Malamute Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Malamute Yavruları

Malamute Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Malamute Yavruları

Malamute Alaska kurdu, pofudukluğu ve asilliği bir bünyede birleştirir. Her konuda Sibirya kurtlarına benzer ancak onlara göre daha iri yapılı ve daha güçlüdür.

Malamute pofudukluğu ve asilliği bir bünyede birleştirir. Her konuda Sibirya kurtlarına benzer ancak onlara göre daha iri yapılı ve daha güçlüdür. Tüyleri daha kalın bir kızak köpeğidir. Malamute köpeği süslü, bol tüylü, yuvarlak, gösterişli bir kuyruğa sahiptir. Alaska’nın kuzeybatısında yaşayan “Mahlemuit İnyupikleri” adında Eskimolar tarafından kızak çekmek için kullanılan Alaska kurdu, günümüzde yumuşacık tüyleri, oyunculuğu ve sevecenliğiyle çocuklara çok iyi bir arkadaştır ve evlerde rahatlıkla beslenmektedir.

Gururlu görüntüleri, ilgi ve meraklı bakışlarıyla Alaskalı Malamut, en eski arktik sürü köpek ırklarındandır. Satılık malamute yavruları bakıyorsanız,  muntazam bacakları, güzel ayakları, güçlü omuzları, kemikli ve kaslı vücutlarıyla bu köpekler görevlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirirler.

Güçlü vücut yapısı ve çift kürk kutup köpeği olmanın bir gerekliliğidir. Ayak kısımları tüylü olan bu cinsin ayak tabanları da kalın ve buzda yürümeye uygundur. İşitmesi oldukça gelişmiştir. Başları geniş, üçgen kulakları vardır ve dikkat kesildiklerinde kulakları dikleşir. Malamute çeşitli renklere sahiptir. Yüzleri ya tamamen beyazdır veya siyah-gri tüylerle bazı bölgeler belirginleşir.

Ayrıca konuyla ilgili şu makalemize de göz atabilirsiniz >> Köpekler Nasıl Beslenmeli?

Malamute Alaska Kurdu
Malamute Alaska Kurdu

Apartmanda yetiştirilseler de dışarıyı daha çok severler. Bu nedenle, satılık Malamute yavrusu bakmaya karar verirseniz, bir bahçeniz ve bir köpek kulübeniz olması gerekir. Alaska kurdu yavrusu toprak kazma huyu olduğundan yüksek çitli geniş bir bahçede oynaması daha uygundur. Malamute yavruları, Sibirya kurdu yavrularına benzerliğinden dolayı soğuk havaları severler.

Sahiplerini mutlu etmeyi çok severler. Gerekli eğitimler verilirse yeterince itaatkâr ve uysal olmayı öğrenebildiklerinden rahatlıkla satılık Malamute köpeği bakabilirsiniz. Malamute yavrusu sizle çok iyi bir iletişim kurabilecek, olağanüstü derecede sadık ve zeki bir köpektir. Diğer köpekler ile karşılaştırılırsa sessiz, sakin bir türdür. Başka bir hayvan ile etkileşim halinde olursa gözetim altında olmalıdırlar.

Malamute Köpeği
Malamute Köpeği

Malamute – Alaska Kurdu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Alaska kurdu köpeği genel olarak koyu renkli gözlere, anlamlı bakışlara sahiptir. Mavi gözlü satılık Alaska kurdu bulmanız çok zordur. Erkek satılık Malamute seçtiyseniz, erkekler dişilere göre daha sert ve dominant huyludur. 16 yıl uzun bir ömür süresine sahip olan Alaska kurdunun ciddi sağlık problemleri yoktur. Alaska kurdu satın almak istiyorsanız, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Malamute – Alaska Kurdu Köpeklerinin Bakımı

Alaska kurdu bakımı nasıl?“ diyorsanız; bakımı çok kolaydır. Sık ve kaba kürk yapısından dolayı haftada 2 kez fırçalamanız kürk temizliği için önemlidir. Tüy dökme zamanı, oldukça fazla tüy döker. Temiz ve kokusuzdur. Kirlenen tüyler döküldüğünden yıkanmasına gerek yoktur. İlgi isteyen bir köpek olduğundan ilgisiz kalırsa eğer duygusal çöküş yaşayabilir.

Malamute – Alaska Kurdu Arayanlar

Sağlıklı ve güzel bir Malamute ve Malamute köpeği fiyatları için firmamızla görüşebilir, barınaklara, petshoplara veya sahiplendirme sitelerine bakabilirsiniz. Sarılıp öpmeye doyamayacağınız bir Malamute köpeği hayatınıza çok fazla şey kazandıracaktır.

Enerji Düzeyi: Yüksek

Egzersiz İhtiyacı: Yüksek

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Düşük

Başka Petlerle Geçinme: Düşük

Çocuklarla Anlaşma: Orta

Yabancılara Davranış: İyi

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Düşük

Malamute köpeği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, eklemek istediklerinizi ve yorumlarınızı; hemen alt bölümde bulunan yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat