Bengal Kedisi - Irk Özellikleri - Bengal Kedisi Yavruları

Bengal Kedisi – Irk Özellikleri – Bengal Kedisi Yavruları

Bengal muazzam derisiyle, küçük bir leoparı andıran, vahşi görünümlü sakin ve güzel bir ırktır. 1963 yılında Vahşi Asya Leopar Kedisi ile evcil kısa tüylü kedinin çiftleştirmesiyle ortaya çıkan Bengal kedisinin güzel kürkü, altın sarısı, kahverengi, turuncu, buz rengi, fildişi gibi çeşitli taban renklerindedir. Kürkünün üzerinde çikolata, kahverengi ve siyah yuvarlak benekler vardır. Bengal’lerin üzerindeki noktalar tekirlerdeki gibi dağınık değil, genellikle yuvarlaktır. Güçlü fiziksel özelliklere sahip Bengal kedileri tamamen evcildir ve evde beslemeye uygundur. Zeki, oyuncu ve arkadaş canlısı tavırlarıyla çocukların da minik dostları olabilirler. Bengal kedilerinin vücutlarına göre küçük kafaları, arka bacaklarına göre daha uzun ön bacakları, küçük kulakları, geniş bir burunları vardır. Kasları oldukça gelişmiş Bengal kedileri kalın kemikli ve büyük kedilerdir. Yemek yemeyi çok severler. Renkleri parlak ve vurguludur.

Bengal Kedisi
Bengal Kedisi

Bengal kedisi, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmiş, vahşi görünümlü uysal, sakin bir kedi türüdür. Eski bir ırk olarak bilinse de Bengal kedisi 1997 yılından sonra uluslararası kedi türleri arasında yerini almıştır. Irk olarak 4 kuşaktan oluşan Bengal kedisi F4 cinsi ile en uysal özellikleri üzerinde barındırır. Sakin ve sevecenliği ile Bengal yavruları iyi bir ev arkadaşı olmaktadır. Satılık Bengal bakıyorsanız top oynamaktan ve herhangi bir şeyi fırlatarak size getirmesinden büyük zevk alacaksınız. Bengal yavrusu beslerseniz kuş, hamster, tavşan gibi evcil hayvanlar ile kontrollü şekilde iletişim kurmasına izin vermelisiniz. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir. Her zaman ilgi ve alakadan hoşlanmakta olan Bengal kedisi yalnız kalmaktan hoşlanmadığı için, ona gereken ilgiyi gösterecekseniz eğer satılık Bengal yavruları bakmalısınız.

Kedilerle ilgili genel bir bilgi sahibi olmak için, şu makalemize göz atabilirsiniz >> Saldırgan Kedi Nasıl Uysallaştırılır?

Bengal Kedisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bengal Kedisi Özellikleri
Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal kedileri düz göğüslü kitten sendromu, patellar lüks, kalça displazisi, piruvat kinaz eksikliği hastalıklarına yatkındır. Satılık Bengal kedisi araştırıyorsanız, bu hastalıkların kontrolü ve aşıları yapıldıktan sonra gönül rahatlığıyla evinizde küçük bir leoparın gezmesine izin verebilirsiniz.

Bengal Kedisinin Bakımı

Orta uzunluktaki tüyleri kalın ve yumuşaktır, bakımı oldukça kolaydır. Haftada bir kez kedi tarağı ya da kedi fırçası ile taranması yeterlidir. Alerjik bünyeye sahip olan kişilerin Bengal kedisine daha az reaksiyon gösterdiği bilindiği için, alerjik bünyeler de satılık Bengal yavrusu bakabilirler.

Kedi pudrası kullanılması durumunda bu güzel tüyler parlak ve çekici bir görünüme sahip olurlar. Bengal kedisinin sağlıklı ve dinç kalması için kaliteli kedi maması ve düzenli besin takviyeleri  yapılmalıdır. Bengal kedisi için kedi tırmığı, kedi topu ve fare oyuncakları alabilir, evde hareketli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Bengal Kedisi Arayanlar

Asil ve heybetli görüntüsü, sevimli ve sakin karakteri ile mini bir leopar arzulayanlar, sahiplendirme sayfalarından bengal kedisi fiyatları araştırması yapabilirler. Bengal kedisi, Amazon ormanlarındaymış hissi vererek, sizi bambaşka diyarlara götürecektir. Kedi ve köpek sahiplenmek isteyenler sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirler.

Başka kedilerle geçinme: Orta

Çocuklarla geçinme: Orta

Dikkat ve ilgi: İyi

Konuşkanlık: Orta

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Avcılık: Orta

Aktivite: Yüksek

Bağımsızlık: Yüksek

Bengal kedisi ile ilgili tüm soru – yorum ve eklemek istediklerinizi hemen alt bölümde yer alan yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat