British Shorthair Nasıl Bir Kedidir - British Shorthair Yavruları

British Shorthair Nasıl Bir Kedidir – British Shorthair Yavruları

British Shorthair – Longhair adından da anlaşıldığı gibi İngiliz kökenli bir kedi ırkıdır. Büyük Britanya kökenli olan British Shorthair ilk kez 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. British Shorthair’lara halk arasında “Whiskas kedisi” de denir. Bunun sebebi, Whiskas kedi mamalarının üzerindeki gri kedi British Shorthair’dır. British Shorthair blue dediğimiz mavi-gri, kahverengi ve bu renklerin beyazla karışımı tonlarında, sık, kısa ve yumuşak tüylere sahiptir. British Longhair da aynı özellikleri gösterir sadece tüyleri Shorthair’lara göre daha uzundur. Tüyleri daha sık fırçalanmalıdır. Büyük kulakları, tombul kafa yapısı, şişman yanakları vardır. İri, yuvarlak, bakır-altın renklerindeki gözleri, blue tüyleriyle son derece uyumlu ve etkileyicidir. British Shorthair kedisi kaslı bir vücuda, geniş bir göğse, orta boy bacaklara, yuvarlak ve tombul patilere sahiptir. British Shorthair yavruları yuvarlak uçlu, birbirinden ayrık kulaklarıyla çok şeker kedilerdir. Kimi zaman bu kulaklar bir yere saklandıklarında kendilerini ele verir. Kuyruğu da kısa ve sık tüylerle kaplıdır ve vücudu gibi peluşa benzer.

Kedilere ve köpeklere yönelik genel bir bilgi sahibi olmak için tıklayınız >> Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları

British Shorthair Kedisi
British Shorthair Kedisi

British Shorthair – Longhair kalorifer, şömine başında bir minderde uyumaya bayılır, tam anlamıyla sessiz, sakin bir ev kedisidir. Çocuklara karşı oldukça sabırlıdır, onlarla güzel vakit geçirir. Kucağa gelmekten, sürekli sevilmekten hoşlanmazlar, özgür takılmayı severler. British Shorthair – Longhair yavrusu ile evde hareketli dakikalar da geçirebilirsiniz. Utangaç karakterleri ile ilk zamanlarda sürekli saklanabilirler. Tüm aile fertlerini kabullendikten sonra peşinizden ayrılmazlar, siz çalışırken önünüzde kıvrılıp sizi izlerler. Hatta sizin yanınızda bir kenara kıvrılıp uyurlar. İnsan gibi oturmalarıyla tanınırlar. Bazen içe kapanık olabilirler, seslerden korkup saklanabilirler. Sıcaktan hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle yazın serin ortamda kalmalıdırlar.

British Shorthair Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

British Shorthair
British Shorthair

Satılık British Shorthair- Longhair kedisi bakıyorsanız bu kedilerin erkekleri dişilere göre daha iridir ve erkekleri ile dişileri arasında oldukça fark vardır. Cinsiyet seçimini buna göre yapabilirsiniz. Evde uzun saatler yalnız başına kalsa da evdeki eşyalara dokunmaz, mutfak tezgâhları ile dolap üstü gibi yüksekleri pek sevmezler. Satılık British Shorthair yavrusu, çalışan insanlar için de çok uygun bir tercihtir. Kısa ve uzun tüy seçiminizi de yapıp sağlıklı, güzel mi güzel satılık British Shorthair ya da satılık British Longhair bakabilirsiniz.

British Shorthair Kedilerinin Bakımı

British Shorthair Yavrusu
British Shorthair Yavrusu

Satılık British Shorthair yavruları bakıyorsanız, bu kedilerin sürekli temizlendiklerini görürsünüz. Bu nedenle fazla bakım istemezler. Haftada bir fırçalanması yeterli olur. Zamanının çoğunu uyuyarak geçiren bu kedilerin kısırlaştırıldıktan sonraki beslenmesine özen gösterilmeli, diyet mamalar kullanılmalıdır. British Shorthair cinsi kedilerin tüyleri tek katlı ve kısadır kesinlikle düğüm olmaz. British Longhair’ların tüy dökmesi daha fazladır, daha bakım gerektirir.

British Shorthair Arayanlar

Eğer “Benim kedim British Shorthair- Longhair olmalı” diyorsanız, British Shorthair- Longhair fiyatları için araştırma yapabilirsiniz. Kedi ve köpek türlerimiz için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Başka kedilerle geçinme: İyi

Çocuklarla geçinme: İyi

Dikkat ve ilgi: İyi

Konuşkanlık: Düşük

Oyunculuk: İyi

Avcılık: Düşük

Aktivite: Düşük

Bağımsızlık: Yüksek

British Shorthair ile ilgili tüm sorularınızı ve meraklarınızı alt bölümde yer alan yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

https://www.patibul.com/56/british-shorthair bağlantısını ziyaret ederek tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat