Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları

Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları

Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları

Herkesin bildiği üzere, kedi ile fare, köpek ile kedi neredeyse ezeli düşmanlardır. Birbirlerini her gördükleri yerde üstünlük sağlamaya ve zarar vermeye çaba gösterirler. Ancak bazı köpek ırkları vardır ki, kedilerle en küçük bir sorun yaşamadan aynı ortamda yaşamaktadır. Böylece evlerine hem kedi hem de köpek besleyen hayvanseverler çok daha keyifli bir yaşam sürebilmektedir. Hem kedi hem de köpek sever hayvan dostları için hazırladığımız listeyi inceleyerek kedilerinizle uyum içerisinde yaşayacak köpek ırkları hakkında bilgi sahibi olabilir, evlerinizde bulunan farklı cinse sahip hayvanlarla birlikte beslemek için tereddüt etmeden onlara sahip olabilirsiniz.

Labrador Retriever

Eğer evinizde kedileriniz ver ve bir de köpek almayı düşünüyorsanız, bir labrador retriever alarak kedi- köpek ırklarının ne kadar iyi anlaşarak yaşadığını bizzat test edebilirsiniz. Uysallıklarının yanı sıra sosyallikleriyle de öne çıkan labrador ırkı, ılımlı tavırları ve sevecen yaklaşımıyla kedilerinizle birlikte evinizde neşe kaynağı olacaktır.

Bichon Frise

Köpek ırkları arasında sevecen ve cana yakın tavırlarıyla bilinen ve süs köpeği olarak adlandırılan bichon frise ırkı, kedilerle en iyi anlaşan köpek türleri arasından ilk sıralarda yer almaktadır. Diğer köpek ırklarıyla da çok iyi anlaşan bu tür köpekler, canlı ve neşeli halleriyle en iyi dostlarınızdan biri haline gelecektir.

Boxer

Tam bir oyuncu olan boxer köpek, canlı, hayat dolu tavırları ve kedi dostu yapısıyla bilinmektedir. Ancak oyuna çok fazla düşkün olan ve yalnız bırakılmaktan hiç hoşlanmayan bu tür köpekler, kedinize daha çok ilgi gösterdiğinizi anladığında kedinizle aralarında sorunlar yaşanabilir. İlginizi eksik etmeyip sürekli oyunlar oynadığınızda ise, evde kaç tane kedi beslediğinizin hiçbir önemi kalmaz.

Cavalier King Charles Spainel

Köpeklerle ilgili bilgi sahibi olan herkes, cavalier ırkının ev içerisinde bulunan çocuklar, aile bireyleri ev diğer hayvanlarla çok iyi geçindiğini bilir. İsmiyle sorun yaşanmakla birlikte Türk hayvanseverlerin büyük ilgi gösterdiği bu ırk, uysal yapısı ve dost canlısı karakteriyle en iyi seçimlerden biri olmaya adaydır.

Papillion

Kelebeğe benzer kulak yapısı ve sevimli suratıyla oldukça şirin bir görünüme sahip olan papillion, eğlenceyi seven ve bulunduğu ortama çok kısa sürelerde ayak uydurabilen bir köpek ırkıdır. Kedi dostu olarak bilinen papillion, diğer hayvan türleri ve çocuklarla çok iyi anlaşmaktadır.

Basset Hound

Paylaşıma hazır ve son derece uysal bir karakter yapısına sahip olan basset hound, bakımı aksatılmadığı ve oyun oynayabildiği sürece başka hayvanları kendisine hiçbir zaman dert etmez.

Newfoundland

Kedi besleyen ancak, evlerinde bir de köpek bulundurmak isteyen aileler newfondland ırkı bir köpek gördüklerinde dev cüssesinden çekinebilirler. Ancak bu tür köpekler diğer hayvanlara ve kedilere karşı son derece uysaldır. Kedilerle hiçbir şart altında sorun yaşamayan newfoundlan ırkı, oldukça korumacı bir yapıya sahiptir.

Maltese

Maltese öyle uysal bir köpek ırkıdır ki, bazen onu kedilerinizden korumak zorunda kalabilirsiniz. Mükemmel bir ev köpeği cinsi olan maltese, kibarlığı ev sakin mizacıyla en kısa sürede size kendisini sevdirecek, çocuklarınız ve kedilerinizle mutlu bir birliktelik sergileyecektir.

Golden Retviever

Sevecen karakter yapılarıyla dünyanın en uysal köpekleri sıralamasında belki de ilk sırada yer alabilecek olan golden ırkı köpekler, hem kediler, hem de farklı hayvanlarla en küçük bir sorun çıkarmadan yaşayabilen bir türdür. İnsanlarla sosyal ilişki kurma konusunda tartışmasız 1 numarada yer alan goldenler, evlerinde kedi besleyen ailelerin bir an bile düşünmeden edinebilecekleri köpek ırklarından biridir.

1 thought on “Kedilerle Yaşayabilen Köpek Irkları”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat