Maltipoo

Maltipoo yavruları sosyalleştirilirse köpeklerle ve ev hayvanlarıyla, çocuklarla çok iyi geçinir. Maltipoo, sevgi görmekten ve göstermekten çok hoşlanır. Eve geldiğinizde sizi dört ayaklı bir dostunuzun kuyruğunu sallayarak, havlayarak neşeyle karşılamasını istemez misiniz ? Muhteşem tatlı yapısı, sevimli karakteri ile birlikte adeta oyuncakçı dükkânından dışarı çıkmış ve canlanmış köpek cinsi ile karşı karşıyayız.

Maltipoo; Maltese ve Toy Poodle ırklarının çaprazlanması sonucu oluşur. Maltese baskınlığında olan ırkın ağız kısmı daha yuvarlak, Poodle baskın olduğunda ağızları uzun ve dar olur. ABD’de en popüler köpek olmadan önce Rusya topraklarında 21. yüzyılının başlarında ortaya çıkmıştır.

Maltipoo yavruları sosyalleştirilirse köpeklerle, ev hayvanlarıyla ve çocuklarla çok iyi geçinir. Ancak çok küçük çocuklarla oynarken dikkat edilmelidir. Küçük çocukların yapacağı bir davranış onlara zarar verebilir.

Ailesini korumayı görev edinir, bu yüzden yabancılara tepki gösterebilir ancak insanlarla etkileşimli bir türdür. Bu ırk, siyah sevimli burunları, kahverengi ve siyah gözleri ve kıvırcık tüyleri ile peluş oyuncaklara benziyor. Sahibinin yanına yatmaktan hoşlanmazlar. Ancak evin tüm köşelerini keşfetmek hoşlarına gider.

Diğer isimleri; Malte Poo, Malta Poo, Multa Poo, Moodle, Malti Doodle, Maltese Poodle, Malt Oodles’dir. Maltese çok az tüy dökerken Poodle ise hipoalerjenik tüy yapısına sahiptir; bu sebeple satılık Maltipoo bakıyorsanız, bu türde alerji riski olabilir.

Özellikle iyi bir ortamda yaşadığı zaman ortalama 11-13 yıl ömrü olan bu güzel hayvan, ufak tefek fakat oldukça hareketli bir karaktere sahiptir. hayvan az tüy döktüğü için evde bakılacak satılık hayvanlar arasında boyutuna göre inanılmaz derecede cesaret sahip hem de çok sevimli satılık Maltipoo köpeği dikkat çekmektedir.

Maltipoo Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Satılık Maltipoo yavrusu bakmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bakabilecek koşullarda mı yaşıyorsunuz? Nasıl bir eviniz var ve evinizde hangi köpek türü rahat yaşayabilir? Alerjiniz varsa hangi ırkı almalısınız? Küçük çocuğunuz varsa tercihiniz ne olmalı? İşten arta kalan vaktinizin ne kadarını ayırabilirsiniz?”, “Aldığınız ırka göre dolaştırma ve mama verme saatlerine ayak uydurabilir misiniz?”, “Eviniz bahçeli mi?” gibi soruların yanıtları köpek seçiminde çok önemli.

Maltipoo Köpeklerinin Bakımı

Ya hiç tüy dökmez ya da dökerse çok az olur. Kıvırcık, yumuşak, elastik ve çok kalın tüyleri vardır. İpeksi veya kıvırcık yapıda tüyleri bir birine dolaşmaması için aylık tıraş yapılmalı ve düzenli fırçalamak gerekir. Göz ve kulaklar düzenli bir şekilde temizlenmeli ve bu bölgedeki tüylerde temizlenmelidir. Banyo arada yaptırılmalıdır. Satılık Maltipoo yavruları ilk aldığınızda sık sık uyurlar. Gri, siyah, beyaz, kayısı gibi çok çeşitli renk seçenekleri vardır.

Köpek almak için kolay karar verilmemeli, detaylı araştırılmalıdır. Öncelikle hayatınızın köpek almaya müsait olup olmadığını sorgulayın. Maltipoo köpeği fiyatları araştırmasıyla güzel köpekler bulabilirsiniz. Instagram ve Facebook sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Düşük

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Orta

Başka Petlerle Geçinme: Orta

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Yüksek

Koruma Özelliği: Düşük

Maltipoo ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Maltipoo ilanları için hemen patibul.com/34/maltipoo bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

WhatsApp chat