Chihuahua Yavru Fiyatı

Chihuahua (Şivava) Yavru

Chihuahua yavrusu insanların en sevimli buldukları ve bakımını en çok üstlendikleri köpek türlerinden bir tanesidir. Özellikle kadınların tercihi olan bu köpekler, bakımı çok kolay köpekler olmalarının yanı sıra çok tatlıdır. Oradan oraya zıplayan bir çocuk gibi enerjileri hiç tükenmeyen bu köpekler, çok küçük köpeklerdir ve saklanmayı çok severler. Dolayısıyla sahiplerinin özellikle geceleri ışıkları açmadan etrafta dolanmaları önerilmez. Çünkü yere tamamen yatar pozisyonda uzanırlar.

Chihuahua yavru halinde sahiplenildiğinde, köpeğin sahibine alışması daha kolaydır. Çok fazla havlamayan, havlasalar bile sesleri çok fazla çıkmayan köpeklerdir. Bu köpekler oyuncaklar ile oynamaya bayılırlar. Yerde gördükleri şeyleri ağızlarına alma eğilimli olduklarından, sahiplerinin yerde pek bir şey bırakmamaya özen göstermeleri ve her gün yerlerdeki tozları bir kez süpürmeleri önerilmektedir.

Chihuahua Yavrusu Özellikleri

Chihuahua yavruları incecik ve küçücük köpeklerdir. Aşırı sevimli bir surata sahip bu köpeklerin boyunları inceciktir. Dolayısıyla bu köpekler tasma takılarak gezdirilmeye pek uygun köpekler değillerdir. Sahipleri genellikle onları kucaklarında taşıyarak gezdirir. Bahçeli evlerde serbest dolaştırılabilir. Ancak bir park söz konusu olsa dahi bu köpekleri serbest bırakmamaya özen göstermek gerekir. Çok hassas olmaları ve sahiplerine olan aşırı bağlılıkları, diğer köpeklerden sahiplerini kıskanmalarına neden olabilir. Dolayısıyla bu köpeklerin kendilerinin iki üç katı köpeklerin üzerine yürüdükleri çok görülmüştür.

Kıyafet giydirilmeye çok uygun olan bu köpekler, bir hayli şekerdir. Sahipleri köpeklerini cinsiyetlerine göre istedikleri gibi giydirip süsleyebilirler. Şapka, kolye gibi aksesuarları kullanmak için de harika köpeklerdir. Ayrıca kış aylarında üşüdükleri için göğüslerini kapatacak kıyafetlere ihtiyaçları bulunmaktadır.

Chihuahua Yavrusu Bakımı

Chihuahua yavrusu bakımı çok kolay ancak biraz özen gösteren hayvanlardır. Köpeğin daha sağlıklı olması için her gün egzersiz yapması gerekmektedir. Kafes eğitimi aldırılmalıdır, aksi takdirde sonradan çok sorun çıkaracaktır. Ev içerisinde tuvalet eğitimi kazandırılmalıdır, bahçeli evlerde bahçe tuvalet için kullanılabilir. Evin yerleri her daim temiz tutulmalıdır, köpeğin bulduğu şeyi ağzına atma gibi garip bir özelliği vardır. Şeker kullanımı kısıtlanmalıdır, bu köpekler bir kere alıştıklarında çok fazla şeker tüketmektedir. Yaşlarına uygun mamalar ile birlikte, sınırlı miktarda insan yiyeceği verilebilir.


Deprecated: jquery-slick 2.7.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine Swiper kullanın. in /home/u8926622/evcilhayvanal.com/wp-includes/functions.php on line 5401

CHIHUAHUA İLE İLGİLİ TÜM DETAYLAR:

Chihuhua Özellikleri - Bakımı - Fiyatı
Köpek

Chihuahua Özellikleri – Bakımı – Fiyatı

Chihuhua günümüzde Türkiye’de en çok araştırılan süs köpeği cinsi olarak dikkat çekiyor. Şivava ve Çivava olarak da bilinen Chihuhua süs …

Yazıyı Oku...

Deprecated: jquery-slick 2.7.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine Swiper kullanın. in /home/u8926622/evcilhayvanal.com/wp-includes/functions.php on line 5401

1 thought on “Chihuahua (Şivava) Yavru”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat