İngiliz Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

İngiliz Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

Oldukça şiddetli ve tehdit edici görünebilirler, tam tersi. İngiliz Bulldogları yumuşak, arkadaş canlısı bir doğaya sahiptirler. Ailelere bayılırlar. İnatçı ve yaramazdırlar. Hepsinden önemlisi, ailelerine sadıktırlar.

Yavruyken yaramaz olan İngiliz Bulldoglar, ilerleyen zamanlarda sakin bir yetişkine dönüşürler. Çocukları çok severler, hoşgörülüdürler. Diğer hayvanlarla çok çok iyi geçinirler. Karma bir eve rahatlıkla uyum sağlayabilirler.

Çocuklarla oyunlara katılırlar fakat tembel olduklarından bu uzun sürmeyecektir. Yazın sıcaktan bunalırlar ve serin bir alana ihtiyaç duyarlar.  İngiliz Bulldog köpekleri uykusunda horlayabilir fakat çok sevimli ve komik köpeklerdir.

İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog

Eğitim & Egzersiz İhtiyacı

İngiliz Bulldogların, her köpekte olduğu gibi iyi bir egzersize ihtiyacı vardır. Yeterli egzersiz yapmayan her köpek inatçı olur ve olumsuz tavırlar sergileyebilir.

8 ila 12 haftalıkken egzersize başlamanız İngiliz Bulldog’unuz için iyi bir zamandır. Bulldog’lar zeki köpeklerdir, ancak inatları onları eğitmeyi zorlaştırabilir. İngiliz Bulldog’larının yavruyken eğitilmesi onları itaatkar ve daha dikkatli bir dost yapar.

Ayrıca şu cinse de göz atabilirsiniz >> French Bulldog Irk Analiz Ve Özellikleri

Taranma İhtiyacı Ve Genel Bakım

İngiliz Bulldog’larının, kısa ve yumuşak tüylerini sadece haftada bir kez sert bir fırça ile fırçalamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca yüzlerini nemli bezle temizlemek de çok basittir. Yıkama işleri bittikten sonra alt kısımda ki tüylerini kuruttuğunuzdan emin olun.

İltihaplanma, yara veya gizli parazit olmaması için haftalık uzman kontrolünden geçmesi gereklidir. Yiyecekleri sevdikleri ve kolayca kilo alabilecekleri için formda kalmalarını sağlamak amacıyla sık sık yürüyüşe çıkmaları gereklidir.

Beslenme İhtiyacı

İngiliz Bulldog’lar için konserve ve kuru yiyecekleri seçmek tamamen size kalmıştır. Konserve köpek mamaları köpeğiniz için daha kalitelidir.

Koruyucu maddeleri çok fazla bulunmaz. Özel bir diyeti yoktur fakat balık yedirmeniz protein bakımından çok iyi olacaktır.  

Kökeni

İngiliz Bulldog, Asya bölgelerinde ortaya çıkan eski Mastiff’lerden gelmiştir ve göçebedir, Avrupa’ya gittiklerinde bununla beraber cinslerini de Avrupa’ya getirdiler. Mastiff üreme sırasında rafine edilmiş ve bugün Bulldog olarak bildiğimiz bir köpek haline gelmiştir.

Kısa ağız ve geniş alt çenesiyle boğa güreşi olarak bilinen kan sporları için idealdir. Köpek boğa tarafından fırlatılmaması için yere düşmemeli ve boğanın burnuna dişlerini bağlamalıdır.

Yetkililer, 1835’te İngiltere’de bu barbar sporu yasakladılar ve birçoğu Bulldog’un şimdi ne yapacağını merak etti. Nitekim, köpek çok agresif olduğundan, mevcut olan en agresif ve cesur köpeklerle beslenmenin de bir sonucu olduğundan, o zamanlar iyi bir köpek değildi. Bulldoglar, bu sporun yasaklanmasından önce ayı yemlemede kullanıldı ve ırk daha yumuşak olarak yetiştirildi.

Fiziksel yapıları

Erkeklerde Ağırlık 23-24 kg

Dişilerde Ağırlık 22-23 kg

Erkeklerde Yükseklik minimum: 31-40 cm

Dişilerde Yükseklik minimum: 31-40 cm

Erkek ve Dişilerde Yaşam Süresi 8-12 yıl

Satılık İngiliz Bulldog Köpeği Yavrusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiliz Bulldog Yavrusu
İngiliz Bulldog Yavrusu

İngiliz Bulldog Yavrusu

Satılık İngiliz Bulldog Köpeği Yavrusu alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, köpeğin inatçı olduğunu aklınızda bulundurmaktır.

Yiyecek ve içecek bakımından günde 2 litre su içmesi önerilir. Satılık İngiliz Bulldog Köpeği Yavrusu küçük, sevimli bir köpektir. Sizi mutlu edebilir fakat çileden de çıkarabilir. Henüz yavru olduğu için çok yaramazdır ve ufak tefek kazalar yaşanabilir.

Satılık İngiliz Bulldog Köpeği Yavrusu genel olarak iyi bir köpektir, eğer ilk defa bir köpek alıyorsanız eğitimine de önem vermeniz gerektiğini unutmayın.

İngiliz Bulldog ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

GENEL ANALİZ;

Koruma Özelliği İYİ
Egzersiz İhtiyacı YÜKSEK
Enerji Düzeyi DÜŞÜK
Eğitilebilirlik YÜKSEK
Çocuklarla Anlaşma ÜST DÜZEY
Yabancılarla Anlaşma İYİ
Başka Köpeklerle Geçinme YÜKSEK
Oyunculuk KÖTÜ
İtaat Seviyesi ÜST DÜZEY
Taranma İhtiyacı SIKI

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat