Maine Coon Nasıl Bir Kedidir - Maine Coon Yavruları

Maine Coon Nasıl Bir Kedidir – Maine Coon Yavruları

Maine Coon, insana benzeyen yüz hatları, anlamlı bazen de vahşi bakışlarıyla, insanları andıran görkemli bir dev kedidir. Maine Coon’lar ilk olarak 19.yy.da gemilerde hem denizcilere yoldaşlık yapmışlardır hem de fare avlamakta kullanılmışlardır. Maine Coon doğal bir ırktır; haşereleri yakalama kabiliyetleri nedeniyle Kuzeydoğu Amerika’nın çiftliklerinde de kullanılmıştır. Kuzey Amerika’nın Maine eyaletinden ismini almıştır.
Kökeniyle ilgili bir rivayete göre; İngiliz Kaptan Charles Coon gemisinde sürekli uzun tüylü kediler bulundurur. Kediler, kaptan kıyıya yanaştığında karaya iner ve bölgedeki dişilerle çiftleşirler. New England kıyılarında, ortaya birçok uzun tüylü kedi çıkar. Kaptan Coon ortaya çıkan kedilere de Maine Coon (Coon’un kedisi) adını takar.

Maine Coon Kedisi
Maine Coon Kedisi

Bu kediler, büyük boyları, güzel tüyleri, oyunculukları, zeki ve sadakatli oluşlarıyla Amerika’da ailelerin yanında yerini almayı başaran 2. popüler kedi cinsidir. Sahiplerinin sevgilisi olan bu ırkın sorumluluk duyguları gelişmiştir, çalışkandır. Gelişimi tamamlandığında boyutları ortalama bir Spanish Cocker köpeği kadar olur. Norveç orman kedilerini andırırlar. Boyları oldukça uzundur. Atletik bir vücuda, kuvvetli bir görünüş veren sıkı kaslara, güçlü bir kemik yapısına sahiptir. Üçgenimsi, püsküllü kulakları, bol tüylü, uzun bir kuyruğu vardır. Bazen ısınmak için kuyruğunu vücudunun çevresine dolar. Burunları iri ve belirgin, gözleri geniş veya çekik, patileri büyüktür.

Satılık Maine Coon yavrusu suda oynamayı çok sever. Bu kedilerin su içmesi için küçük bir çeşme alınması iyi olabilir. Yaşamları boyunca oyunculuklarını korurlar. Bu yüzden oltalar veya yakalamalı, kovalamacalı oyuncaklar, bol enerjili oyuncaklar evinizden eksik edilmemelidir. Hareketlidirler ve tırmanmaya bayılırlar. Maine Coon yavruları, çocuklarla, yabancılarla ve hayvanlarla dostlukları en iyi şekilde kurabilmektedirler.

Ayrıca şu makalemize de göz atabilirsiniz >> Kum Dışında Tuvalet Yapan Kedi Bundan Nasıl Vazgeçirilir?

Maine Coon Kedisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Maine Coon Kedisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Maine Coon Kedisi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kalça rahatsızlıklarına eğilimleri vardır, bu topallığa sebep olabilir. Kalp rahatsızlığı, genetiktir. Böbrekleri de düzenli kontrol edilmelidir. Hasta olup olmadığı kontrol edildikten ve aşıları yapıldıktan sonra, rahatlıkla bir Maine Coon yavrusu bakabilirsiniz. Parazit tedavisi yapılmış, anne, babası bilinen, temiz ve sağlıklı Satılık Maine Coon yavruları bakmanız çok daha iyi olacaktır.

Maine Coon Kedisinin Bakımı

Kulaklar eğer kirliyse biraz pamuk, elma sirkesi ve su kullanılarak temizlenmelidir. Maine Coon kedisi, taze et ve balık yemekten hoşlanırlar. Tüylerinin dolgun kalması için düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Tırnakları düzenli kesilmelidir.

Maine Coon Kedisi Arayanlar

Satılık Maine Coon bakıyorsanız, bu kedilerin ağaca tırmanmak en büyük aktivitelerinden birisi olduğu için onu arada bahçeye çıkarmanız gerektiğini bilmelisiniz. Satılık Maine Coon kedisi aldığınızda özgürlüklerine düşkün oldukları için hareketli yapılarıyla sizi yorduklarına şahit olacaksınız.

Sizi sımsıkı saracak, hayatınızda oldukça büyük bir yer kaplayacak bir dost arıyorsanız, Maine Coon fiyatları araştırmasına başlayabilirsiniz. Satılık Maine Coon yavrusu için petshoplar, barınaklar ve sosyal medya güzel bir kaynak olacaktır.

Başka kedilerle geçinme: Çok İyi

Çocuklarla geçinme: Çok İyi

Dikkat ve ilgi: İyi

Konuşkanlık: Düşük

Oyunculuk: İyi

Avcılık: Orta

Aktivite: İyi

Bağımsızlık: Yüksek

Maine Coon ile ilgili tüm sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eklemek istediklerinizi de yine yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat