Köpek İlanlarıAlaska Kurdu kategorisinde 3 ilan bulundu.

Alaska Kurdu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Alaska Kurdu

Alaska Malamutu olarak bilinen Alaska kurdu, Alaska bölgesine özgü bir köpek cinsidir. Tarihte Eskimoların kızak çekmede kullandıkları işçi köpekler olarak bilinir. Çok eski tarihi geçmişi olan bu işçi köpeği, ağır yük taşıyıcı olarak tanınır.

Alaska Kurdu Özellikleri

Alaska kurdu ırkı köpekler, arkadaş canlısı ve oldukça akıllıdır. En büyük özellikleri sahiplerine çok bağlıdır ve sakin bir yapıya sahiptir. Diğer köpek ulumalarına uluma ile cevap verir. Bakımlarına ve beslenmelerine dikkat edildiğinde ortalama olarak 10 -12 yıl yaşayabiliyorlar.

Kurt ırkından geldiği için eğitimleri zordur ancak imkansız değildir. Her yaşta verilecek eğitimlerde istenilen başarıya ulaşılabilmek için köpeğinizle aranızdaki güven duygusunun güçlü olmasına dikkat etmelisiniz.

Kendisine lider olarak gördüğü insanların yönlendirmelerini daha kolay yerine getirirler. Eğitimleri doğru yönettiğinizde istediğiniz eğitimi verebileceksiniz. Arkadaş canlısı karaktere sahip olduğu için bekçi çoban köpeği için uygun değildir. Eğitim alan köpeğiniz sosyalleşmiş olacağından insanlarla daha iyi ilişkiler kurabilecektir.

Alaska Kurdu Bakım ve Beslenme

Alaksa kurdu köpeğinizin bakımını yaparken kilo kontrolünü yapmalısınız. Her şeyi yiyen bir hayvandır ve egzersizler yaptırılmadığında kısa sürede fazla kilo alabilecektir. Soğuk iklim hayvanı olduğu için yaşam alanını serin bir ortam olarak oluşturmalı ve bol su bulundurmalısınız.

Beslenmelerinde özel mamalar ya da farklı yiyecekler kullanılabilir. Önüne ne koyarsanız yiyecektir. Dişi Alaska kurtları aynı anda 3 – 10 arasında yavru doğururlar. Sağlık konusunda kas- iskelet ve dermatolojik hastalıklara karşı hassastır. Bunun için düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.

Alaska Kurdu Eğitim

Köpek eğitimleri, köpeklerin cinslerine ve ırklarına göre özel belirlenir. Alaska kurdu eğitimi en zor olan ırklardan birisidir. İstenilen eğitimin verilebilmesi için köpek ile arasında güven duygusu oluşturmalısınız. Yavruların eğitimi daha kolaydır.

Eğitilenler tüm talimatlara uyar ve sahibine sadık olduğunu gösterir. Evde beslenmesi gerektiği durumlarda mutlaka eğitilmiş olması gerekir. Yavruların eğitiminin doğru yöntemlerden yapılabilmesi için köpek eğitim tesislerinden destek almak önemlidir.

Alaska Kurdu Fiyatları

Yeni bir köpek almak istediğinizde tercihiniz alaska kurdu olduğunda, Mutlu Patiler ile iletişime geçerek, karakteristik özellikleri ve bakımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Köpek fiyatları değişkendir ve bu değişkenlik kriterleri şunlardır;

  • Yavru köpek fiyatları,
  • Yetişkin köpek fiyatları,
  • Köpek tüy renkleri,
  • Eğitimli olma durumu,

Satın alınmak istenildiğinde, 1 yaş civarında olanlar için ortalama 150 TL – 200 TL arasında ücret ödenebilir. Sağlıklı oluşu, tüy renkleri ve diğer özelliklerine göre fiyatlar 5.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Yavru Alaska Kurdu

Yetişkin Alaska kurdu köpekleri, işçi köpeklerdir ve toprak bulduklarında eşelemektedir. Eğitimli olanlar sadakatlerini her zaman gösterirler. Yavru köpeklerin bakımları yapılırken, beslenmelerine dikkat edilmesi ve düzenli egzersizler yaptırılmalıdır. Bakımlı ve güzel görünmesini sağlayabilmek için tüylerini haftalık olarak özel fırça ile taramalısınız. Soğuk havayı sevdikleri için bahçeye alacağınız özel kulübede kendilerini daha güvende hissedecektir. Yavru Alaska kurdu bakımları için tüm detaylı bilgileri Mutlu Patilerden alabilirsiniz.

Alaska Kurdu tüy döker mi?

Alaska kurdu köpekler, saf beyaz, samur, gri, kırmızı, siyah gibi karışık renk tüy yapısına sahip olabilir. Soğuk iklim hayvanı olduğu için tüy yapısı kalındır. Yaz aylarında havaların ısınması ile tüy döker, dökülen tüyler kış aylarında yeniden çıkar. Evlerde tüy dökümüne karşı yaz aylarında mümkün olduğu kadar dışarıda bulundurulmalı ve tüyleri haftalık değil daha sık aralıklarla fırçalanmalıdır.

Alaska Kurdu köpeklerin bakımı kolay mıdır?

Alaska kurdu köpekler önüne ne konursa yedikleri için bakımları kolaydır. Tüy dökme işlemleri sadece yaz aylarında olur. Soğuk havayı sevdikleri için bahçenize kulübe alarak orada daha huzurlu yaşamasını sağlayabilirsiniz. Fırçalama işlemlerini düzenli yaptığınızda tüy dökme sorununu fazla yaşamazsınız.

Alaska Kurdu ne kadar yaşar?

Alaska kurdu köpekler, bakımları düzenli yapıldığında ve sağlıklı olduklarında 10 ile 12 yıl yaşayabiliyor. Beslenmelerine ve kilolarına dikkat edildiğinde, uzun süre yaşayabilecektir. Düzenli diyet ve egzersizler 12 yıl yaşamalarını sağlayacaktır.

Alaska Kurdu kaç yavru doğurur?

Dişi Alaska kurdu 3 – 10 arası yavru dünyaya getirebiliyor. Yavru sayısı, anne köpeğin fiziksel yapısı, sağlık durumu ve hamilelik dönemindeki beslenmesine bağlı olabiliyor.

Alaska Kurdu evde beslenir mi?

Alaska kurdu köpekler evde beslenebilir. Ancak soğuk havayı sevdikleri için özel kulübeleri ile bahçede beslenmesi daha uygun olacaktır. Evde beslenirken, serin ortam oluşturulmaya dikkat edilmelidir.

Alaska Kurdu kaç kilo olur?

Alaska kurdu köpeklerin bakımları iyi yapıldığında, yetişkin erkekler 36 -45 kg, dişiler ise 30 -38 kg ağırlığına sahip olurlar. Sağlıklı olabilmeleri ve kilo dengelerinin korunabilmesi için düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirilmelidir.

Alaska Kurdu yavru nasıl beslenir?

Alaska kurdu yavrularını beslerken fazla yemek vermeye gerek yoktur. Az yemekle beslenirler. Günlük beslenmelerinde 1 -2 bardak kuru gıda verilebilir.

Alaska Kurdu evde yalnız kalabilir mi ?

Alaska kurdu köpeği geniş ve güvenli alanlarda yaşamaya alışıktır. Evde yalnız kalması uygun değildir. Evde yalnız kaldığında, tırmalama ve havlama yapabilecektir.

Evcilmarketim.com
Patibultr