Bordeux Mastiff Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri

Bordeux Mastiff , görkemli ve heybetli görüntülerinin aksine sakinliğiyle kalbinizi kazanacak bir köpektir

Bordeux Mastiff Köpeğinin Özellikleri 

Bordeux Mastiff görkemli ve heybetli görüntülerinin aksine sakinliğiyle kalbinizi kazanacak bir köpektir. Bordeux Mastiff yavruları bakıyorsanız, bakımıyla uğraştırmayan, sürekli zaman geçirmeniz gerekmeyen kendi kendine yetebilen bir tür olduğunu bilmelisiniz. Bu köpekler görkemli görünüşleri ve heybetleriyle benzersiz bir sakinliğe ve yüze sahipler.

Bordeux Mastiff köpeği, M.Ö 6. yüzyılda yaşayan en eski köpek ırklarından biridir. Roma döneminde askerler tarafından kullanılan ve gladyatör eğlencelerinde yer alan Bordeux Mastiff’ler günümüze kadar geçirmiş oldukları bu süreç içerisinde saldırganlıkları geçmiştir. Önceleri Fransız Mastiffi köpek ailesinin Paris, Toulouse ve Bordeaux olmak üzere 3 alt türü varmış.

Bordeux Mastiff Köpeği
Bordeux Mastiff Köpeği

Yüzleri buruşuktur, bu bölgede cilt yapılarının gevşek olmasından dolayı yüzleri buruşuktur. Bordeux Mastiff’lerin kafalarının çapı genellikle göğüs genişlikleri kadar olur. Çok kısa burunları ve oldukça güçlü bir çeneleri, sallanan, küçük sarkık kulakları vardır. Bu görüntüleri onlara üzgün bir yüz ifadesi vermektedir. Heybetli vücutlarının aksine insanlarda şefkat hissi uyandıran yüzleri, sadakatleri ve sahiplerine adanmışlıkları onları aileler için güvenilir yapıyor.

Görüntüsü ve kişisel özellikleri nedeniyle Bordeux Mastiff günümüzde koruma ve çoban köpeği olarak kullanılmaktadır. Bordeux Mastiff yavruları iyi eğitildiği takdirde güçlü bir koruma köpeği olabileceği gibi sadık bir aile bireyi de olabilir. Mastiff’in eğitimi zor değildir ama her insanın baş edebileceği gibi kolay köpek ırklarından biri değildir.

>> İnsan Şampuanıyla Köpek Yıkanır mı?

Bordeux Mastiff Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satılık Bordeux Mastiff yavruları arıyorsanız, bu köpekler uzun bir ömür sürerler, bazen 20 yıldan bile fazla yaşar. Yaşlanınca eklem ağrıları, kalça veya omuz diplejisi gibi sağlık sorunları yaşarlar. Son olarak satılık Bordeux Mastiff yavrusu bakıyorsanız bu köpeklerde göz problemleri ve cilt problemlerine de baktırmalısınız.

Yüzlerindeki sarkmış cilt katmanları nem ve mantar için ideal ortamdır. Hipotiroid, epilepsi ve retinal atrofi de görülebilir. Fransız Mastiff köpeklerinde büyük kafatası brakisefali denilen bir rahatsızlıktır. Satılık Bordeux Mastiff bulduysanız bu türlerde kısa burunları sebebiyle solunum problemleri de olduğunu bilmelisiniz. Ama bu genellikle hafif bir problemdir. Seçtiğiniz Bordeux Mastiff yavrusu anne sütü emmiş, veteriner kontrolünden geçmiş, aşıları, parazit tedavisi yapılmış, temiz ve sağlıklı bir yavru olmalıdır.

Bordeux Mastiff Köpeklerinin Bakımı

Bordeux Mastiff Köpek Yavrusu
Bordeux Mastiff Köpek Yavrusu

Son derece hassas bir deriye sahip olan Bordeux Mastiff sık dişli bir tarak ile taranmalıdır. Tarandıktan sonra tüylerini güzelleştirmek için süet uygulaması yapılabilir. Kaş dönmesi yaşanan sağlık problemlerindendir. Gerekli görüldüğü zaman banyo yaptırılması Bordeux Mastiff için uygundur.

Bordeux Mastiff Arayanlar

Bordeux Mastiff
Bordeux Mastiff

Bir dost edinmek güzel bir duygudur bizlerde bu duyguya ortak olabilmek için minik dostlarınızı sizlere sunuyoruz. Uygun Bordeux Mastiff köpeği fiyatları için firmamızla görüşebilirsiniz. Her ile ulaşım garantili yavrularımız sizleri bekliyor. Mastiff’ler son derece kaba karakterli bir köpek gibi görünür ancak sizin kucağınızda büyüyen bir Mastiff sizin davranışlarınızla şekillenecektir.

Enerji Düzeyi: İyi

Egzersiz İhtiyacı: Yüksek

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Orta

Başka Petlerle Geçinme: Orta

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Çok İyi

Bordeux Mastiff ile ilgili eklemek istediklerinizi ve sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat