Köpekler İçin Vitamin Takviyesi

Köpekler İçin Vitamin Takviyesi

Köpekler için vitamin takviyesi verilirken en çok sorulan sorulardan biri; Köpeklere insan vitamini verilir mi? Sorusu olmaktadır.  Bu sorunun cevabı tam olarak içerisinde saklıdır. İnsan vitamini olarak satılan vitaminler, köpekler için vitamin takviyesi konusunda kullanılacak bir şey değildir.

Yazımızın içeriğinde; Köpek tüyleri için vitamin çeşitleri ve yavru köpek gelişimi için ne yapmalı? Konularını bulabileceğiniz gibi, aynı zamanda köpek vitamini ne işe yarar? ve yavru köpek gelişimi için vitamin ne kadar etkilidir? Konularını da bulmanız mümkündür.

Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?

Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?
Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?

Her köpek sahibi, köpeği için oldukça zengin içerikli kuru mamaları köpeğine yedirmelidir. Kuru mamalar içerisinde barındırdığı karbonhidrat, yağ ve protein bakımından ne kadar zengin olursa olsun, köpeğin beslenmesi açsından tek başına yeterli olmayacaktır.

Köpeğinize vereceğiniz vitaminler, kesinlikle insan vitamini olmamalıdır. Her canlı için özel üretilen vitaminlerin içeriği ve görevleri farklıdır. Sizin köpek vitamini tüketmemeniz gerektiği gibi, köpeğinizin de sizin için uygun olan insan vitaminini tüketmemesi gerekir.

Köpekler için vitamin takviyesi yapılması gereken durumlar vardır. Bu durumlardan bazıları özellikle safkan ırk köpeklerde meydana gelmektedir. Safkan ırk köpeklerde vitamin takviyesi alınması gereken durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Alman Kurdu – Eklem problemi.
  • Golden Retriever – Yağlanma ve kilo problemleri.
  • Kaniş – Görme problemi.

En bilinen köpek sıkıntıları yukarıda yer alan 3 köpek ırkında olmaktadır. Bu köpekler zamanla bu sıkıntıları yaşayacaktır. Bunların olmaması için, veteriner hekiminize başvurmanız gerekir. Veterinerin tavsiye ettiği vitaminleri Pet Shoplardan alarak köpeğinize vermeniz onun sağlığı açısından yararlı olacaktır.

Alman Kurdu, Golden Retriever ve Kaniş türlerinden birine ait köpeğe sahipseniz belirli takviyeleri kullanmadığınız takdirde yukarıda belirttiğimiz sıkıntıların baş göstermesi muhtemeldir. Safkan ırk köpek sahibi olanların vitamin takviyesi konusuna kesinlikle dikkat etmesi gerekmektedir.

Bunlara ek olarak bilmeniz gereken bir diğer konu da köpekler için vitamin takviyesi durumunun sadece sağlık açısından kullanılmıyor olduğudur. Köpeğinizin tüy bakımı ve çeşitli konular için vitamin takviyesinde bulunmanız oldukça etkilidir.

Daha enerjili bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız ya da köpeğiniz normale göre daha az hareketliyse, vitaminleri köpeğinizin mamasında sos olarak kullanabilir ve onun hareketli olmasını sağlayabilirsiniz. Sizlere aktardığımız bu bilgileri uygulayarak köpeğinizi daha sağlıklı ve güzel görünümlü yapabilirsiniz.

Yavru Köpek Gelişimi İçin Vitamin

Yavru Köpek Gelişimi İçin Vitamin
Yavru Köpek Gelişimi İçin Vitamin

Yavru köpekler, oldukça savunmasız ve gelişime aç olduğu için vitamin takviyesine ihtiyaç duyarlar. Yavru köpeğinize vereceğiniz vitamin takviyesiyle birlikte köpeğinizin en baştan iyi bir şekilde gelişmesini sağlamanız mümkündür.

Annesinden ayrılmak zorunda kalan bir yavru köpeğiniz varsa ve bu yavru 45 günlükten küçükse onun için edinmeniz gereken en önemli ek gıda; Köpek süt tozu olacaktır. Anne sütünü yeterli miktarda almayan köpekler, hem yavruyken hem de yetişkin olduğunda çeşitli sıkıntılar ile karşılaşmaktadır.

Yavru köpeğinizin normal gelişimi kadar önemli olan bir diğer konu da onun kemik gelişimidir. Bir köpeğin kemiklerinin gelişmesi için aldığı kalsiyum miktarının yeterli olması gerekir. Eğer köpeğiniz yeteri miktarda kalsiyum alamıyorsa veya alamadığını düşünüyorsanız, bir Pet Shoptan kalsiyum takviyesi almanız önerilir. Alacağınız kalsiyum takviyesi köpeğin kemikleri açısından oldukça etkili olacaktır.

Köpekler için alacağınızı her türlü malzemeyi Marmaris Pet Shop firmaları arasında yer alan Mutlu Patiler Pet Shop firmasından temin edebilirsiniz. Buna ek olarak Mutlu Patiler Pet Shop’un sunduğu ALO MAMA hattı aracılığıyla, her türlü ihtiyacınızı kapıda ödeme ve kredi kartına taksit imkanıyla almanız mümkündür. ALO MAMA hattı; 0532 601 16 89 ve 0552 652 47 48 numaralarıyla sizlere hizmet vermektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat