Köpekler İçin Ek Gıdalar

Köpekler İçin Ek Gıdalar

Köpekler için ek gıdalar birçok öneme sahiptir. Çoğu insan köpeğine sadece kuru mama verse de bu tek başına yeterli olmayacaktır. Köpekler mama harici ne yer? Sorusunu soranlar olduğu gibi köpeklere ekmek verilir mi? Sorusunu yönelten de birçok insan var. Eğer bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamına bakmanız sizin açınızdan fayda sağlayacaktır.

Köpeklere yararlı yiyecekler arasında bulunan en önemli yiyecek tabi ki kuru mamadır. Bunun haricinde köpekler ne yer, ne içer? Sorusunun cevabı bir nevi annesinden ayrılan yavru köpek ne yer? Sorusunun cevabını da kapsamaktadır. Buna benzer olan köpekler mama harici ne yer? Ve köpekler ne yer? Sorularının cevabına da yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Köpeklere verilen vitaminlerle alakalı en çok sorulan sorulardan biri olan köpeklere insan vitamini verilir mi? Sorusu, çoğu insan için merak konusudur. Bu soruların hepsinin yer aldığı yavru köpek beslenme tablosu ve köpek beslenme tablosuna yazımızın devamında bütün ayrıntılarıyla ulaşmanız mümkündür.

Köpekler Ne Yer, Ne İçer?

Köpekler Ne Yer, Ne İçer?
Köpekler Ne Yer, Ne İçer?

Köpekler, insanların yediği besinleri yememelidir. Bu besinlerin yerine; Irkına, yaşına ve ağız tadına uygun olan kuru mamaları tercih etmelidir. Kuru mama yiyen köpeklerde ağız ve vücut sağlığı daha iyi olmaktadır. Eğer bir köpek insanların yediği besinleri yerse, bu besinlerden bazıları onlara zehir ve toksit etkisi yaratabilmektedir.

Köpeğiniz yediği gıdalar ve öğün sıklığı zaman geçtikçe değişecektir. Bu değişmenin başlıca sebebi fiziksek olarak gelişmesi olacaktır. Yavru köpek yetişkin haline geldiğinde daha az sıklıkta ve daha çok yemek yiyecektir.

Yavru köpek, anne sütünden kesildikten sonra yavaş yavaş öğün aralığı değişecektir. İşte, köpeklerin öğün aralıkları:

  1. Yavru köpek, sütünden kesildikten sonra günde ortalama 4 öğün yemek yer.
  2. Daha sonraki zamanlarda bu öğün 3’e düşer.
  3. En son olarak köpeğiniz yetişkin olduğunda günde 2 öğün yemeyi tercih eder.

Yavru Köpek Ne Yer?

Yavru Köpek Ne Yer?
Yavru Köpek Ne Yer?

Yavru köpekler, herkes tarafından sevilen minik ve sempatik canlılardır. Bu canlılar, doğumdan sonraki ilk 45 gün boyunca anne sütü ile beslenmelidir. Eğer annesini ölmüşse veya annesiyle birlikte değilse, anne sütü alamayacaktır. Bu dönemde köpeğinize Pet Shoplardan alacağınız yavru köpek maması, onun karnını doyurup fiziksel gelişimine yardımcı olacaktır.

Bir veteriner hekime başvurarak yavrunuzun annesinin olmadığını belirttiğinizde, veteriner sizin için en uygun bakım yöntemini ve en önemli gıdaları söyleyecektir. Bunlara ek olarak veterinerin tavsiye edeceği vitaminler de annesiz bir yavru için oldukça önemlidir. Vitaminleri de yine Pet Shoplardan temin etmeniz mümkündür.

Yavru köpek sahibiyseniz en dikkatli olmanız gereken konulardan biri; Köpeğinize süt vermemeniz gerektiğidir. Bir yavru köpeğin inek, keçi veya koyun sütü içmesi onun için yararlı değil aksine zararlıdır. Bunları vermek yerine köpeğinizi yaş köpek maması ile kuru mamaya alıştırmaya çalışmalısınız.

Köpekler İçin Vitamin Takviyesi

Köpekler İçin Vitamin Takviyesi
Köpekler İçin Vitamin Takviyesi

Köpekler için ek gıdalar arasında yer alan en önemli takviye, vitamin takviyesi olarak bilinmektedir. Köpeğinize vitamin takviyesi vermek için ülkemiz de bulunan Pet Shop firmalarından vitamin almanız mümkündür. Ayrıca Marmaris Pet Shop firmaları arasında yer alan Mutlu Patiler Pet Shop firması, kaliteli ve zengin içerikli vitamin takviyesi için vitamin satışı yapmaktadır.

Bunlara ek olarak Mutlu Patiler Pet Shop firması, ALO MAMA hattı ile birlikte müşterilerine yüzde yüz memnuniyet sağlayarak, her türlü köpek ihtiyacını evinize getirmektedir. ALO MAMA hattı, sizlere kredi kartına taksit imkanı sunarken, aynı zamanda kapıda ödeme imkanı da sunmaktadır. Dilediğiniz köpek veya kedi mamasını ve diğer bütün evcil hayvan malzemelerini ALO MAMA hattıyla evinize sipariş etmeniz mümkündür.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat