Köpek Fiyatları - Yavru Köpek Fiyatları

Köpek Fiyatları – Yavru Köpek Fiyatları

Köpek fiyatları günümüzde çok değişiklik göstermektedir. Köpek fiyatlarının bu denli farklı olmasının bir takım sebepleri bulunuyor. Bu sebepler aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Gördüğü İlgi (Arz / Talep)
 • Zor Bulunulması
 • Üretim Zorluğu
 • Doğum Sayısının Düşük Olması (Doğan Yavru Sayısı)

Günümüzde köpek fiyatları geneline baktığımızda fiyatlar oldukça yüksek seviyelere kadar ulaşabiliyor. Bunun içi maksimum fiyattan ziyade minimum fiyatı ele alalım. Safkan köpek fiyatları için en düşük istenen fiyat 1.000 TL’dir. Yukarıda bağlı olan sebeplere göre fiyatlar artış göstermektedir. Dünya’nın en pahalı köpeği ise günümüzde 1.000.000 €’a satılmıştır. Videosu aşağıda yer almaktadır:

(Köpek fiyatları Makalemiz alt bölümden devam etmektedir)

Yavru Köpek Fiyatları

Yavru Köpek Fiyatları

Yavru köpek fiyatları, genel olarak köpek fiyatları konusunda en çok araştırılan konu olarak dikkat çekiyor. Yavru köpeklerin ucuz olması (300 – 500 – 700 TL) mümkün değildir. Günümüzde “ucuz köpek yavruları”, “ucuz köpek” gibi birçok sorgu; her gün Google üzerinde binlerce kez yapılıyor. Fakat; mama maliyeti, aşı maliyeti ve bakım maliyeti oldukça yüksek seviyede olduğu için, bahsi geçen fiyatlarla sahiplendirme yapmak artık imkansız. Bundan dolayı bu tarz sorgular yapıp, dolandırıcıların tuzağına düşmemenizi öneriyoruz.

Aslında yavru köpek fiyatları geneline bakıldığında, “can dostumuz” olarak yanımıza aldığımız yavrularımız için istenilen fiyatlar da çok yüksek seviyelerde değil. Bu konuda okuyuculardan bir şey düşünmelerini istiyoruz:

Bugün herkesin kullandığı akıllı telefonların en ucuzu 1.000 TL civarında ve fiyatlar 15 – 20.000 TL’ye kadar uzanıyor. İster 1.000 TL olsun, ister 20.000 TL; alınan telefon maksimum 2 – 3 yıl arasında kullanılıyor ve ardından yeni telefona geçiliyor. Çünkü artık onca para verilen cep telefonları eski hızını v.s. kaybediyor.

Fakat, can dostumuz olarak yanımıza aldığımız evcil hayvanlarımız en kötü ihtimalle 10 yıl boyunca her an bizimle duruyor. Bize arkadaşlık ediyor, mutluluğumuzu, sevincimizi, hüznümüzü paylaşıyor ve hiçbir zaman yanımızdan ayrılmıyor. Bu açıdan düşünüldüğünde; Birkaç bin TL’lik tutarlar onlar için çok fazla tutarlar değil. Aksine günümüzde diğer fiyatlara bakıldığında aslında oldukça uygun.

Ucuz Yavru Köpek Var mı?

Ucuz Yavru Köpek Var mı2
Ucuz Yavru Köpek Var mı?

Ucuz yavru köpek var mı? Sorusu, Google üzerinde oldukça fazla şekilde araştırılan soruların başında geliyor. Burada bahsedilen “ucuz” kavramı; hangi tutarlar için geçerli onu belirlemeden var ya da yok diyemeyiz. Fakat bu noktada şöyle bir ifade kullanabiliriz.

Günümüz maliyetleri hesaplara katıldığında, piyasa durumu ele alındığında ve can dostu olarak yanımıza aldığımız yavru köpeklerimizin bakımları düşünüldüğünde en ucuz yavru köpek fiyatı 1.000 TL’dir. 1.000 TL altında yavru köpek bulmak çok zordur. Eğer bulunuyorsa da; ya safkan değildir, ya da herhangi bir hastalığı v.s. bulunuyordur.

Hadi şimdi gelin diğer tüm fiyatlara göz atıp; yavru köpek fiyatlarına tekrardan bakalım.

 • Günümüzde giyilebilecek, kaliteli en uygun ayakkabı fiyatı 500 TL;
 • En kötü özelliklere sahip akıllı cep telefonu 1.000 TL;
 • En kötü, hurda olarak satılan hiçbir parçası bulunmayan bir araba 7.000 TL;
 • En kötü bilgisayar 1.000 TL.

Şimdi bu ihtiyaçların fiyatını gördük. Yukarıda yer alan malzemelerin maksimum kullanım süresi 2, ya da 3 yıldır. 3 yıldan sonra her birinin değişmesi kesinlikle gerekir. Peki; bu fiyatlar karşısında 15 yıla yakın süre yanımızda duran can dostlarımızın fiyatları, aslında olması gerekenden de uygun değil mi?

En Pahalı Köpek Irkları

En pahalı köpek ırklarının hangisi olduğu da yine merak edilen konular arasında yer alıyor. En pahalı köpek cinsleri ile ilgili merakınız bulunuyorsa; aşağıda sizler için en pahalı köpekleri derledik.

 • Tibet Mastifi
 • Alabay
 • Pomeranian Boo
 • American Bully

Ucuz Köpek Satın Alırken Dolandırıcı Tuzağına Düşmeyin!

Ucuz Köpek Satın Alırken Dolandırıcı Tuzağına Düşmeyin
Ucuz Köpek Satın Alırken Dolandırıcı Tuzağına Düşmeyin

Ucuz köpek adı altında, günümüzde çok sayıda sözde firma ve şahıslar köpek sahiplendirdiğini iddia etmektedir ve bazı şahıslar güven vermek adına kamu personeli olduklarını; hatta polis, asker, doktor, öğretmen gibi mesleklerde olduklarını söyleyerek güven kazanıp, iletişim bilgisi eklemektedir. Normal değeri 2.000 TL olan bir yavru köpek için; ucuz yavru köpek başlığı atıp 100 ila 1.000 TL gibi düşük tutarlar yazan bu dolandırıcılar; bunun yanı sıra ücretsiz köpek gibi başlıklar atıp sizden aşı ya da gönderim ücreti talep etmektedir. Ardından ise ödemeyi aldıktan sonra tamamıyla ortadan kaybolup, herhangi bir şekilde sizle iletişime geçmiyorlar. Giden paranız oluyor. Buna dikkat etmelisiniz. Ucuz köpek alacağım diye, cebinizdeki paradan da olmanız an meselesidir.

Ucuz Köpek konusunda sizlere şunu anlatmak istiyoruz:

Evinde köpek üretimi yapan bir üretici; ya da resmi bir köpek çiftliği sahibi veyahut bir pet shop. Bunların tamamı köpek sahiplendirmesi yapmaktadır. Ancak hepsinin giderlerinin yüksek olduğu ve günümüz piyasasını takip ettikleri için safkan ve sağlıklı köpek sahiplendiren kişiler;

Köpek çiftliklerinin, minimum satış tutarları bulunmaktadır ve bu tutarlar altına asla inilmemektedir. Çünkü bu fiyatlar devlet tarafından belirlenmektedir.

Evinde köpek üretimi yapan üreticiler ise; köpeklerine çok emek verip para harcadıkları için ve piyasanın genel fiyatlarını araştırma altına alıp minimum – maksimum fiyatları gördükleri için onlar da köpek çiftliği ve pet shopların uyguladığı fiyatlarla satış yapmaktadır.

Örnek olarak minimum 5.000 TL yavru fiyatı olan (rakam örnektir, değişebilir) Pomerion Boo cinsli köpeğiniz olduğunu düşünelim. Bugün köpeğinizi; Marmaris Pet Shop firmaları arasında yer alan Firmamız Mutlu Patiler Pet Shop ve ülkemizdeki diğer tüm pet shoplara götürdüğünüzde sizden bu yavruyu 3.500 – 4.000 TL aralığında fiyatlarla satın alabilir.

Böyle bir imkanınız varken, siz bu köpeği İnternet üzerinden hiç tanımadığınız bir insana 1.000 – 1.500 TL’ye satar mısınız? Ucuz köpek konusunda buradan yola çıkarak daha net düşünebilir, daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Artık canlı hayvan fiyatları ve evcil hayvan fiyatlarını içeren piyasa da; altın piyasası ve cep telefonu piyasası gibi olmuş durumda. Mesela elinizde 5 adet Pug yavrusu var. Bu yavruları zaten şehrinizde bulunan tüm Pet Shoplar nakit olarak sizlerden satın alabiliyor. Cep telefonunuzu satmak istediğinizde, şehrinizde bulunan telefoncu size 1.500 TL ödeme yapıyorsa; bu ödemeyi reddedip 500 – 600 TL’ye İnternet üzerinden herhangi birine satar mısınız?

Canlı hayvan fiyatları Türkiye genelinde belirli bir ortalamaya oturmuş durumda. Piyasa her an sistematik bir şekilde düzenli olarak iniyor veya çıkıyor. Bu fiyatların bariz bir şekilde düşük seviyelerde tutulması, satıcının direkt olarak dolandırıcı olduğunu gösterir. Lütfen bunlara dikkat edip, dolandırıcıların tuzağına düşmemeye özen gösterin.

Çoğu kişi bu satıcılardan köpek satın aldığını düşündüğünde hiçbir şekilde iletişim kuramıyor ve dolandırılıyor. Bazı kişilere ise gerçekten bir köpek gönderiliyor. Fakat bu; telefon beklerken içerisinden salatalık çıkmasından farksız bir şekilde geliyor. Ya istediğiniz köpek ırkından farklı bir ırk, ya hastalıklı bir köpek, ya da safkan olmayan bir köpek gönderiliyor.

İnternetten Köpek Aldım Dolandırıldım Ne Yapmam Lazım?

Google’da İnternetten Köpek Aldım Dolandırıldım Ne Yapmam Lazım araması yaptığımızda, oldukça yüksek seviyede sorgu yapıldığını gördük. Eğer uyarılarımızı dinlememişseniz; ne yazık ki İnternetten bu şekilde köpek aldığınızda dolandırıldınız demektir. Peki ne yapacaksınız?

Hemen ödeme yaptığınız dekont ile birlikte en yakın karakola veya savcılığa gidip şikayetçi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapılacak farklı şeyler için Mutlu Patiler Pet Shop olarak bizle iletişime geçip, yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat