Köpek Fiyatları Hakkında Bilgiler

Köpek Fiyatları Hakkında Bilgiler

Akita inu cinsi köpekler oldukça sadık, sevimli ve bir o kadar da sevecen köpeklerdir. Ortalama ömürleri 6 ila 10 yıl arasındadır. Bebeklerle ve çocuklarla arası oldukça iyidir. Ancak küçük yaştan itibaren sosyalleşerek eğitilmelidir. Akita inu cinsi köpeklerin fiyatlarını merak ediyorsanız firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Bu köpek cinsleri genel anlamda sabırsız ve agresiftir. Uzun süre evde tek başına kalamazlar ve sahiplerinin yolunu gözlerler.

Tüyleri yoğun ve uzun olduğu için tüy dökme problemleri yaşayabilirler. Bu durumun önüne geçmek için düzenli bir biçimde fırçalanması gerekmektedir. Bunun yanında bu cins köpekler sinirli bir yapıya sahip olukları için evde yaşayan diğer canlılar ile pek anlaşamaz.

Eğitimleri tam verildiği sürece olumsuz yanlarına pek fazla rastlamazsınız. Satılık Akita cinsi ilanlarını sitemiz üzerinden takip edebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Fiyatı: 2000 – 4000 TL arasında değişiklik göstermektedir

Alabay

Alabay
Alabay

Alabay Hakkında Genel Bilgi

Alabay Hakkında Genel Bilgi
Alabay Hakkında Genel Bilgi

Asya kökenli bir köpek cinsi olan Alabay, cesur ve güçlü yapısı ile çoban köpeği kategorisinde yer almaktadır. Eğitilebilen bir köpek cinsi olan Alabay, eğitimi tamamlandıktan sonra çocuklarla ve çevresi ile gayet uyumlu bir biçimde yaşayabilir. İçinde barındırdığı birçok özelliği ile en fazla tercih edilen köpek cinsleri arasında yer alan alabay, geçmişinde savaş köpeği olarak da kullanılmıştır.

Alabay Cinsinin Tarihi

Alabay Cinsinin Tarihi
Alabay Cinsinin Tarihi

Tarihi çok eski yıllara kadar dayanan alabay cinsi köpekler yaklaşık 4000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bunun yanında alabay köpek cinsinin ilk üyelerinin ise Tibet bölgesinde yaşamış olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde ise özellikle Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan gibi Asya ülkelerinde çoban ve bekçi köpeği olarak kullanılan alabay cinsi köpeklerle karşılaşmanız mümkündür.

Alabay cinsi köpekler, tarihte Moğol seferleri sırasında orduya destek olmak amacıyla savaşlarda kullanılmışlardır. Asya bölgesi haricinde başka bölgelerde pek rastlanmayan alabay cinsleri yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde az sayıda da olsa görülmektedir.

Alabay Cinsinin Özellikleri

Alabay Cinsinin Özellikleri
Alabay Cinsinin Özellikleri

Erkek alabay köpekleri 78 cm boya kadar ulaşabilirken, dişiler ise 69 cm’ye kadar ulaşabilmektedir. Alabay köpeklerinin ağırlıklarına bakacak olursak erkekler 79 kilo, dişiler ise 65 kiloya kadar ulaşabilmektedir.

Pek çok köpek cinsine oranla çok farklı bir vücut yapısı bulunan alabay köpeklerinin ulaşabileceği maksimum bir ağırlık limiti kesin olarak tespit edilmemiştir. Alabay köpekleri herhangi bir sağlık problemi yaşamadığı takdirde 12 ila 14 yıl arasında yaşayabilir. Yaşam şartları daha zor olan bölgelerde ise 10 yıla kadar yaşamını sürdürebilir.

Alabay Cinsi Köpeklerin Satın Alma Bilgileri

Alabay Cinsi Köpeklerin Satın Alma Bilgileri
Alabay Cinsi Köpeklerin Satın Alma Bilgileri

Çevik, zeki ve her zaman tetikte bekleme içgüdüsüne sahip olan alabay köpeklerinde satın almak isterseniz garantili ve ekonomik fiyat tarifelerimiz üzerinde bu köpeklerden birisine sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Alabay Köpek Irkıyla İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey 

Alman Kurdu Hakkında Bilgiler

Alman Kurdu Hakkında Bilgiler
Alman Kurdu Hakkında Bilgiler

Bahçesinde veya evinde yer alan bir bölgede hayvan bakmak isteyenlerin genel olarak ilk tercih ettikleri hayvan köpek olur. Köpeklerde kendi içlerinde farklı türlere ve ırklara ait olabildiği için çok fazla seçenek yer almaktadır.

Bu nedenle kendi ilgi ve arzunuz doğrultusunda size en uygun olan köpeği sahiplenebilirsiniz. Eğer tercih hakkınızı bir Alman kurdundan yana kullanacak olursanız sitemizde yer alan Alman kurdu ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Böylelikle sizde güzel ve sağlıklı bir Alman kurduna sahip olabilirsiniz.

Alman kurtlarını diğer köpek ırklarından ayıran bazı özellikler vardır. Alman kurtları oldukça sosyal ve zeki hayvanlardır. Karşısında duran kişileri kolaylıkla etkisi altına alabilir. Fiziksel özelliklerine bakacak olursak genelde kızıl renkli ve parlak tüylere sahiptir. Kafa yapısı vücut yapısına oranla daha büyüktür. Dik kulaklara ve iri gözlere sahip olan Alman kurtları dünyada en çok tercih edilen köpek cinslerinden birisidir.

Fiyatı: Alman Kurtlarının fiyatları cinslerine göre 1000-2000 TL arasında değişmektedir.

Alman Kurdu Köpek Irkıyla İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey 

American Cocker Hakkında Bilgiler

American Cocker Hakkında Bilgiler
American Cocker Hakkında Bilgiler

Dost canlısı köpek ırkları arasında yer alan American Cocker cinsi köpekler, dalgalı tüyleri ve uzun kulakları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Uysal hayvanlar olduklarından dolayı en çok tercih edilen köpeklerden birisidir.

Yaklaşık 15 yıl kadar yaşayabilmektedir. Tüyleri uzun olduğundan düzenli olarak fırçalanmaya ihtiyaç duyar. Karakteristik bakımdan ev yaşantısına iyi uyum sağlar. Çocuklarla iyi bir ilişki kurabilir. Oyuncu bir yapısı vardır. Bunun yanında havlamayı oldukça fazla sever. Herhangi bir neden olmadan gürültü çıkarma eğilimi gösterebilir. Sesli iletişim bakımından verilen talimatları algılama yeteneği oldukça yüksektir.

Narin yapılarından dolayı sert tavırlar gösterilmesi halinde strese girebilir. Diğer köpek cinslerine karşı tedirgin tavırlar sergileyebilir. Egzersiz ihtiyacının karşılanabilmesi için düzenli olarak gezdirilmesi gerekmektedir. Soyu kuş avcılığına uzandığı için kuşlara karşı içgüdüsel olarak saldırgan tavırlar gösterebilir. Bu sevimli köpeklerden birine sahip olmak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatı: bu köpeklerin fiyatları ise 900-1600 TL arasında değişmektedir.

Beagle Hakkında Bilgiler

Beagle Hakkında Bilgiler
Beagle Hakkında Bilgiler

Kökeni İngiliz olan Beagle cinsi köpekler afacan ve sevimli görüntüleri ile insanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ebat olarak fazla büyüme göstermezler. Ortalama yaşam süreleri 15 yılı bulabilmektedir.

Sosyalleşme yetenekleri oldukça yüksek seviyededir. Kısa bir süre içerisinde arkadaşlık kurabilirler. İnsanlarla ve çocuklarla oyun oynamaya bayılırlar. Neşeli ve sevecen tavırları onları mükemmel bir ev arkadaşı yapar. Hiperaktif yapılarından dolayı enerjilerini boşaltma ihtiyacı duyarlar. Günlük gezintilerle sosyalleşmelerine yardımcı olabilirsiniz. Avcı kökenleri olduğu için diğer av köpekleriyle oldukça iyi anlaşırlar.

Oldukça hızlı hareket kabiliyetleri vardır ve çevik bir yapıya sahiptir. Yabancı insanlara karşı fazla saldırgan tavırlar sergilemez. Eğitimleri diğer birçok köpek cinsine nazaran daha kolaydır. Verilen komutları yerine getirerek sahibini mutlu etmekten çok hoşlanır. Ev kolay bir şekilde bakabileceğiniz bu köpeğe sahip olmak için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Fiyatı: Bu cinsin yavruları ise 1000-1400 TL arasındadır.

Beagle Köpek Irkıyla İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey 

Border Collie Hakkında Bilgiler

Border Collie Hakkında Bilgiler
Border Collie Hakkında Bilgiler

Daha çok önünde bahçesi olan evler için ideal olan Borde Collie cinsi köpekler apartman yaşantısı için pek uygun hayvanlar değillerdir. Tüm gün evin içinde kapalı durmak veya tüm gün bağlı kalmak bu köpeklerin tamamen doğasına aykırıdır. Oldukça çalışkan olan bu köpekler hem fiziksel hem de zihinsel olarak egzersiz yapma ihtiyacında bulunurlar. Kolay bir şekilde yorulmayan bu köpekler oldukça hareketli yapıya sahiptir. Bu köpeklerin tüyleri uzun olduğu için devamlı fırçalanması gerekir. Gerek duyulduğu zaman yıkanılmasında bir sakınca olmayan Borde Collie, ona yapılan övgülere karşı oldukça duyarlıdır ve çekingen tavırlarının önüne geçilmesi için küçük yaşta sahiplenilmesi gerekir. Eğer bir Border Collie yavrusuna sahip olmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fiyatı: Border Collie yavrularının ortalama fiyatı ise 1700-3000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Border Collie Köpek Irkıyla İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey 

Cane Corso

Cane Corso
Cane Corso

Cane Corso Hakkında Bilgiler

Cane Corso Hakkında Bilgiler
Cane Corso Hakkında Bilgiler

Cane Corso cinsi köpekler dayanıklılığı ve koruma özellikleri ile bilinmektedir. Yaşadığı ortamda ailesine ve sahibine çok sadıktır. Yabancı insanlara ve köpeklere karşı erken yaşta sosyalleştirilmesi gerekmektedir.

İlk kez gördüğü insanlara karşı bazen tedirgin tavırlar sergilese de ona karşı sevecen hareketler gösterildiği zaman kısa süre içerisinde alışır. Değiştirmek istenilen davranışları bakımından eğitimi oldukça kolaydır. Eğer bu köpeklerden sahiplenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fiyatı: 1500-1600 TL arasındadır.

Cane Corso Köpek Irkıyla İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey 

6 thoughts on “Köpek Fiyatları Hakkında Bilgiler”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat