Boston Terrier Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri

Boston Terrier Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri

Eğer satın alacağınız köpeğin sevimliliği ve oyunculuğu benim için önemli diyorsanız, satılık Boston Terrier araştırmaya başlayabilirsiniz.

Boston Terrier Köpeği Cinsinin Özellikleri

Boston Terrier nezaketi, canlı görünümü, dik bakışları ve sıcakkanlılığıyla oyuncak köpek olarak bilinir. Bir bebek koşturmasından önce evde köpek koştursun istiyorsanız oyuncu bir Boston Terrier yavrusu sizin için doğru seçim olacaktır.

Dövüş ringlerinden inip apartman dairelerinde kolaylıkla bakılabilen sevimli aile köpekleri olmuşlardır. İnatçı ve başına buyruk karakteri nedeniyle eğitimi emek gerektirmektedir. Boston Terrier keskin bir zekası olan kaprisli bir köpektir. Aynı zamanda duygusal köpeklerdir, bu nedenle eğitimlerinde övgüden, sevgiden ve ödüllendirmeden kaçınmamalısınız. İnatçı da olsa Boston Terrier köpeği centilmen Amerikalı olarak tabir edilir.

Boston Terrier Köpeği
Boston Terrier Köpeği

Ayrıca şu makalemize de göz atabilirsiniz > Diğer Hayvanlarla Uyum Sağlayan Köpek Irkları  

Boston Terrier’in kökeni 1800’lü yıllarda ABD, Boston, Massachusetts’dir. İngiliz Bulldog ve İngiliz Terrier ‘in çaprazlanması ile meydana gelen bu soy “yuvarlak kafa”  olarak adlandırılmıştır. Daha sonra çıktığı yerin ismi “Boston” kullanılmıştır. Küçük, sıkı ve kaslı bir köpeklerdir.  Kuyruğu vücuduna oranla kısadır. Bu köpek yoğun bir iş yüküne ve göreve ihtiyaç duymaz.

Boston Terrier Köpeği Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Boston Terrier
Boston Terrier

Bir aileden yada satıcıdan satılık Boston Terrier köpeği yavruları bulduysanız, görmeye gittiğinizde yavrulardan hangisi sizinle iletişim gösteriyorsa onu seçmek önceliğiniz olmalıdır. Sağlıklı olup olmadığını anlamak için almadan önce mutlaka veteriner kontrolü yaptırılmalıdır.

Solunum zorluğu, horlama, salya, güç doğum,  deri hastalıkları gibi rahatsızlıklar görülebilir. Kısa burunlu köpek olması sebebiyle uyurken horlar. Sindirim sistemi yavaş çalıştığından yemek yedikten sonra uzun süre şişlik yaşayabilir ve bol gaz çıkarır. Gaz çıkaran ve horlayan bir köpeğe tahammül edemiyorsanız bu türü kesinlikle tercih etmemelisiniz. Eğer sevimliliği ve oyunculuğu benim için önemli diyorsanız satılık Boston Terrier araştırmaya başlayabilirsiniz.

Boston Terrier Köpeklerinin Bakımı

Boston Terrier Yavrusu
Boston Terrier Yavrusu

Satılık Boston Terrier köpeği arıyorsanız genellikle büyük başlı yavrular nedeniyle sezeryan doğum yaptıklarını bilmelisiniz. Doğum süreci zorludur. Kısa tüyleri haftada bir tımarlanmalıdır. Büyük gözleri düzenli olarak temizlenmeli, yüz çevresi hafif ıslak bir bezle silinmelidir. Küçük köpek sendromuna yakalanma olasılığı vardır.

Günde bir kez yürümek, evde oyun oynamak ve haftada birkaç kez bahçede oynamak bu tür için yeterlidir. Yürüme ve egzersizden hemen sonra Boston Terrier’e yiyecek vermemelisiniz. Büyüdükçe yavaş yavaş öğün sayısını azaltabilirsiniz. Yetişkin olunca köpeğe balık, et, süzme peynir, yumurta da verilmelidir.  Elma parçası Boston Terrier için harika bir atıştırmalıktır. Elma, dişler ve sindirim için yararlıdır.

Boston Terrier Arayanlar

Bu mükemmel ev arkadaşı, neşeli, canlı ve büyüleyici görünümü kimseyi kendisine kayıtsız bırakmaz. Satılık Boston Terrier köpeği yavrusu seçtiyseniz, yavrunun annesi ve babasını da görmeniz önemlidir. Irkın özelliklerini taşıyıp taşımadığını ve karakterini öğrenebilirsiniz. Boston Terrier fiyatları ve yaşantınıza uygun köpek türleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: Orta

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Mesafeli

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Düşük

Boston Terrier  ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat