Köpek İlanlarıİngiliz Bulldog kategorisinde 10 ilan bulundu.

İngiliz Bulldog

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

İngiliz Bulldog  

İngiliz Bulldog sempatik bir köpektir. Dost canlısı huyu ile en çok çocukların dikkatini çeker. Zaman zaman kendi bildiğini okuma huyu vardır. Eve gelen misafirleri tanımaya çalışır. Yeni tanıştığı kişilerle hemen bağ kurar. 

Bu cins köpeğin kökeni İngiltere’ye kadar uzanır. Ama kökeni Birleşik Krallık olarak bilinir.  Köpeğin genel olarak saldırma huyu yoktur. Ayrıca ısırmaz. Soğuk kanlı ve ağır hareket eden bir köpektir. 

Kaslı kısa bir vücuda sahiptir. Küçük burnu ve tombul yanakları yüz hatlarını daha belirgin hale getirir. Bu cins köpeğin kürk rengi genel olarak kırmızı beyazdır. Kürk görünümü alacalı bir yapıya sahiptir. 

İngiliz Bulldog ortalama olarak 8 ila 10 yıl yaşar. Düzenli bakım ve koşulsuz sevgi onun daha uzun yaşamasına neden olur. Bu cins köpekler oldukça hassastırlar. Duygusal olarak kendilerini yalnız hissetmek istemezler. Fakat sakin yaşamı çok severler.  Sahipleri ile vakit geçirmek onların en sevdiği aktivitedir. Genel olarak az enerji gerektiren oyunları tercih ederler. Bununla birlikte şeyleri kemirme ihtiyacı duyarlar. Bu ihtiyaç stres altında kaldıklarında daha fazla olur. 

İngiliz Bulldog Yavru 

İngiliz Bulldog Yavru haliyle oldukça sempatik görünür. Büyüdükçe yüz hatları ve kemikli iskeleti biraz daha farklılaşır. Bundan dolayı sahiplenme yapılacağı zaman yavru hali daha fazla istek görür. 

İngiliz Bulldog bakımı oldukça kolaydır. Sürekli olarak dışarıya çıkartmak gibi bir durum söz konusu değildir. Ev yaşamına oldukça uyumludur. Fakat zaman zaman kısa yürüyüşler yapmak kendini daha iyi hissettirir. 

Günde kiloya bağlı  ortalama olarak 2 kere beslenmesi gerekir. Bunun yanında bol su içmesi onu yararınadır. Veterinerin uygun gördüğü mama kullanmak daha iyi olur. Ayrıca düzenli kontroller ve aşılar onu hastalıklardan korur.

Bu cins köpeğin tüyleri kısa olduğundan sürekli taramak gerekmez. Haftada bir kere veya banyodan sonra bir kere yeterli gelir. Bununla birlikte diş tırnak ve kulak temizliği de önemlidir. Özellikle ağız sağlığı için temizleyici çiğneme çubukları kullanmak daha doğru olur. Hem böylelikle köpeğin başka yerleri kemirmesine gerek kalmaz.

İngiliz Bulldog iyi huylu bir köpektir. Düzenli olarak verilen eğitimlere hemen olmasa da cevap verir. Bu cins köpeği ödül vererek teşvik etmek, ev kurallarını öğretmek daha doğru olur.

İngiliz Bulldog Fiyatları

İngiliz Bulldog Fiyat konusunda oldukça uygundur. Her kişinin rahatlıkla sahiplenebileceği bir türdür. Belirlenen fiyat köpeğin genel özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.  Köpeğin sağlıklı oluşu, yaşı, eğitim durumu gibi özelikler fiyat aralığını değiştirir. 

İngiliz Bulldog her koşulda kendini öne çıkaran bir köpektir. Bundan dolayı pek çok kişi sahiplenmek ister. Bu cins köpek ücretsiz sahiplenme ile yeni sahiplerine kavuşur.

İngiliz Bulldog için en düşük fiyat 3.500 TL civarındadır. En yüksek fiyat ise 7.000 TL civarındadır.

İngiliz Bulldog 2022 Fiyatları 

İngiliz Bulldog 2022 Fiyatları diğer yıllara istinaden daha pahalıdır. Bunun sebebi oluşan yoğunluktur. Son zamanlarda pek çok kişi bu cins köpeğin sahiplenmek istemiştir.  Bu cins köpek için en uygun fiyat 3.000 TL olarak belirlenmiştir. 

İngiliz Bulldog 2023 Fiyatları

İngiliz Bulldog 2023 Fiyatları 5.000 TL ile 14.000 TL civarındadır. Yavru İngiliz Bulldog sahiplenilirse ortalama fiyat biraz daha iner.

İngiliz Bulldog Sahiplenme 

İngiliz Bulldog Sahiplenme konusu pek çok kişinin dikkatini çeker. Nitekim bu köpek çok uysal olduğundan, özellikle çocuklu aileler tercih eder. 

Sitemizde yayınlanan ücretsiz İngiliz Bulldog ilanları vardır. Ara ara sitemizi ziyaret edip size uygun olanı sahiplenebilirsiniz.

Evcilmarketim.com
Patibultr