Beagle Cinsi Köpeklerin Özellikleri Ve Bakımı

Beagle Cinsi Köpeklerin Özellikleri Ve Bakımı

Beagle, görünüş itibarıyla en karizmatik köpek cinslerinden biridir. Enerjisi bitmek, tükenmek bilmeyen Beagle; sahibini eğlendirmeyi en güzel şekilde başaran; durduğu yerde dahi mutluluk verebilen bir köpek cinsi olmasıyla da dikkatleri üzerine çeker. Beagle köpek cinsi özellikle apartman dairelerinde bakmak için en yatkın cinslerden biridir. Fakat evde bakıldığında; günlük egzersizlerini düzenli olarak yapması ve yürüyüşlere çıkması gerekir. Çünkü enerjisi oldukça yüksek bir hayvandır. Bunun yanında Beagle, korunaklı bir kulübede bahçede yaşamaya uygundur.

Beagle Köpek

Beagle köpek, tam bir “oyuncu” olarak nitelendirilebilecek özelliklere sahip cinstir. Evde bulunduğu her saniye birilerinin tebessüm etmesini sağlayan bu köpek cinsiyle her anınız ayrı eğlenceli geçecek.

Beagle köpek ile ilgili en çok dikkat çeken nokta “av yetenekleri” olmaktadır. Av köpeği içgüdüsü bulunan Beagle köpek, akla gelebilecek her türlü şeyi takip edip; onu bulma noktasında inanılması güç hayvanlar arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Beagle Köpek, Foxhound yani halk arasında bilinen adıyla tilki tazısına görünüş bakımından çok benzemektedir. Küçük ve orta büyüklük arasında kalan Beagle Köpek cinsi, Dünya üzerinde 2.000 yıldan daha fazla süreden beri bulunmaktadır. Beagle Köpek ile ilgili ilk bilgilere Antik Yunan devrinden ulaşılabiliyor. Tabi o devirde; şuan ki görünümünde olmasalar da, ataları o günlere dayanıyor. Çok eski zamanlarda yabani tavşanların ve geyiklerin avlanılması için kullanıldığı biliniyor.

Tarihler 11. Yüzyılı yani 1000’li yılları gösterdiğinde Beagle köpekler, Fatih William ve Normandiya Dükü lakaplarıyla tanınan, tarih kitaplarında önemli bir yere sahip olan I. William tarafından Birleşik Krallık’a tanıtılıyor. William, tanıtmasının ardından geçen kısa sürenin sonunda bu köpeklerin daha hızlı olabilmesi için onları tazılarla çiftleştiriyor ve melez ırklar üretiyor. Şu an soyu tükenen ve Dünya üzerinde herhangi bir safkan örneği bulunmayan Talbot Tazısı, yine bu melezler sonucu ortaya çıkıyor.

Orta Çağ dönemlerinde Beagle kelimesinin halk arasında bilinen anlamı “küçük tazı” demekti. Beagle cinsi köpekler, o zamanlar kraliyet ailesi tarafından en sevilen köpeklerdi. Av amacıyla yüzlerce köpeği bulunan Kraliyet Ailesi’nde Beagle her zaman ayrı bir yere sahip olmuştur. Normalde av amaçlı kullanılan Beagle Köpek, 1. Elizabeth tarafından evcil hayvan olarak seçilmiştir.

18. yüzyıla; yani 1700’lü yıllara geldiğimizde Beagle Irkının bugünkü şekline gelmesini sağlayan iki ırk (North Country Beagle – SouthernHound) geliştirildi. Ardından 19. Yüzyılda İngiltere’de Beagle cinsi köpekler için yetiştirme merkezi kuruldu. Bu 2 cins çiftleştirildi, genler aktarıldı ve ortaya bugünkü Beagle Köpek çıktı.

Beagle Fiyatları

Tarihi, Antik Yunan’a kadar dayanmakta olan Beagle, fiyat bakımından oldukça değişkenlik gösterebilen bir köpek cinsidir. Çünkü fiyatı etkileyen birçok unsuru bulunmaktadır. Yaşı, sağlığı, safkan olup olmaması, ebeveynlerinin; ırkının özelliklerini tamamıyla taşıyor olup olmaması gibi birçok etken Beagle fiyatları konusunda büyük etkiye sahiptir. Peki,Beagle Fiyatları ne kadardır? İşte güncel Beagle Fiyatları…

Beagle fiyatları yukarıda belirtilen durumlara göre 1.200 TL ila 3.000 TL aralığında belirlenmiştir. Muğla Pet Shop firmaları arasında yer alan Mutlu Patiler Pet Shop, Beagle Fiyatları konusunda detaylı bilgi vermektedir.

Beagle Yavruları

Beagle Yavruları, günümüzde Elizabeth Beagle yavruları olarak da adlandırılmaktadır. Yetişkin Beagle köpeklere göre farkı ise hem eğitim açısından daha kolay eğitilebilir olmasıdır. Bunun yanı sıra farklı bir köpekle uyum içerisinde yaşayacaksa; yavruyken buna adaptasyon süreci daha kolay olur.

Beagle Yavruları Bodrum Pet Shop işletmeleri arasında; Mutlu Patiler Pet Shop firmasında satılmakta olup, tamamıyla garantili ve veteriner kontrolünde teslim edilmektedir. Beagle Yavruları alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta safkan olup olmamasıdır. Safkan olduğu yavruyken anlaşılmayan fakat büyüdükçe; kendini gerek içgüdüler, gerekse görünüş olarak iyice ortaya çıkaran Beagle Köpek,güvenilir satıcılardan alınmalıdır.

Beagle Özellikleri

Beagle Özellikleri, yine Beagle Köpeklerle ilgili en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekmektedir. En bilinen özelliği av içgüdüsü olması olan Beagle, müthiş derecede zeki bir köpek cinsidir. Sadece avcılık ve zekilik değil aynı zamanda; cana yakınlık, kararlılık, yüksek heyecan, naziklik konularında da diğer cinslerin çoğuna göre kendini oldukça geliştirmiştir.

Beagle ile ilgili tüm soru, görüş, öneri ve isteklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Konuya eklemek istediklerinizi de yine buradan ulaştırarak; eklenmesini sağlayabilirsiniz.

 

1 thought on “Beagle Cinsi Köpeklerin Özellikleri Ve Bakımı”

  1. Ahmet Rıfat Tosun

    Sayın yetkili
    Bende 11 aylık erkek beagle köpeğim var aynı zamanda bahçede beslediğim çok sayıda kedi ve tavuklarım var. Ayrıca 4 adette farklı cinslerden köpeğim var köpekler kendi aralarında çok iyi anlaşıyorlar ayrıca diğer 4 köpek kedi ve tavuklarlada çok iyş anlaşıyor ve her hangi bir saldırganlık göstermiyorlar ancak beagle kedilere ve tavuklara sürekli saldırıyor bunun saldırganlık huyundan nasıl vaz geçirebilirim. Saygılarımla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat