Minyatur Pinçer Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Pinçer Yavruları

Minyatur Pinçer Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Pinçer Yavruları

Sadık, cesur, korumacı özellikleriyle Miniature Pinscher sahibine oldukça bağlıdır. Enerjik, eğlenceli, hayat dolu, korkusuz, zıpır ve zeki köpeklerdir.

Minyatur Pinçer Köpeğinin Özellikleri

Minyatur Pinçer yani “min pin” büyük bir köpeğin küçük bir bedende vücut bulmuş hali gibidir. Sadık, cesur, korumacı özellikleriyle Miniature Pinscher sahibine oldukça bağlıdır. Enerjik, eğlenceli, hayat dolu, korkusuz, zıpır ve zeki köpeklerdir. Kedi patilerine benzeyen patileri, ince sesleriyle çok sevimli, sevgi dolu ve zariftirler.

Tüyleri kısa ve parlaktır, kırmızı, siyahi, kahverengi, çikolata renklerinde olabilir. Çok fazla şımartırsanız önünü alamazsınız. Soğuktan hoşlanmayan Minyatur Pinçer yavrusu için en ideal yaşam alanı sıcacık bir yuvadır. Satılık Minyatur Pinçer bakıyorsanız, enerjilerini atmaları gerektiği için evde hareketli saatler geçirmeye hazırlanın.

Minyatur Pinçer
Minyatur Pinçer

Minyatur Pinçer köpeği için ‘Terrier’ ırkının Alman versiyonu da diyebiliriz. Sanılanın aksine Doberman Pinscher’dan gelmemektedir. Minyatür Pincher’in kökeni üç ırk ile ilişkilidir.

Bu ırka ait ilk kanıt 1600’lü yıllarda bir tabloda resmedilmiş kırmızı bir köpektir. 1900’lü yıllarda Almanya’da bu köpek cinsinde azalma yaşanmıştır. Ama onu diğer köpeklerden ayıran küçük görüntüsü ABD’de popülaritesini artırmıştır.

İnce bir görünümü vardır, kemerli boyun yapısı, kaslı vücudu ile her zaman atletik ve çeviktir. İncecik, düz minik kuyruğu vardır. Bacakları da incedir. Büyük ve yumuşacık kulakları hafif ve sarkıktır. Çok enerjik olduğu için düzenli olarak egzersiz yaptırılmalı oyunlar oynamalıdır. Bu egzersizlerin birçoğunu evde yaptırılabilirsiniz.

Minyatur Pinçer yavrusu yüksek bir özgüvene sahiptir. Minik vücut yapısına karşın oldukça güçlü bir çene yapısı vardır. Kendinden oldukça büyük köpeklere karşı küçücük boyuyla karşı koyabilirler.

Şu makalemiz de size yardımcı olabilir >> Köpek Irkları, Cinsleri, Türleri ve Kendilerine Has Özellikleri

Minyatur Pinçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Minyatur Pinçer Yavrusu
Minyatur Pinçer Yavrusu

Minyatür Pinscher yavruları apartmanda beslenmeye yatkın bir ırk olsa da havlama probleminin önüne geçmek için küçüklükten eğitim verilmelidir. Satılık Minyatur Pinçer yavrusu bakıyorsanız bu durumu da dikkate almalısınız yoksa komşularınızı kızdırabilir.

Veteriner kontrolleri yapıldıktan sonra güvenle bir satılık Minyatur Pinçer yavruları sahiplenebilirsiniz. Dişiler daha uysal ve eğitime daha kolay yanıt verdikleri için dişileri tercih edebilirsiniz.

Minyatür Pinscher yalnız bırakılmaktan pek hoşlanmaz. Yalnız başına bırakıldığında bu akıllı köpekler bunalıma girip etrafı dağıtabilir, kendilerine zarar verebilirler.

Minyatur Pinçer Köpeklerinin Bakımı

Tüy bakımı kolay olan bir ırktır. Düzenli olarak tüylerinin fırçalanması gerekir; böylelikle ölü kıllar temizlenir. Satılık Minyatur Pinçer köpeği bakmaya karar verirseniz bu ırka verilen eğitim sürekli olmalıdır.

Eğitime eğilimlidirler, sizi dinlerler ancak bazen de çok inatçı ve başına buyruk olabilirler. Ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir. İşçi bir köpek olduğundan dolayı bu anlamda onu engellemek yerine ona görevler verebilirsiniz.

Eğer engellerseniz, Pincher’ın isteği kırılır. Özel bir eğitim vermek istiyorsanız bu, profesyonel eğitmenler tarafından yapılması gerekmektedir. Obezite sorunu için yeterli egzersiz ve düzenli beslenme çok önemlidir.

Minyatur Pinçer Arayanlar

Eğer enerjik bir ev arkadaşı istiyorsanız, Minyatur Pinçer köpeği fiyatları için detaylı bir araştırma yapabilir, hayatınıza uygun bir Picnher bakabilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Yüksek

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Düşük

Başka Petlerle Geçinme: İyi

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Düşük

Koruma Özelliği: Düşük

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat