Dacshund Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Dacshund Yavruları

Dacshund Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Dacshund Yavruları

Dacshund, sosise benzetildiği için, sosis köpek diye bilinir. Uzun vücuduyla güçlü benzersiz köpeklerdir.

Dacshund, sosise benzetildiği için, sosis köpek diye bilinir. Sevimli satılık Dacshund köpeği uzun vücudu, kısa bacakları, kubbeli kafatası olan kaslı ve güçlü benzersiz köpeklerdir. Yüzündeki dostça ve zeki ifadesi, cesur, inatçı, neşeli, duygulu, uysal, kompleksiz karakteriyle muhteşem köpeklerdir. Telaffuzunun zorluğundan ve benzerliğinden dolayı çoğunlukla sosis köpek olarak adlandırdığımız avcı köpeklerdir.

Üçgen şeklinde büyük kulakları, uzun burnu,  güçlü dişleri, uzun boyunları vardır. Gözleri oval, rengi kızıl, kahverengi-siyahtır. Göğüs kemiği çıkıntılı, karın içe doğru gergin, kuyruğu uzundur. Dahshund’un parlak, düz, tek renkli, iki renkli veya benekli tüylere sahiptir. Tek renkli Dachshund’ların kızıl veya krem renkli tüyleri vardır. Göğüs bölgesinde küçük bir miktar beyaz renk vardır.

Ayrıca düz renkli Dachshund’lar siyah veya koyu renkte bantlı olanları da vardır. Dacshund yavruları almayı düşünüyorsanız, kendinizi bu kadarlık bu köpek cinsinin vücuda nasıl bu kadar büyük bir enerjinin sığdığını düşüneceksiniz. Görevleri av hayvanlarının izini sürmek ve onları kovalamaktı. O zamanlar bu köpekleri porsuk köpekleri olarak çağırıyorlardı ve Deutsche Bracken cinsi köpeklerden (ilk Alman tazısı) üretilmişlerdi.

> Diğer Hayvanlarla Uyum Sağlayan Köpek Irkları  

Dacshund Köpeği
Dacshund Köpeği

Dachshund çene, kaşlar ve kulaklar dışında vücudun tamamı kaba, sert, kısa ve sık tüylerden oluşur. Alt tabakada ise yumuşak tüyler vardır. Kaşlarda ve çenede aksesuar tüyler bulunur. Almanya‘nın Bavyera eyaletindeki Passau şehrinde açılan Dacshund müzesi açılmıştır. Müzede sanat eserleri ve oyuncaklarla birlikte, 4500’den fazla eser bulunmaktadır. Satılık Dacshund yavruları bakıyorsanız, genellikle diğer hayvanlarla iyi anlaşır fakat kıskançlık yapabilir, ısırmaya çalışır, alıştırılması gerekir.  

Büyük Britanya, Almanya ve İsviçre’de av sporu için bu köpekler sıkça kullanılır. Köpek yetiştiricilerinin çoğu bu türü zeki ve canlı bir insan dostu olarak üremelerini amaçlarlar. Dachshund, yabancılara havladığı için bekçi köpeği olarak da kullanılır.

Sosis Köpek ( Dacshund ) Köpeği
Sosis Köpek ( Dacshund ) Köpeği

Dacshund Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Dacshund yavrusu küçük boyutları, şirin karakterleri,  oyuncu karakterleri ile çocuklarla birlikte yaşamak için ideal bir köpektir. Veteriner kontrolü yaptırıldıktan sonra, aşılarının kontrolü ile barınaklardan, petshoplardan veya internetten kolaylıkla satın alabilirsiniz. Aile hayatına çok uygundur.

Dacshund Köpeklerinin Bakımı

Sosis Köpek ( Dacshund ) Yavrusu
Sosis Köpek ( Dacshund ) Yavrusu

Satılık Dacshund yavrusu araştırıyorsanız, her gün düzenli yürüyüşlere ve parkta oynamaya önem vermelisiniz. Bel bölgesi hassas olduğundan sıçrama ve atlama hareketleri yapmamalıdırlar. Bu köpekler, haftada 2-3 kez yıkanmalıdırlar. Bütün satılık Dacshund cinsi köpeklerin kilo almaya müsait vücutları sebebiyle kilo almayı önlemek için çok fazla aktivite yapmaya, koşturmaya ihtiyaçları vardır. 12 ile 14 kilo idealdir, çok beslenmeden kaçınılmalıdır. Sosis köpekler kucağa alınmayı veya hareketlerinin engellenmesini sevmezler.

Dacshund Arayanlar

Dünyanın her yerinde sokaklarda dolaşan sosis köpeklerin sayısına bakarak ne kadar sevildiklerini ve ne kadar çok beslendiklerini görmek mümkündür. Tatlı mı tatlı sosis köpekleri çok seveceğinize eminiz. Cazip Dacshund köpeği fiyatları ile bir Dacshund köpeği edinebilir, güzel bir dost edinebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: Orta

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Orta

Dacshund köpeği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat