Bernese Dağ Köpeği Cinsinin Özellikleri

Bernese Dağ Köpeği Cinsinin Özellikleri

Bernese dağ köpeği, siyah gözleri, sarkık üçgen kulakları ile iri ve güçlü köpeklerdir. Bernese Dağ Köpeği fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Bernese Dağ Köpeği Cinsinin Özellikleri

Bernese dağ köpeği, koyu renk gözleri, siyah burnu, sarkık üçgen kulakları, soğuğa dayanıklı 3 renkli, 2 kat kürkleriyle, iri ve güçlü köpeklerdir. Vücutlarında siyah, bacaklarında ve yanaklarında kahverengi, alnında ve karnında da beyaz tüyler vardır.

Bernese dağ köpeği, İsviçre Alpleri’nde çiftlik köpeği olduğundan, “İsviçre dağ köpeği” olarak da anılmaktadır. Tarihte ilk olarak çiftlik köpeği ve Roma İmparatorluğu’nda savaş köpeği olarak kullanılmıştır.

Bernese dağ köpeği sahibi olmak istiyorsanız iyi bir eğitmen olmayı da öğrenmelisiniz. Bernese dağ köpeği yavrusu Golden Retriever cinsi kadar yumuşak huylu olmasa da ödüllendirme yöntemi ve iyi bir eğitimle kolaylıkla eğitilebilir. Ancak dominant bir köpek olduklarından sahiplerinin otoriteyi yüksek tutmaları gerekir.

>> Köpekler Nasıl Beslenmeli?

İri olmaları ve yüksek enerjileri sebebiyle korunaklı bir bahçede beslenmesi daha uygundur. Ancak aile hayatına da rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Soğuk havada koşmayı severler ve oyun oynamaya bayılırlar. Ayrıca iğer hayvanlarla iyi geçinirler. Bir yabancı fark ettiklerinde hemen havlamaya başlarlar. Bernese dağ köpeği olası bir kazayı önleyecek kadar zeki, aile bireylerini koruyacak kadar da sevdiklerine bağlıdır.

Bernese Dağ Köpeği
Bernese Dağ Köpeği

Bernese Dağ Köpeği Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Hayatınıza uyum sağlayabilecek, satılık Bernese arıyorsanız eğer, öncelikle sağlıklı olup olmamasına, sonra karakterine bakmalısınız. Hızlı büyümeleri ve kilo almaları sebebiyle, kıkırdak gelişimine bağlı olarak ön ayaklarda topallama, mide dönmesi ve göz kapağında problemler çok sık karşılaşılan durumlardır. Sağlıklı, enerji dolu, satılık Bernese dağ köpeği yavruları araştırmayı düşünüyorsanız kanser ve kalça çıkıklığı olup olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Bernese Dağ Köpeklerinin Bakımı

Bernese Dağ Köpeği Yavrusu
Bernese Dağ Köpeği Yavrusu

Bernese dağ köpeği yavruları, ilk haftalarda anne sütüyle hızlı bir şekilde büyürler, 4. haftadan sonra kuru mamayla, 3 öğün beslenmesi gerekir. Yaşı ilerledikçe, öğün sayısı 2’ye düşürülmelidir. Yaş konserve mamalar da tercih edilebilir. Soğan, sarımsak, pırasa gibi sebzeler ve şekerli gıdalar zararlıdır. Bernese dağ köpeği, normal zamanda 2-3 günde 1 fırçalanması, tüy dökümünde ise çok tüy döktüğünden her gün fırçalanması gerekir. Kulakları düzenli olarak silinmeli, ayaklarının etrafındaki tüyler kesilmelidir.

Bernese Dağ Köpeği Arayanlar

Bernese Dağ Köpeği
Bernese Dağ Köpeği

Köpek sahibi olmanın ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız, satılık Bernese dağ köpeği yavrusu sizin için güzel bir seçenektir. “Yeri geldiğinde bahçeli evimizin bekçisi olsun ve çocuklarla bahçede koştursun, kırlarda bize arkadaşlık yapsın, yeri geldiğinde evde uyusun” diyorsanız bu köpek tam size göredir. Satılık Bernese dağ köpeği aramanın tam zamanı. Instagram ve Facebook sayfalarımızı ziyaret edebilir, Bernese dağ köpeği fiyatları ve detayları için bize ulaşabilirsiniz.

Erkeklerde Boy: 61 – 71 cm, Kilo: 38 – 50 Kg

Dişilerde Boy: 58 – 69 cm, Kilo: 36 – 48 Kg

Ortalama Ömürleri: 6-8 Yıl

Cinselliğe Uygunluk: 18 ay

Eğitilebilirlik: İYİ

Çocuklarla Anlaşma: İYİ

Başka Hayvanlarla Geçinme: İYİ

Başka Köpeklerle Geçinme: İYİ

Egzersiz İhtiyacı: YÜKSEK

Enerji Düzeyi: YÜKSEK

Yabancılara Davranış: ORTA

Oyunculuk: ORTA

Bernese ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat