Köpek İlanlarıSaint Bernard kategorisinde 6 ilan bulundu.

Saint Bernard

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Saint Bernard

Saint Bernard iri cüsseli bir köpektir. Genellikle daha az enerji gerektiren etkinlikleri sever. Oldukça dost canlısıdır. Küçük büyük herkesin kalbini kazanan Saint Bernard cinsi köpek uysal yapılıdır. Sahibi ile çok güçlü bağ kurar. Sahibinin söyledi komutlara harfiyen uyar. Ayrıca oldukça zekidir. Çok kolay eğitilir. 

Saint Bernard İsviçre kökenlidir. Ayrıca ortalama yaşam süreleri 8 ila 10 sene arasında değişir.  Fakat tahmin edileceği üzere ne kadar güzel bakılırsa o kadar uzun yaşar. 

Saint Bernard cinsi köpeğin ortalama kilosu 54-70 civarındadır. Boyu ise 70-90 santim uzunluğundadır. Çok adaleli bir yapıya sahiptir. Kendini savunmayı iyi bilir. Tehlikelere karşı her zaman tetiktedir. 

Eşyalarını paylaşmak ve arkadaş edinmekte biraz tepkili olsa da zamanla bu durum değişebilir. Yeni arkadaşlar edindikçe daha uysal hale gelir. Bununla birlikte sahibi ile ne kadar kaliteli oyun oynarsa eğitimi o kadar kaliteli hale gelir. Bu bilgi Saint Bernard sahibi olmak isteyen kişilere dip not olarak söylenir. 

Çocuklara karşı ilgilidir. Yabancıları pek sevmez. Kendini  kötü hissettiğinde hemen sahibini uyarır. Saint Bernard tercihen evde beslenebilir. Fakat dışarıda köpek kulübesinde beslenirse daha iyi olur. Saint Bernard yavru iken daha uykucu olur. Gün içinde şekerleme yapmak ona iyi gelebilir. 

Saint Bernard Yavru 

Saint Bernard Yavru iken alındığında daha yapıcı özellikleri vardır. Bulunduğu ortama küçük iken daha çok uyum sağlar. Biraz zaman ve bol sevgi ile her şeyi başarabilir. Bu cins köpeğin hastalığa yakalanma olasılığı düşüktür. Düzenli veteriner kontrolleri ile daha sağlıklı büyür ve gelişir. 

Saint Bernard günde en az iki öğün yemek yemelidir. Küçüklükten beri düzenli şekilde yemek yerse kilo bazında daha rahat eder. Bununla birlikte uyku rutinleri köpeğin günlük enerji harcamasına göre değişir. 

Saint Bernard daha çok serin yerlerde durmayı sever. Tabi bu durum köpekten köpeğe değişiklik gösterebilir. Ayrıca rahat ve geniş ortamları sever. Böyle yerlerde oyun oynamak onu keyiflendirir. 

Bu köpeğin haftalık kürk bakımı oldukça kolaydır. Uygun fırça yardımı ile bir kaç kez taranmak cildini rahatlatır. Hem de daha gösterişli kürke sahip olmasını sağlar. Bununla birlikte tırnak ve kulak temizliği de önemlidir. Kulaklarının kiri onu rahatsız edebilir. Böyle bir durum karşısında birinden yardım alarak temizliğini yapmak gerekir.  

Saint Bernard Fiyatları 2023

Saint Bernard Fiyat aralığı oldukça geniştir. Hemen hemen her bütçeye uygun bir Saint Bernard vardır. Bu sevimli köpeğin değişen fiyat aralığı görüşünü ve genel sağlığı ile ilgilidir. Köpek ne kadar güzel ve alımlı görünürse fiyat o kadar artar. Bununla birlikte yaş aralığı da sahiplenme fiyatını değiştiren faktörler arasındadır. 

Saint Bernard için ortalama fiyat en düşük 5.000 TL en yüksek 25.000 TL arasındadır.  

Saint Bernard 2022 Fiyatları

Saint Bernard 2022 Fiyatları,  diğer yıllara göre değişiklik göstermede de ortalama olarak 8.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Saint Bernard 2023 Fiyatları  12.000 TL ile 17.000 TL arası değişiklik göstermektedir.

Saint Bernard Sahiplenme 

Saint Bernard Sahiplenme bizim sitemiz ile daha kolay olur. Ücretsiz sahiplenme de olacağı için zaman zaman düşen ilanları incelmek gerekir. 

Saint Bernard cinsi köpek oldukça yaygın olarak sahiplendirilir. Buna istinaden yaşanan yoğunluk sahiplenmek isteyenleri biraz bunaltabilir. Sitemize belli aralıklarla yapılan ziyaretlerin kayıtsız kalmayacağını garantisini vermek bizim için bir görevdir. 

 

 

 

 

 

 

 

Evcilmarketim.com
Patibultr