Golden Retriever Nasıl Bir Köpektir - Golden Retriever Yavruları

Golden Retriever Nasıl Bir Köpektir – Golden Retriever Yavruları

Eve gelene kadar yolunuzu dört gözle bekleyen, sevgiyle bakan gözleri, gülen suratıyla sizi karşılayan bir köpek istiyorsanız, Golden Retriever tam size göredir.

Golden Retriever sevgiyle bakan gözleri, gülen suratıyla en sıcak, en arkadaş canlısı köpeklerdendir. Hem çok neşeli hem de oldukça duygusaldır ve yalnız kaldığında üzülüp depresyona girebilir. Golden Retriever köpeği siyah burunları, uzun, altın, parlak, havalı tüyleri ve anlamlı iri gözleriyle inanılmaz tatlı bir köpektir.

Eğitildiğinde rehber köpek olarak kullanılabilirler, hatta çocuk bakıcılığı yapabilirler. Körlere de iyi bir yardımcı olabilirler. Sorumluluk duyguları gelişmiştir. Bu köpekler görevlerini eksiksiz yerine getirirler. Ayrıca babacan ve anaç tavırları ile diğer hayvanlara da bakıcılık yapma duyguları vardır. Bu fedakar tavırları kucağınıza yatıp kendisini sevdiren davranışlarıyla herkesin gönlünü kazanıp, dünya çapında sevilen bir köpek haline gelmiştir.

Golden Retriever
Golden Retriever

Uysal, iyi huylu, sabırlı, öğrenmeye istekli olmaları nedeniyle Golden Retriever yavruları eğitimi çok kolaydır. Onları eğitmekten çok zevk alacağınıza eminiz. Uyumayı ve oyun oynamayı çok severler. Günün yarısını uyuyarak geçirebilirler.

Çok korkaktırlar, en ufak bir sesten korkup saklanırlar. Yemek yemeyi çok severler. Kilo kontrollerine dikkat edilmelidir. Üzgün olduğunuz zamanlarda sizi mutlu etmeye çalışırlar. Onlara kızıp bağırdığınızda köşeye geçip sizin gülmenizi beklerler. Sizi bir köpekten, bir insandan hatta bir eşyadan bile kıskanma içgüdüleri vardır.

Bu durumlarda ilginizi çekmek için yapmadıkları şebeklik kalmaz. Golden Retriever yavruları sizi karşılık beklemeden severler. Koku alma duyuları iyi olduğu için tarihte av köpeği olarak kullanılmış ama şuan kullanılmıyorlar.

Bu cinsin, 19. yüzyılında İngiltere’de bir Rus sirkinde bulunan türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin Bloodhound ile çiftleştirilmesiyle ortaya çıkmış olması ihtimaller dahilindedir. Bekçilik özellikleri yoktur. Yüzmeye çok meraklılar, yolda su birikintisi bile görseler atlarlar.

Golden Retriever ve diğer ırklarla ilgili şu makalemizden de bilgi alabilirsiniz >> Evde ve Bahçede Kedi Köpek Besleme | EvcilHayvanAl.com

Golden Retriever Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Golden Retriever Köpeği
Golden Retriever Köpeği

Satılık Golden Retriever yavruları seçerken, erkek köpeklerde bir hovardalık olacağından, dişileri tercih edebilirsiniz. Dişiler eğitimde daha başarılıdır. Ancak dişiler de regl dönemlerde hormonal sorunlar olabilir. İshal, hormonal hipotriodi, gözle ilgili, atopik deri hastalıkları, immun hastalıkları, dermatit, kalça displazisi, ileri yaşlarda tümör hastalıkları, gıda alerjileri ayaklarda parazit, enfeksiyonel hastalıklar bu cinste görülebilir.

Entropium, dediğimiz göz kapaklarının sarkmasıyla ilgili hastalıkları olabilir. Satılık Golden Retriever sahiplenmeye karar verdiyseniz bünyesinin tepki göstermediği kaliteli mamalar almalısınız. Dermotolojik diyet uygulayabilirsiniz.

Başındaki zeka kemiği çıkıksa zeki olduğu söylenir. 6 aya kadar olan süreçte çişini tutamama durumu olabilir. Hareketli olduklarından bazen küçük bebekler için ekstra gözetim gerekli olabilir.

Herkesle dost olabilen, güler yüz gösteren, misafirlerine karşı son derece sevecen olan bu köpekler ailelerine kendilerini adarlar. Ancak alerjik bir rahatsızlığınız varsa veya çok titizseniz satılık Golden Retriever köpeği bakmamalısınız.

Golden Retriever Köpeklerinin Bakımı

6-9 ay ideal eğitim zamanıdır. Genetik davranış bozukluğu olan ve tramvaları olan köpekler de eğitilebilir. Barınaktan alınan köpeklerde karakter sorunu olabilir ancak iyi bir eğitimle güzel köpekler haline gelirler. Şımarmaya yatkındırlar, kesinlikle yoksa kontrolden çıkabilir.

Bazen oldukça inatçı olabilirler, istekleri yapılana kadar peşinizi bırakmazlar. Yalnız kalmayı sevmezler, eve gelince devrilmiş eşyalar veya parçalanmış koltuklar, yastıklar görebilirsiniz. Ciltleri hassastır.

Mümkünse köpek şampuanıyla yıkanmalı ve özellikle kulağına su kaçırılmamalıdır. Kulağının içi de ıslak mendille temizlenmelidir. Kış aylarında ayda 1, yaz aylarında 15 günde bir yıkanabilir. Yazları tuzlu su cildi için iyi olur. Yazın denizde beraber yüzmek çok hoşlarına gidecektir.

Golden Retriever Arayanlar

Golden Retriever Yavrusu
Golden Retriever Yavrusu

Eve gelene kadar yolunuzu dört gözle bekleyen bir köpek istiyorsanız Golden Retriever yavrusu tam size göredir. Anahtar sesini duyunca mutluluktan uçacak sağlıklı, hareketli, güler yüzlü satılık Golden Retriever araştırmaya hemen başlayın. Golden Retriever köpeği fiyatları için petshoplara, sahiplendirme sitelerine ve Instagram sayfamıza bakabilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Yüksek

Egzersiz İhtiyacı: Yüksek

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Samimi

Başka Petlerle Geçinme: Samimi

Çocuklarla Anlaşma: Çok İyi

Yabancılara Davranış: Samimi

Eğitilebilirlik: Kolay

Koruma Özelliği: Düşük

Golden Retriever ile ilgili tüm eklemek istediklerinizi, yorumlarınızı ve sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat