Köpek Cinsleri Hakkında Kısa Bilgiler ve Fiyatları

Köpek Cinsleri Hakkında Kısa Bilgiler ve Fiyatları

Köpek Cinsleri Hakkında Kısa Bilgiler ve Fiyatları

Bazı köpek cinslerimiz hakkında kısa bilgiler vererek sahiplenmek istediğiniz köpekler hakkında bize ulaşabilirsiniz.

Alaskan Malamute Irkı

Malamute cinsi köpekler şefkatli, arkadaş canlısı ve oldukça sadık hayvanlardır ancak bazen kafalarına göre hareket edebilirler. Eski zamanlardan beri yavrulukları itibariyle sürekli enerji seviyeleri yüksek olurlar, ancak yaşları ilerledikçe enerjilerimde düşmeye başlar. Malamute cinsi köpekler sahibine oldukça bağlı olur.

İnsanlarla yeterli derecede iletişim kurabilme imkânı bulduğu sürece dışarıda yaşamaları onlar için pek bir şey ifade etmez. Malamute’lar genel anlamda sakin köpeklerdir ancak bazen uluyabilir ve kazı yapmaya bayılırlar.

Alaskan Malamute Irkı Eğitim Bilgileri

Malamute cinsi köpekler terbiyeli ve arkadaş canlısı köpekler olsalar bile sadakatin oluşması için eğitim süreleri içinde kararlı bir tutumun elden bırakılmaması gerekir. Bazı Alaskan Malmute cinslerinin eğitilmesi oldukça zor olabilir.

Alaskan Malamute Irkı Bakımı Hakkında

Malamute cinsi köpekler sürekli taranma ihtiyacı hissetmezler, ancak tüy dökme zamanlarında sert bir tarak yardımı ile detaylı bir biçimde taranmaları gerekmektedir. Malamute’lar yaklaşık olarak 4 ila 10 arasında yavru dünyaya getirebilir ve yaklaşık 10-12 yıl arasında hayatta kalabilir.

Dermatolojik ve kas-iskelet hastalıklarına karşı oldukça hassas hayvanlardır. Sıcak hava şartları için pek uygun canlılar değillerdir. Sıcak bir iklimde yaşamaları halinde gölgede durmalı, serinletilmeli ve susuz bırakılmamalıdır. Malamute’lar önüne ne koyulursa koyulsun ayırt etmeden yerler. Bunun için obezitenin önüne geçmek için oldukça dikkatli beslenmeleri gerekmektedir.

Alaskan Malamute Irkının Karakter Bilgileri

Malamute’lar genel olarak çocuklarla, özellikle de büyük çocuklarla oldukça iyi anlaşırlar. Arkadaş canlısı bir köpek olması, onu bekçi köpekliği konusunda başarısız bir tür yapar. Güçlü bir vücut yapısına sahip oldukları için kendisinde küçük olan hayvanlar veya küçük çocuklar olduğu zaman çok dikkatli olunması gerekir. Kendi cinslerinden olan bir başka Malamute köpeğine karşı saldırgan tavırlar sergileyebilir. Daha yavruyken sosyalleştirilmesi, diğer evcil hayvanlar ile iyi geçinmesi bakımında oldukça önem arz etmektedir.

Fiyatı: 1200-1500 TL

American Staffordshire Terrier Irkı Hakkında Genel Bilgiler

Amerikan Staffordshire Terrier cinsi köpekler oldukça sadık, güçlü ve dayanıklı hayvanlardır. Güçlü, dayanıklı, çok yüksek ve oldukça da iyi bekçilik yapabilmektedirler. Amerikan Staffordshire Terrier’leri çevik ve bir o kadar da kuvvetli köpeklerdir. Korkusuz ve inatçıdırlar, aile bireylerine karşı gayet kibar ve uysaldırlar. Amerikan Staffordshire Terrier’ler kırpılabilen noktalı ve büyük kulaklara, geniş yapılı bir başa, geniş yanaklara ve düz bir biçimde ön bacaklara sahiptir. Kısa ancak bir o kadar da sağlam yapılı, güçlü ve kaslı bir köpek cinsidir.

Amerikan Staffordshire Terrier cinsi köpekler makas gibi kesici özellikleri bulunan dişlere ve yuvarlak gözlere sahiptir. Amerikan Staffordshire Terrier’ler Amerikan Pit Bull Terrier cinsi köpeklerin aksine kırmızı burun derileri bulunmamaktadır. Amerikan Staffordshire Terrier’in geniş bir kemik yapısı ve kafası vardır. Denel olarak da kısa boyludur.

American Staffordshire Terrier Eğitim Bilgileri Hakkında

Amerikan Staffordshire Terrier cinsi köpekler yetişkinliğe ulaştıkları zaman çok kuvvetli oldukları için gezdirirken tasmasına asılmaması gerektiği mutlaka öğretilmelidir. Uygun bir biçimde eğitildiği takdirde çok fazla şey öğrenme kapasitesi vardır.

Özellikle ergenlik döneminde gereğinde fazla sosyalleşmesi oldukça önemlidir. Amerikan Staffordshire Terrier’lar oldukça itaatkâr canlılardır ve sahiplerini mutlu etmekten çok hoşlanırlar. Eğitim aşamalarında saygılı, sabırlı ve karalı olunması gerekir.

American Staffordshire Terrier Cinsi Köpeklerin Karakter Yapıları

Amerikan Staffordshire Terrier’lerin sosyal uyumları yeterli seviyede olması halinde kedilerle, çocuklarla ve diğer evcil canlılarla iyi uyum sağlayabilir. Sosyalleşebilmesi için davranış eğitimleri ve diğer evcil hayvanlarla beraber büyümesi oldukça önemlidir, aksi halde özellikle kendisine sert tavırlar sergileyen köpekler başta olmak kaydıyla diğer köpek cinsleriyle kavga etmeye meyilli olurlar. Yaşadıkları evlerini hatasız bir şekilde korurlar. Amerikan Staffordshire Terrier genel olarak sahiplerinin yanında oldukları zaman yabancı insanlara karşı arkadaşça yanaşır.

Aile bireyleri bu cins köpeklerin taşkınlıklarını kontrol edebilirlerse oldukça iyi bir aile köpeği olurlar. Sahiplerinin dikkatlerini üstlerine çekmek ve onların her durumda onayını almayı çok isterler.

Fiyatı: 1300-1700 TL

Basenji Irkı Hakkında Bilgiler

Genelde uygun bir oyun köpeğideğiller ancak çocuklar bakımında güvenilir bir cinstir. Yavruyken yeteri düzeyde sosyalleşme çalışmalarının başlaması lazım aksi takdirde diğer köpek türlerini gördükleri zaman onalar sanki birer avmış gibi tavırlar sergilerler. Kendi ırkları ile oldukça iyi geçinir.

Yeterli seviyede egzersiz ihtiyaçları karşılanmazsa saldırgan tavırlar gösterebilir. Yabancı insanlara karşı pek arkadaş canlısı değillerdir. Kulak yapıları küçük ve dik; gözleri ise badem gibidir. Alın bölgesinde ise kırışıklıklar vardır. Küçük ayakları ve kıvrılmış vaziyette kuyrukları bulunur. Görünüşleri ise aynı bir karıncayı anımsatmaktadır.

Basenji Irkı Eğitim Bilgileri

Eğitim bakımından oldukça zorluk çektiren bir cinstir. İtaatkâr bir köpek olmadıkları bilinmektedir. Ancak çok zeki oldukları için hemen öğrenirler.

Basenji Bakım Bilgileri

Aynı kediler gibi patileri ile kendini temizlemeyi çok sever ve bu sebepten dolayı banyo yaptırılmasına pek gerek olmaz. Üstündeki ölü kılların temizlenebilmesi için taranması gerekmektedir. Bu köpeklerin Fankoni Sendromu isminde bir hastalığa maruz kalması olası bir durumdur.

Bu hastalık gereğinden fazla sıvı tüketmekten meydana gelir ve bu hastalığa bağlı olarak da çok fazla tuvalete giderler. Tırmanmayı ve zıplamayı çok severler; sokaklara kesinlikle yalnız başına bırakılmaması gerekir.

Basenji Irkının Karakter Yapısı Hakkında

Akıllı ve enerjik bir yapıya sahiptir. Diğer köpek ırklarının havlamalarını taklit edebilme özelliklerinin yanında havlama esnasında çıkarmış oldukları birçok farklı ses de vardır. Özgür bir karakteri olmasına karşın ailesine bağlı bir köpektir. Suya göstermiş oldukları tavırlardan dolayı kedilerle benzerlikleri bulunur. Çok güçlü yapıya sahiplerdir.

Fiyatı: 1100-1200 TL

Basset Hound Irkı Hakkında Bilgiler

Çocuklar için oldukça iyi bir arkadaş olmasıyla beraber, çocuklarla, diğer köpeklerle ve hayvanlarla oldukça iyi iletişim kurar. Yalnız çocukların kulaklarını kesinlikle çekmemesi gerekir ve sırtına asla oturulmamalıdır. Sosyal bir hayvandır ve asla bir başına bırakılmamalıdır. Ağzında sayla akıtabilir.

Duygusal ve derin bakışlı gözleriyle tanınmaktadır. Gözlerinin üstünde yer alan deri sarkık vaziyettedir. Kulakları uzun ancak dik değildir. Kubbe şeklinde büyük bir kafası ve kalın kemik yapısı vardır. Kırışık bacaklarına bağlı olarak oldukça büyük ayakları ve hafif kavisli bir kuyruğu vardır.

Basset Hound Irkı Eğitim Bilgileri

Büyük bir sabırla eğitilmesi gereken bir köpektir. Eğitime karşı ilgisini arttırmak için devamlı aktif olması gerekir. Yemekle ödüllendirilmediği müddetçe kurallara uymayı reddeder.

Fiyatı: 1400-1900 TL

Minyatür Pinscher Köpek Bilgileri

Minyatür Pinscher cinsi köpekler yaklaşık 15 yıl hayatta kalabilir. Küçük yapıda oldukları için kucak köpeği olarak da bilinmektedir. Kürkü kısa olduğu için bakımıda bir o kadar kolaydır. Irk özelliği olarak havlamaktan çok hoşlanırlar. Ancak iyi bir eğitim verildiği takdirde ortak kullanım alanlarında böyle bir sorun yaratmazlar. Diğer köpek cinslerine karşı hafif saldırgan tavırlar sergileyebilir. Fakat beraber yaşadığı hayvanlara ve sahibine karşı uyum içerisindedir. Bu köpeklere ilgi gösterilmeli, ancak gereğinden fazla şımartılmamalıdır. Küçük yapıda oldukları için kedilerine uygun mamalarla beslenmeleri gerekmektedir. Belirli zamanlar içerisinde fırçalamak ve kuru şampuanlama uygulamak bakımları için yeterli olacaktır. Tüy dökümü az seviyededir. Sevimli duruşu ve küçük yapısı ile oldukça fazla rağbet gören Pinscher cinsi köpeklerde sizde sahiplenmek istiyorsanız sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fiyatı: 1200-1400 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Morkie

Morkie Cinsi Hakkında Genel Bilgiler

Küçük boy köpek cinsi kategorisinde yer alan Morkie cinsi köpekler sahip olduğu birçok özellikler sayesinde dünya genelinde en çok tercih edilen köpekler arasında yer almaktadır. Sempatik ve şirin bir görünüme sahip olan Morkie cinsi apartman yaşantısına gayet kolay bir şekilde uyum sağlar. Amerika Birleşik Devletleri kökünden gelen Morkie cinsi ayrıca ülkemizde de en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında yer alıyor.

Morkie Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Morkie cinsi köpekler oldukça sevecen, insan canlısı, cesur, tatlı ve oyun sever bir karaktere sahiptir. Morkieler kestirmek için özellikle koltuk ya da kanepe üstünde uyumaktan ve insanların kendisine yakın ilgi göstermesinden çok hoşlanırlar.

Bu köpekler özellikle eğitimlerini küçük yaşta almaya başlamalıdır. Biraz inatçı bir karaktere sahip olan Morkie cinsi köpeklerin bu nedenle eğitimleri sırasında oldukça büyük sabır gösterilmesi gerekir. Bazı Morkie türlerinin eğitimleri daha zor geçebildiğinden dolayı tuvalet eğitimininde verilmesi gerekebilir.

Morkie cinsinin tüy yapısı ise, yumuşak ve düzdür, genel olarak tüyleri uzun yapılı ve beyaz, siyah, bronz veya beyazın karışımından meydana gelen koyu renk tonlarından birden fazla renk tonuna sahip olabilir.

Morkie Cinsi Köpeklerin Bakımı

Morkie cinsi köpekler narin bir yapıya sahip oldukları için bakımlarının günlük yapılması gerekmektedir. Tüylerinin yumuşak dokusunu koruması ve birbirlerine karışmaması için her gün düzenli bir biçimde taranması gerekir. Bunun yanında Morkie cinsi köpekler gerek duyulması halinde banyo yaptırılması gerekir ve hafif düzeydeki reaksiyonların önüne geçilmesi bakımından hafif kıvamı bulunan şampuanlar tercih edilmelidir.

Morkile cinsleri birlikte büyüdüğü diğer köpek ırkları ve insanlarla oldukça iyi bir uyum içerisinde olabilir. Özellikle uzun süre yalnız kalmaları halinde çevresindeki insanlara rahatsızlık verebilecek derecede uzun süreli havlama eğilimleri gösterebilir.

Morkie cinsi köpekler özellikle aile üyeleriyle beraber vakit geçirmekten çok hoşlanır, ancak yabancı kişilere karşı tedirgin davranışlar gösterebilir ve olumsuz bir durum söz konusu olduğunda ise aile bireyleri ile kolaylıkla iletişim kurabilir.

Fiyatı: 900-1500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Pekinez Cinsi Hakkında Bilgiler

Pekinez cinsi köpeklerin kökeni Çin Halk Cumhuriyeti’dir. Ülkemizde oldukça iyi tanınan bir köpektir. Ayrıca Pekinez ırkı köpekler oldukça sevimli süs köpekleridir. Küçük kafalı, uzun tüylü ve oldukça küçük vücut yapıları olan köpeklerdir. Pekinizler yaklaşık olarak 163 ila 15 yıl arasında hayatta kalabilir.

Bu köpekler ev yaşantısına en uygun ve kolaylıkla bakılabilen hayvanlardır. Özellikle çocuklar ile oldukça iyi iletişim kurdukları için çocuklar açısından herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Eğer apartman dairesinde rahat bir şekilde bakabileceğiniz arıyorsanız, Pekinez cinsi sizin için uygun bir köpek olabilir. Aynı zamanda bu köpeklerin bakımları da bir o kadar kolaydır ve sahiplerine çok düşkün olurlar.

Fiyatı: 1000-1300 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Rottweiler Cinsi Hakkında Bilgiler

Rottweiler cinsi köpekler oldukça korumacı, zeki ve akıllı hayvanlardır. Ortalama 8 ila 11 yıl arasında yaşamını sürdürebilir. Bekçilik konusunda adeta bir ustadır. Sahiplerine karşı itaatkâr ve çok sadık köpeklerdir. Aile bireylerine aşırı düşkünlükleri ile nam salmışlardır. Tehlike durumunu hemen hissederler ve kızgın davranışlar sergilemeye başlarlar. Rottweiler cinsi köpeklerin kas ve kemik yapıları oldukça sağlamdır. Günlük egzersiz ihtiyaçlarının mutlaka karşılanması gerekir. Egzersiz ihtiyaçlarını karşıladıkları sürece apartman dairesinde rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Fakat evde kesinlikle yalnız bırakılmamalı ve zarar görebilecek eşyaların ortalıkta durmaması gerekir.

Bunun yanında köpeğinizle vakit geçirmeli ve ona yoğun ilgi göstermelisiniz. Rottweiler’lar eğitime yatkın köpekler oldukları için basit bir şekilde eğitilebilir ve eğer bir Rottweiler yavrusuna sizde sahip olmak isterseniz sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatı: 1000-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Samoyed Cinsi Hakkında Bilgiler

Samoyed ırkı köpekler, özellikle Sibirya’da yaşamlarına devam etmektedir. Kızak çekmeleri ile dünya geneline nam salmış Samoyed cinsi köpekler yaklaşık olarak 10 ila 12 yıl arasında hayatta kalabilmektedir. Kolay yorulmazlar ve oldukça kuvvetli bir yapıya sahiplerdir. Sadece tek bir insana bağlanırlar ve insanlarla kolay bir şekilde anlaşabilirler. Yaz döneminde düzenli bir biçimde fırçalanması gerekmektedir.

Kalın kürk yapısından dolayı banyo ihtiyacı da pek yoktur. Çocuklarla zaman geçirmekten keyif alan Samoyedler, oldukça iyi arkadaşlıklar kurabilirler. Sevecen bir yapıya sahip olan Samoyed cinsi köpeklere sahip olmak isteyen ziyaretçilerimiz sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir.

Fiyatı: 1500-1800 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Shih Tzu Cinsi Hakkında Bilgiler

Shih Tzu cinsi köpekler yaklaşık olarak 16-17 yıl arasında hayatta kalabilmektedir. Küçük yapılı bir köpek olmasına karşın oldukça güçlü hayvanlardır. Tüy yapısı çok fazla olup iki katmandan oluşmaktadır. Tüyleri oldukça uzun olan Shih Tzu cinsi köpekler tüy yapıları sayesinde çok farklı saç şekilleri ve yüz şekillerine bürünebilirler. Bu cinsin bıyık ve sakalları da vardır. Burnu çok küçüktür ve çok tatlı bir görüntüye sahiptir. Birçok farklı renkleri olabilen bu cinslerin göz bebekleri çok büyüktür ve iki gözü arasında az mesafe vardır.

Bub ırkın kökü Çin Halk Cumhuriyeti’ne kadar dayanmaktadır. Özellikle bu cinsler atlamayı, koşmayı ve fazlasıyla hareketli olmayı seven köpekleridir. Bunun yanında çocuklarla en iyi iletişim kuran köpekler arasında yer almaktadır. Eğer sizde bir Shih Tzu yavrusu almak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatı: 900-1500 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Yorkshire Terrier Cinsi Hakkında Bilgiler

Fiyatı: 1100-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Yorkshire Terrier cinsi köpekler görünüş bakımından çok sevimli hayvanlardır. Havlamayı çok seven bir köpek olmasına karşın alabileceği düzenli bir eğitim ile apartman yaşantısına hemen uyum sağlayabilir. Evin içinde oyunlar oynamayı ve enerjik hareketler yapmaya bayılır. Havadaki ısı değişikliklerine karşı oldukça duyarlıdır. Bakımı pek kolay bir köpek değildir ama rutin bir şekilde yapıldığı takdirde sorun olmaz. Yorkshire Terrier ’in tüyleri kendisine uygun olan fırça ve spreyler ile düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir.

Belirli günlerde tüylerinin kısaltılması gerekir. Aksi halde çok uzadığı zaman keçeler meydana gelmeye başlar. Düzenli bir eğitim ile tuvalet konusunda pek sorun çıkarmaz. Kulakları ve tüylerine iyi bakıldığı sürece herhangi bir sağlık problemi yaşamaz. Eğer sizde bir Yorkshire Terrier sahibi olmak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek detayları bizimle görüşebilirsiniz.

Fiyatı: 1100-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bazı köpek ırkları hakkındaki bilgiler köpek sahiplenirken ve sahiplendikten sonra sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Eğer sizde bir köpek sahibi olmak ve ailenize yeni bir üye katmak istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden veya telefonla bizimle iletişime geçerek bizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Yavrularımızın tamamının gerekli sağlık kontrolleri yapılmış olup her bir yavrunun aşısıda tamdır. Büyük bir şefkatle ve özenle baktığımız yavruları yeni yuvalarına kavuşturmak bizimle birlikte artık sizinde elinizde. Gelin ve bu dostlarımızı birlikte aramıza kazandıralım.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat