Kıvanç Tatlıtuğ, Amerikan Staffordshire ırkına mensup bir köpek besliyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Köpeği

Kıvanç Tatlıtuğ’un köpeği; gerek paylaştığı fotoğraflar, gerekse de magazin gündemine sık sık gelmesiyle birlikte çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. Mutlu Patiler olarak; bu noktada sizlere Kıvanç Tatlıtuğ’un köpeğinin cinsi, özellikleri ve nereden alınabileceğiyle ilgili bilgi aktarımında bulunacağız.

2018 yılında “Mars” isimli köpeğine işkence ettiği iddia edilen Kıvanç Tatlıtuğ; “kanıtlarsanız oyunculuğu bırakırım” diyerek çok sert bir çıkış yapmıştı. İki köpeği bulunan Kıvanç Tatlıtuğ’un işkence yapması gibi bir durumun söz konusu olmadığı da kanıtlanmıştı. İşte Mars ismini verdiği o köpeğin cinsi ve özellikleri…

Amerikan Staffordshire Terrier Özellikleri

Kıvanç Tatlıtuğ’un köpeği olan Mars, Amerikan Staffordshire Terrier ırkından bir köpek. Dışarıdan oldukça sert ve saldırgan görünen bu köpek ırkının içinde tam bir sevgi meleği yatmaktadır.

Sadakati ve oyunculuğuyla kendine hayran bırakan Amerikan Staffordshire Terrier ırkı ortalama olarak 10 ila 15 yıl arasında yaşam süresine sahiptir. Genel hatlarıyla ısrarcı, sadık, dost canlısı, dikkatli ve cesur mizaca sahiptir. Siyah, kaplan deseni, mavi ve kahverengi olmak üzere 4 farklı renkte görülebilir. Boy uzunlukları diğer ırklara kıyasla yüksektir.

Dişiler ortalama olarak 43 ila 46 cm uzunluğa sahipken, erkekler ise 46 – 48 cm aralığında uzunluğa sahiptir. Dişiler ve erkeklerin kilogram ortalaması ise hemen hemen aynıdır. Bakımına ve beslenme dengesine dikkat edildiği takdirde bu ırk 28 – 40 kilogram aralığında olabilmektedir. 40 kilogramın üstü obez olarak değerlendirilmektedir.

Amerikan Staffordshire ırkının özellikleri sadece bunlarla sınırlı değildir. Bu ırkın karakter analizi ve bakım detayları oldukça şaşırtıcı cinstendir. Tüm detayları görmek için -> Amerikan Staffordshire Terrier makalemize göz atabilirsiniz.

Amerikan Staffordshire Fiyatları

Amerikan Staffordshire Fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişim göstermektedir. Ebeveynlerin sağlık durumu, rengi, şeceresinin bulunup bulunmaması gibi durumlar fiyatları direkt etki altına almaktadır. Ortalama bir fiyat verilecek olursa; 1.500 TL ila 10.000 TL aralığında değişim göstermektedir.

Amerikan Staffordshire’ın Bakımı Kolay Mıdır ?

Amerikan Staffordshire ırkının bakımı son derece kolaydır. Tüylerinin kısa olması sayesinde; fazla fırçalama ve tarama ihtiyacı hissetmez. Onlar için en önemli konu beslenme alışkanlığıdır. Beslenmesi ne kadar dikkat edilmesi gereken noktalara uygun yapılırsa; o kadar iyi olacaktır. Göz ve kulak kirleri nemli bezle günde en az 1 kez temizlenmelidir. Tırnakları ise haftalık olarak kesilmelidir. Kesilmediği takdirde yürüdükçe patilerine batma sorunu meydana gelebilir.

Amerikan Staffordshire’ı Nereden Satın Alabilirim ?

Amerikan Staffordshire ırkı bugün hemen hemen her köpek satış sitesinde bulunmaktadır. Çoğu kişi üretmekte, çoğu kişi ise yurtdışından getirtmektedir. Bu noktada bireylerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu da hastalıktır. Özellikle yurtdışından ülkemize getirilen köpekler, toplu halde getirildikleri için birinde hastalık varsa tamamına bulaşmaktadır. Bu da geldikten sonraki süreçte birçok sancıyı beraberinde getirmektedir. Onun için merdiven altı olarak tabir edilen satıcılardan değil pet shoplardan alınması önerilir. Ayrıca şeceresinin bulunup bulunmaması da bir diğer önem arz eden konudur. Şecere, ırkın safkan olduğunun en büyük kanıtıdır.

Mutlu Patiler, Amerikan Staffordshire ırkıyla ilgili son derece hassas bir satın alma süreci sunmaktadır. Veteriner kontrolüyle birlikte köpeğin sağlığını gösteren her detayı müşteriye sunarak; şeffaf bir süreç yönetmektedir. Ayrıca şehir dışında bulunan bireyler için, görüntülü bir şekilde her süreci anlık aktarmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat