American Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

American Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

Kaslı, atletik ve inkar edilemez derecede güçlü olan American Bulldog, korkutucu bir görünüme sahip olabilir, ancak iyi bir karaktere ve oyun için çok hevesli bir yapıya sahiptir.

American Bulldog, tamamen farklı bir cinstir. Mükemmel aile köpeği olabilirler.

American Bulldog köpekleri, akıllı ve şevkatlidir. Johnson türü, aynı zamanda Scott türü olarak da adlandırılan Standart veya Performans türü olarak bilinen türleri olduğu için görünümde farklılık gösterebilirler.

American Bulldog köpekleri, 50 cm yüksekliğinde 27 km ağırlığındadır. Yarı dik kulakları veya aşağıya sarkan kulakları ile büyük bir kafaya sahiptir.

Sert görünümlü yapılarına rağmen, çevrelerine duyarlı, duygusal köpeklerdir.

Özellikle çocuklarla oynamayı çok severler. Ayrıca yüksek enerjileri nedeni ile sık sık egzersiz ihtiyacı duyarlar. Geniş alana ihtiyaçları vardır.

Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldog

Egzersiz & Eğitim İhtiyacı

American Bulldog eğitimi, çok eğlenceli bir deneyim olabilir. Ancak yine de, eğitimde başarı elde edebilmek için doğru şekilde ele alınması gerekiyor.

American Bulldog, son derece atletik, güçlü ve kaslı bir hayvandır. Bu harika bir özelliktir fakat her sahibin başa çıkabileceği bir özellik değildir

Bu, American Bulldog Köpeğinin sık sık egzersiz yapması, neredeyse sabit stimülasyon gerektirdiği anlamına gelir.

Bulldog köpeğiniz ile 50 km koşu yapın demiyoruz, fakat sık sık aktif olan biri değilseniz ve Amerikalı olmadığınıza göre, yolculuk boyunca daha büyük sorunlara yol açabilecek mutsuz bir evcil hayvanla karşılaşabilirsiniz.

American Bulldog Köpekleri, kedilerle asla anlaşamaz. Bu yüzden moralini bozacak bir kedi ile büyütmeyin.

>> Ayrıca Şu Cinslere de Göz Atabilirsiniz >> French Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri – İngiliz Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

Taranma İhtiyacı Ve Genel Bakım

Kısa tüyleri göz önüne alındığında, American Bulldogların bakımı nispeten kolaydır.

Hafif ve orta boylarda tüyleri olduğundan, sahibinin takdirine bağlı olaraktan temizlik açısından sağlıklı tutmak suretiyle sadece haftalık fırçalanmaya ihtiyaç duyarlar.

Dudak yüz şekilleri nedeniyle ağızda yağlanma görülebilmektedir.

Kendilerini temiz tutmak için periyodik olarak izlenmesi ve silinmesi gereken yağlanma eğilimi gösterirler.

Diş fırçalama haftalık olarak yapılmalıdır, çünkü bu cins büyüklüğü nedeniyle çok fazla yemek yiyor ve herhangi bir köpek gibi tırnak uzunluğu gereken şekilde takip edilmeli ve kesilmelidir.

Beslenme İhtiyacı

American Bulldog için kalori gereksinimleri bir köpekten diğerine büyük ölçüde değişkenlik göstermektedir. Bu köpekler 54 kiloya kadar çıkabildiğinden ötürü, değişkenlik göstermesi normaldir.

Bir örnek vermek gerekirse, çok fazla egzersiz yapmayan bir American Bulldog’un günde 1.400 civarı kalori alması gerekir.

Orta derecede ise bu rakam 1.900 kalori olmalıdır. Eğer çok atletik köpeğiniz varsa, American Bulldog’unuz günde 2.700 kalori ister. Bu nedenle American Bulldog’un beslenmesi diğer köpeklerin iki kat üstünde olabilir.

Kökeni

American Bulldog’lar 17.yüzyıldan beri var. Bunların büyük ölçüde Eski İngiliz Bulldog’u soyundan geldiğine inanılıyor ve Endüstri Devrimi’nden önce İngiltere’deki West Midlands’tan işçi sınıfı göçmen yerleşimcilerle birlikte Amerika’nın güneyine geldikleri biliniyor.

Çiftçiler ve çiftlik sahipleri, köpekleri, o zamanlar avcı hayvanların avlanmalarını ya da sığırlarını kontrol etmelerine yardımcı olmaları, mülkleri için genel koruma sağlamaları, avlanan domuzları avlama kabiliyetleri nedeniyle ödüllendirdiler.

Fiziksel Yapıları

Erkeklerde Ağırlık; 27 – 54 kg

Dişilerde Ağırlık; 27 – 54 kg

Erkeklerde Yükseklik; 50-71 cm

Dişilerde Yükseklik; 50-71 cm

Erkek ve Dişilerde Yaşam Süresi; 9-16 yıl

 

Satılık American BullDog Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerikan Bulldog Yavrusu
Amerikan Bulldog Yavrusu

Amerikan Bulldog Yavrusu

Satılık American Bulldog Yavrusu alırken çok nitelikli bir eğitim programına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Kedileri sevmediklerini belirtmiştik. Sorumsuz satıcılardan asla Satılık American Bulldog Yavrusu almayın. Fiyatları yüksektir.

Kalori gereksinimleri çok fazladır. İyi bir bakım yapılması gerekmektedir ve haftada en az bir kez fırçalanması, tırnaklarının kesilmesi gerekmektedir. Satılık American Bulldog Yavrusu nadir bulunan türlerdendir ve özel köpektir. Özel olarak bakılması gerekir. Bahçeniz yoksa tavsiye edilmez.

Amerikan Bulldog ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat