Köpekler Nerede Satılıyor? Fiyatları Ne Kadar?

Köpekler Nerede Satılıyor? Fiyatları Ne Kadar?

Minyatür Pinscher cinsi köpekler yaklaşık 15 yıl hayatta kalabilir. Küçük yapıda oldukları için kucak köpeği olarak da bilinmektedir. Kürkü kısa olduğu için bakımı da bir o kadar kolaydır. Irk özelliği olarak havlamaktan çok hoşlanırlar. Ancak iyi bir eğitim verildiği takdirde ortak kullanım alanlarında böyle bir sorun yaratmazlar. Diğer köpek cinslerine karşı hafif saldırgan tavırlar sergileyebilir. Fakat beraber yaşadığı hayvanlara ve sahibine karşı uyum içerisindedir. Bu köpeklere ilgi gösterilmeli, ancak gereğinden fazla şımartılmamalıdır. Küçük yapıda oldukları için kedilerine uygun mamalarla beslenmeleri gerekmektedir. Belirli zamanlar içerisinde fırçalamak ve kuru şampuanlama uygulamak bakımları için yeterli olacaktır. Tüy dökümü az seviyededir. Sevimli duruşu ve küçük yapısı ile oldukça fazla rağbet gören Pinscher cinsi köpeklerde sizde sahiplenmek istiyorsanız sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Fiyatı: 1200-1400 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Morkie

Morkie
Morkie

Morkie Cinsi Hakkında Genel Bilgiler

Morkie Cinsi Hakkında Genel Bilgiler
Morkie Cinsi Hakkında Genel Bilgiler

Küçük boy köpek cinsi kategorisinde yer alan Morkie cinsi köpekler sahip olduğu birçok özellikler sayesinde dünya genelinde en çok tercih edilen köpekler arasında yer almaktadır. Sempatik ve şirin bir görünüme sahip olan Morkie cinsi apartman yaşantısına gayet kolay bir şekilde uyum sağlar. Amerika Birleşik Devletleri kökünden gelen Morkie cinsi ayrıca ülkemizde de en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında yer alıyor.

Morkie Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Morkie Cinsi Köpeklerin Özellikleri
Morkie Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Morkie cinsi köpekler oldukça sevecen, insan canlısı, cesur, tatlı ve oyun sever bir karaktere sahiptir. Morkieler kestirmek için özellikle koltuk ya da kanepe üstünde uyumaktan ve insanların kendisine yakın ilgi göstermesinden çok hoşlanırlar.

Bu köpekler özellikle eğitimlerini küçük yaşta almaya başlamalıdır. Biraz inatçı bir karaktere sahip olan Morkie cinsi köpeklerin bu nedenle eğitimleri sırasında oldukça büyük sabır gösterilmesi gerekir. Bazı Morkie türlerinin eğitimleri daha zor geçebildiğinden dolayı tuvalet eğitiminin de verilmesi gerekebilir.

Morkie cinsinin tüy yapısı ise, yumuşak ve düzdür, genel olarak tüyleri uzun yapılı ve beyaz, siyah, bronz veya beyazın karışımından meydana gelen koyu renk tonlarından birden fazla renk tonuna sahip olabilir.

Morkie Cinsi Köpeklerin Bakımı

Morkie Cinsi Köpeklerin Bakım
Morkie Cinsi Köpeklerin Bakım

Morkie cinsi köpekler narin bir yapıya sahip oldukları için bakımlarının günlük yapılması gerekmektedir. Tüylerinin yumuşak dokusunu koruması ve birbirlerine karışmaması için her gün düzenli bir biçimde taranması gerekir. Bunun yanında Morkie cinsi köpekler gerek duyulması halinde banyo yaptırılması gerekir ve hafif düzeydeki reaksiyonların önüne geçilmesi bakımından hafif kıvamı bulunan şampuanlar tercih edilmelidir.

Morkile cinsleri birlikte büyüdüğü diğer köpek ırkları ve insanlarla oldukça iyi bir uyum içerisinde olabilir. Özellikle uzun süre yalnız kalmaları halinde çevresindeki insanlara rahatsızlık verebilecek derecede uzun süreli havlama eğilimleri gösterebilir.

Morkie cinsi köpekler özellikle aile üyeleriyle beraber vakit geçirmekten çok hoşlanır, ancak yabancı kişilere karşı tedirgin davranışlar gösterebilir ve olumsuz bir durum söz konusu olduğunda ise aile bireyleri ile kolaylıkla iletişim kurabilir.

Fiyatı: 900-1500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Pekinez Cinsi Hakkında Bilgiler

Pekinez Cinsi Hakkında Bilgiler
Pekinez Cinsi Hakkında Bilgiler

Pekinez cinsi köpeklerin kökeni Çin Halk Cumhuriyeti’dir. Ülkemizde oldukça iyi tanınan bir köpektir. Ayrıca Pekinez ırkı köpekler oldukça sevimli süs köpekleridir. Küçük kafalı, uzun tüylü ve oldukça küçük vücut yapıları olan köpeklerdir. Pekinizler yaklaşık olarak 163 ila 15 yıl arasında hayatta kalabilir.

Bu köpekler ev yaşantısına en uygun ve kolaylıkla bakılabilen hayvanlardır. Özellikle çocuklar ile oldukça iyi iletişim kurdukları için çocuklar açısından herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Eğer apartman dairesinde rahat bir şekilde bakabileceğiniz arıyorsanız, Pekinez cinsi sizin için uygun bir köpek olabilir. Aynı zamanda bu köpeklerin bakımları da bir o kadar kolaydır ve sahiplerine çok düşkün olurlar.

Fiyatı: 1000-1300 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Rottweiler Cinsi Hakkında Bilgiler

Rottweiler Cinsi Hakkında Bilgiler
Rottweiler Cinsi Hakkında Bilgiler

Rottweiler cinsi köpekler oldukça korumacı, zeki ve akıllı hayvanlardır. Ortalama 8 ila 11 yıl arasında yaşamını sürdürebilir. Bekçilik konusunda adeta bir ustadır. Sahiplerine karşı itaatkâr ve çok sadık köpeklerdir. Aile bireylerine aşırı düşkünlükleri ile nam salmışlardır. Tehlike durumunu hemen hissederler ve kızgın davranışlar sergilemeye başlarlar. Rottweiler cinsi köpeklerin kas ve kemik yapıları oldukça sağlamdır. Günlük egzersiz ihtiyaçlarının mutlaka karşılanması gerekir. Egzersiz ihtiyaçlarını karşıladıkları sürece apartman dairesinde rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Fakat evde kesinlikle yalnız bırakılmamalı ve zarar görebilecek eşyaların ortalıkta durmaması gerekir.

Bunun yanında köpeğinizle vakit geçirmeli ve ona yoğun ilgi göstermelisiniz. Rottweiler’lar eğitime yatkın köpekler oldukları için basit bir şekilde eğitilebilir ve eğer bir Rottweiler yavrusuna sizde sahip olmak isterseniz sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatı: 1000-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Samoyed Cinsi Hakkında Bilgiler

Samoyed Cinsi Hakkında Bilgiler
Samoyed Cinsi Hakkında Bilgiler

Samoyed ırkı köpekler, özellikle Sibirya’da yaşamlarına devam etmektedir. Kızak çekmeleri ile dünya geneline nam salmış Samoyed cinsi köpekler yaklaşık olarak 10 ila 12 yıl arasında hayatta kalabilmektedir. Kolay yorulmazlar ve oldukça kuvvetli bir yapıya sahiplerdir. Sadece tek bir insana bağlanırlar ve insanlarla kolay bir şekilde anlaşabilirler. Yaz döneminde düzenli bir biçimde fırçalanması gerekmektedir.

Kalın kürk yapısından dolayı banyo ihtiyacı da pek yoktur. Çocuklarla zaman geçirmekten keyif alan Samoyedler, oldukça iyi arkadaşlıklar kurabilirler. Sevecen bir yapıya sahip olan Samoyed cinsi köpeklere sahip olmak isteyen ziyaretçilerimiz sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir.

Fiyatı: 1500-1800 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Shih Tzu Cinsi Hakkında Bilgiler

Shih Tzu Cinsi Hakkında Bilgiler
Shih Tzu Cinsi Hakkında Bilgiler

Shih Tzu cinsi köpekler yaklaşık olarak 16-17 yıl arasında hayatta kalabilmektedir. Küçük yapılı bir köpek olmasına karşın oldukça güçlü hayvanlardır. Tüy yapısı çok fazla olup iki katmandan oluşmaktadır. Tüyleri oldukça uzun olan Shih Tzu cinsi köpekler tüy yapıları sayesinde çok farklı saç şekilleri ve yüz şekillerine bürünebilirler. Bu cinsin bıyık ve sakalları da vardır. Burnu çok küçüktür ve çok tatlı bir görüntüye sahiptir. Birçok farklı renkleri olabilen bu cinslerin göz bebekleri çok büyüktür ve iki gözü arasında az mesafe vardır.

Bub ırkın kökü Çin Halk Cumhuriyeti’ne kadar dayanmaktadır. Özellikle bu cinsler atlamayı, koşmayı ve fazlasıyla hareketli olmayı seven köpekleridir. Bunun yanında çocuklarla en iyi iletişim kuran köpekler arasında yer almaktadır. Eğer sizde bir Shih Tzu yavrusu almak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatı: 900-1500 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Yorkshire Terrier Cinsi Hakkında Bilgiler

Yorkshire Terrier Cinsi Hakkında Bilgiler
Yorkshire Terrier Cinsi Hakkında Bilgiler

Fiyatı: 1100-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Yorkshire Terrier cinsi köpekler görünüş bakımından çok sevimli hayvanlardır. Havlamayı çok seven bir köpek olmasına karşın alabileceği düzenli bir eğitim ile apartman yaşantısına hemen uyum sağlayabilir. Evin içinde oyunlar oynamayı ve enerjik hareketler yapmaya bayılır. Havadaki ısı değişikliklerine karşı oldukça duyarlıdır. Bakımı pek kolay bir köpek değildir ama rutin bir şekilde yapıldığı takdirde sorun olmaz. Yorkshire Terrier ’in tüyleri kendisine uygun olan fırça ve spreyler ile düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir.

Belirli günlerde tüylerinin kısaltılması gerekir. Aksi halde çok uzadığı zaman keçeler meydana gelmeye başlar. Düzenli bir eğitim ile tuvalet konusunda pek sorun çıkarmaz. Kulakları ve tüylerine iyi bakıldığı sürece herhangi bir sağlık problemi yaşamaz. Eğer sizde bir Yorkshire Terrier sahibi olmak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek detayları bizimle görüşebilirsiniz.

Fiyatı: 1100-1600 TL arasında fiyatları değişmektedir.

2 thoughts on “Köpekler Nerede Satılıyor? Fiyatları Ne Kadar?”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat