Basset Hound Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri

Basset Hound Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri

Basset Hound üzgün ve duygusal bakışları, kısa boyları, gözlerinin üzerindeki sarkık derisiyle masum ve şaşkın bir köpektir.

Basset Hound Köpeği CinsininÖzellikleri

Basset Hound üzgün ve duygusal bakışları, kısa boyları, gözlerinin üzerindeki sarkık derisiyle masum ve şaşkın bir köpektir. Dik olmayan kulakları kadife gibi yumuşak ve uzundur. Genellikle renkleri siyah – beyaz – bronz veya limon sarısı – beyazdır. Dik kafalı olmalarıyla ünlüdür aynı zamanda kibar ve sadıklardır.

Afacan karakterleri ve kendilerini her zaman temize çıkaracak bakışlarıyla kızmaya kıyamayacağınız bir türdür. Apartman hayatına uygun olan Basset Hound iç mekanlarda hareketsiz, dış mekanlarda aktiviteye yatkındır. Çocuklara güzel bir arkadaştır ancak çocuklar köpeğin kulaklarını çekmemeli ve sırtına oturmamalıdır. Vefası, sadakati, arkadaşlığı ve aile bireylerine duyduğu özverili sevgisi ile Basset Hound bu hayattaki en iyi arkadaşınız olabilir.

Ayrıca şu makalemize de göz atabilirsiniz. >> Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları

Basset Hound Köpeği
Basset Hound Köpeği

Basset Hound Köpeği Hakkında Gerçek Bir Yaşam Hikayesi

John ve Mary, evlendiklerinde hayatlarını birlikte paylaşmak için güzel bir Basset Hound köpeği yavrusu sahiplendiler. Sağlıklı bir çocukları oldu ancak 5 ay sonra felç geçirdi. Basset Hound köpeği, küçük kızları Nora’yı çok sevdi. Basset Hound hastalığı boyunca Nora’nın yatağından hiç ayrılmadı. Nora’nın beyni anne karnındayken oldukça fazla hasar görmüştü bundan dolayı hayatını kaybetti. Bu süreçte Basset’in aileye olan desteği ve güçlü sevgisi onları ayakta tuttu.

Basset Hound Köpeği Mücadelesi
Basset Hound Köpeği Mücadelesi

Basset Hound Köpeği Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satılık Basset Hound köpeği araştırıyorsanız yavruyu görmeden internet üzerinden alarak kargo ile gönderilmesine izin vermemelisiniz. Gidip görmeli ve şecereli kayıtlı bir köpek almaya dikkat etmelisiniz. Yavrunun annesi ve babasını görmeniz önemlidir. Karakterini ve ırk özelliklerini de bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Kısa bacaklı sevimli mi sevimli satılık Basset Hound bakıyorsanız gevşek cilt makbuldür. Basset Hound köpeği yavrusu sarkık ve yumuşak derisi ile size sarılmaya doyamayacağınız bir arkadaş olabilir. Bu türde omurga rahatsızlıkları görülebilir. Sırt ve iskelet problemlerinin olup olmadığına, aşılarının yapılıp yapılmadığına bakmalısınız. Basset Hound’un GDV hastalığına yakalanma olasılığı vardır.

Basset Hound Köpeklerinin Bakımı

Basset Hound Köpeği Bakımı
Basset Hound Köpeği Bakımı

Basset Hound’a yemeğini iki veya üç öğüne bölüştürerek vermeniz daha iyi olacaktır. Ayak tırnakları düzenli bir şekilde kesilmelidir. Salyası olan bir türdür. Basset Hound köpeklerini eğitirken, egzersizin temposunu aşama aşama artırmalı ve bunu yaparken onun tepkisine de dikkat etmelisiniz. Sabahları yürüyüşe çıkabilir ve köpeğinize tasmayla, size yakın bir şekilde yürümeyi öğretebilirsiniz. Obje saklama, engelli koşu gibi aktiviteler yaptırabilirsiniz. Tünel, zıplama çubukları ve zikzaklar da aktivitelerde kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır.

Basset Hound Arayanlar

Yalnızlığınızı giderecek, size düşkün bir köpek istiyorsanız, hemen uygun Basset Hound fiyatları ile satılık Basset Hound köpeği yavruları araştırmaya başlayın.  Güvenilir ve kaliteli köpek çiftliklerinden iyi bir araştırma sonucu satılık Basset Hound köpeği yavrusu bulabilirsiniz. Barınaklar ve petshoplar ise kolaylıkla köpek edinebileceğiniz yerlerdir. Instagram ve Facebook sayfalarımızdan da sahiplendirilmeyi bekleyen köpeklerimize bakabilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Orta

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Orta

Başka Petlerle Geçinme: Orta

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Orta

Basset Hound ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat