Border Collie Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri

Border Collie Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri

Köpeğiniz yarışmalara katılsın, ödüller kazansın istiyorsanız satılık Border Collie yavrusu, size uygun bir köpektir

Border Collie Köpeği Cinsinin Özellikleri

Border Collie, zeki bir köpek isteyenler ve ilgi göstermekten bıkmayanlar için mükemmel bir tercihtir. Sahibiyle çokça vakit geçirmeyi seven ve öğrenmeye hevesli olan Border Collie, eğitime en yatkın ırklardan biridir. En zeki on köpek arasındadır.

Orta büyüklüktedir. Bir Border Collie köpeği ile yaşamak istiyorsanız güzel bir program yapmalı ve çok yoğun ilgi göstermelisiniz. Onu oyalayacak aktiviteler üretmelisiniz. Kolay kolay yorulmazlar. Satılık Border Collie köpeği arıyorsanız bir çoban köpeği kökenli olmasından dolayı bir işe odaklı şekilde görevler vererek yetiştirilmelisiniz.

Border Collie Köpeği
Border Collie Köpeği

Bir Border Collie köpeği yavrusu oyunculuğu ve sıcakkanlılığıyla çocuklarınıza iyi bir arkadaş olabilir. Ancak bahçe veya gün içinde koşturabileceği herhangi bir alan yoksa, apartman hayatı bu köpeklere büyük eziyet olacaktır.

Tüm gün bağlı kalmamalıdırlar. Güçlü koyun gütme yetenekleri nedeniyle yabancılara karşı savunma eğiliminde olabilirler. Övgüye karşılık verirler. Çekingen olmamaları için yavruyken diğer hayvanlarla ve insanlarla iletişimlerini kuvvetlendirebilirsiniz. Uzun süre yalnız bırakıldıklarında ilginç davranışlar sergileyebilirler. Sıkıldıklarında eşyalara zarar verme eğilimindedirler.

Border Collie ve diğer ırklarla ilgili tüm detaylara ulaşmak için Köpek ırkları makalemize göz atabilirsiniz. >> Köpek Irkları

Border Collie Köpeği Özellikleri
Border Collie Köpeği Özellikleri

İsmindeki İngilizce ‘border’ (sınır) kelimesi, İngiltere ve İskoçya sınırlarındaki ırkları simgeler. İlk olarak, Northumberland’da üretilmiştir. Güzel bir baş yapısına sahip olmakla birlikte kulakları kimi zaman dik, kimi zaman yataydır. Kürkü 2 katmanlıdır ve zor koşullara iyi dayanır. Uzun veya kısa tüyleriyle çeşitlilik gösterirler. Tüyleri her renkte olabilir, göğüslerinde beyaz tüyler vardır. Beyaz üzerine koyu büyük benekler şeklinde desenli olanlar vardır.

Border Collie Köpeği Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satılık Border Collie arıyorsanız kalça displazi, collie göz anomalisi ve epilepsi gibi hastalıklarının olmamasına dikkat edebilirsiniz. Sırt bölgesinde osteosclereoza yatkınlık olabilir. Satılık Border Collie köpeği yavruları almak istiyorsanız eğitmeye ve ilgilenmeye pek vaktiniz yoksa kesinlikle tercih etmemelisiniz.

Border Collie Köpeklerinin Bakımı

Border Collie’nin 2 kat kürkü düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bir kerede 5-7 yavru doğurabilirler. Katarakt ve entropium açısından gözleri dönem dönem veterinere gösterilmelidir. Gerektiğinde banyo yaptırılmalı ya da kuru şampuan ile temizlenmelidir. Tüyleri ve kulaklarının içi ve kenelere karşı kontrol edilmelidir.

Border Collie Arayanlar

Border Collie Yavruları
Border Collie Yavruları

Köpeğiniz yarışmalara katılsın, ödüller kazansın istiyorsanız satılık Border Collie yavrusu, size uygun bir köpektir. Yetenek yarışmalarında çok başarılıdır. Hatta Yetenek sizsiniz Tv programında 2 Border Collie yarışmıştır. Border Collie’lerin uyanıklığına, zekasına ve eğitilebilirliğine tüm Türkiye şahit olmuştur. Bu cins gece ve gündüz size hizmet etmeye bayılır. Köyde yaşıyorsanız ve koyun güden bir çoban köpeği arıyorsanız da bu ırkı tercih edebilirsiniz. İnekleri ve koyunları gütmek onun için hizmet değil eğlenceli bir iştir. Uygun Border Collie fiyatları ile hem iyi bir arkadaş hem de güzel, zeki ve sevimli bir çoban edinebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Yüksek

Egzersiz İhtiyacı: Yüksek

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: Düşük

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Mesafeli

Eğitilebilirlik: Yüksek

Koruma Özelliği: Orta

Border Collie ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat