Enis Arıkanın Köpeğinin Cinsi ve Özelliklerii

Enis Arıkan’ın Köpeğinin Cinsi ve Özellikleri

Sosyal medya fenomeni Enis Arıkan, Instagram üzerinde bir süredir köpeğinin fotoğraflarını paylaşıyor. 2 Milyona yakın takipçi sayısı bulunan Arıkan’ın paylaşımları yüzbinlerce beğeni alırken, bireyler köpeğin hangi cins olduğunu, fiyatını ve hakkındaki diğer detayları merak ediyorlar. Peki, Enis Arıkan’ın köpeği hangi cins?

Enis Arıkan; yaptığı paylaşımda köpeğinin cinsinin Maltipoo olduğunu açıkladı. Bu anlamda; Enis Arıkan’ın köpeğinin cinsi Maltipoo’dur diyebiliriz. Bu yazımızda Maltipoo ile ilgili bazı detaylara ulaşacak; fiyatlarını öğreneceksiniz. Eğer Maltipoo ile ilgili tüm detayları görmek istiyorsanız sizler için yayınladığımız Maltipoo makalemize; aşağıda yer alan başlıktan ulaşabilirsiniz.

Maltipoo Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri ve Maltipoo Yavruları (Tıklayınız)

Enis Arıkan’ın Köpeği Hangi Cins?

Enis Arıkan Köpeği

Enis Arıkan’ın köpeği hangi cins? Sorusu, paylaştığı fotoğrafların ardından oldukça sık bir şekilde araştırılmaya başlandı. Enis Arıkan’ın köpeğinin cinsi Maltipoo’dur. Maltipo cinsinin tüm özelliklerini ve fiyatını yukarıda verdiğimiz makalemizden ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Yine yazının altında da küçük küçük bahsedeceğiz. İşte Enis Arıkan’ın köpeği ve hakkındaki tüm detaylar:

Maltipoo Özellikleri

Enis Arıkanın Köpeğinin Cinsi ve Özellikleri

Tam bir aile ve ev köpeği olan Maltipoo; melez ırklar arasında yer almaktadır. Hem apartman dairesine uyumludur, hem de her komutu kolayca algıladığı için oldukça uysaldır. Yavru olduğu dönemlerde gerekli miktarda sosyalleştirilirse hem diğer köpek cinsleriyle hem de farklı ev hayvanlarıyla oldukça iyi bir şekilde geçinebilir.

Çocuklarla arası oldukça iyi olan Maltipoo cinsinin, küçük çocuklarla vakit geçirdiği anlarda tek bırakılmaması gerekir. Çünkü küçük çocuklar genellikle bilinçli olmadığı için, bu küçük süs köpeğine zarar verebilirler.

Maltipoo Bakımı

Maltipoo Bakımı

Maltipoo, öğrenmeye oldukça hevesli bir köpektir. Bununla birlikte asla inat bir ırk değildir. Bunun için; oldukça kolay bir şekilde eğitim verilebilir. Bakımı yapılırken ise; yavruyken tüm bakımlara alıştırılması büyüyünce daha uysal olmasını sağlayacaktır.

Genel olarak tüy dökmeyen Maltipoo, çok nadiren tüy döker ve bu tüy dökme aşaması birkaç gün sürer. Aylık tıraşının yapılması gerekir ve düzenli bir şekilde haftada 2 kez fırçalanmalıdır. Kıvır kıvır tüyleri bunlar yapılmadığı takdirde birbirine dolaşacak ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Maltipooların gözleriyle kulakları oldukça hassastır. Bu yüzden günde birkaç kez gözünde çapak olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Kulaklarında ise kir birikirse; ileride enfeksiyon sorununu beraberinde getirecektir. Bundan dolayı kulakları da her gün birkaç kez kontrol edilmelidir.

Maltipoo Fiyatı

Maltipoo Fiyatı

Maltipoo fiyatı, günümüzde birçok etkene bağlı olarak değişim gösterir. Bu etkenlerin başında gelen “safkanlık durumudur.” Eğer köpek safkan Maltipoo yavrusu ise fiyat yüksek tutulur. Bunun ardından tüy yapısı, ebeveynlerinin ırk özelliklerini taşıyıp taşımama durumu ve çok daha fazlası Maltipoo fiyatı konusunda belirleyici etkene sahiptir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat