneminde düzenli olarak veterinere kontrol ettirmelisiniz.

Herhangi bir kalıtsal hastalığı varsa yavru döneminde iken teşhis edilmesi onun sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yavru Cavalier King Charles Spaniel köpekler en çok oyun oynamayı severler. Onunla sürekli olarak oyunlar oynayarak hem eğitilmesini sağlayabilir hem de aranızdaki yakın bağı koruyabilirsiniz.

Cavalier King Charles Spaniel Köpeklerin Bakımı Kolay Mıdır?

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpeklerin bakımı oldukça kolaydır. Sadece mevsim geçişlerinde ve özellikle de bahar aylarında daha fazla tüy döktükleri bilinir. Düzenli olarak tüylerini tarayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca mama konusunda pek seçici olmadıkları için kaliteli bir kuru mama ile beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Cavalier King Charles Spaniel Ne Kadar Yaşar?

Sağlıklı bir Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpek ortalama olarak 10 ile 16 yıl kadar yaşayabilmektedir. Kalıtsal bir hastalığı olmadığı ve bakımına ve beslenmesine dikkat ettiğiniz sürece köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Cavalier King Charles Spaniel Evde Beslenir Mi?

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler küçük süs köpeği cinslerindendir. Küçük bir yapıya sahip olan Cavalier King Charles Spaniel köpekler dışarıda yaşamak için uygun değildir. Uyumlu yapıları ile apartman dairesinde veya müstakil ev içerisinde Cavalier King Charles Spaniel köpekler rahatlıkla yaşayabilirler.

Cavalier King Charles Spaniel Ne Kadar Büyür?

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler ortalama olarak 5 ile 8 kilo arasında değişebilir. Dişileri erkeklere göre biraz daha hafif ve küçük olabilmektedir. Ancak bu farkın çok az olduğunun altını çizmek gerekir. Cavalier King Charles Spaniel köpeklerin boyları ise 30 ile 33 cm arasında değişebilir.

Cavalier King Charles Spaniel Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Genellikle pek havlamayan bir köpek cinsi olarak bilinen Cavalier King Charles Spaniel köpekler evde tek başına sıkılabilir. Sürekli olarak ilgi görmek isteyen ve oyun oynamaktan keyif alan bu cins köpekler evde tek başına uzun saatler boyunca kaldıklarında mutsuz olacaklardır.

Cavalier King Charles Spaniel Nasıl Bir Köpektir?

Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler eğitilmesi oldukça kolay ve uyumlu köpekler olarak tanınmaktadır. Oldukça sıcakkanlı olan Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler çekingen olmadığı için her ortama kolaylıkla ayak uydurabilirler. Kendilerini sevdirmeyi de sevdikleri için tam olarak kucak köpeği olduğu da söylenebilir.

Evcilmarketim.com
Patibultr