Minyatür Schnauzer Nasıl Bir Köpektir - Minyatür Schnauzer Yavruları

Minyatür Schnauzer Nasıl Bir Köpektir – Minyatür Schnauzer Yavruları

Minyatür Schnauzer, kendine özgü görüntüsü, atletik yapısı ile süslü, sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakın köpeklerdir.

Minyatür Schnauzer Köpeğinin Özellikleri

Minyatür Schnauzer, kendine özgü görüntüsü, atletik yapısı ile süslü, sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakın köpeklerdir. Kökeni Almanya olan Minyatür Schnauzer’lar Almanya ve Fransa’da çok yaygındır. İsminin kökeni Almanca “burun bölgesi” anlamına gelen “schnauze” sözcüğünden gelmektedir.

Standart, minyatür ve dev Schnauzer olarak, 3 boyları vardır. Genellikle minyatür olanlar evde, giant (dev) olanlar bahçede, medium (standart) olanlar hem evde hem bahçede beslenirler. Minyatür Schnauzer’lar zararlı kemirgenlerin avlanmasında büyük başarılar elde etmiş bir köpek ırkıdır.

İlerleyen yıllardaysa Minyatür Schnauzer ırkı köpekler, sevimli görüntüleriyle sahiplerini cezbetmeyi başarmış kısa sürede popüler olmuşlardır. Minyatür Schnauzer köpeği, boyutu minyatür olmasına rağmen son derece atik ve çevik yapıları sebebiyle bekçi köpeği olmaya da eğilimlidir.

Ayrıca şu makalemiz de ilginizi çekebilir >> Köpeklerde Gebelik

Minyatür Schnauzer
Minyatür Schnauzer

Fiziki özelliklerine baktığımızda Minyatür Schnauzer’ların ön bacaklarının dik, arka bacaklarının ise yassı olduğunu görürüz. Siyah, black and silver, salt and paper ve düz beyaz renkleri vardır. Minyatür Schnauzer bol tüylüdür, kareyi andıran kafaları vardır.

Minyatür Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satılık Minyatür Schnauzer seçerken karakterine bakılmalıdır. Minyatür Schnauzer yavruları uyumludur ama nadir olarak çok inatçı olanları çıkabilir. Direk boyun eğmeyen bir türdür, dominanttır. Diğer hayvanlara karşı güzel davranır ama ona karşı sert davranan bir hayvan olursa o da karşılık verir. Tüy bakımı önemlidir, vakit alır. Satılık Minyatür Schnauzer yavrusu bakıyorsanız bunu göze almalısınız. Ancak veterinere gitmesi çok gerekmeyen bir köpektir. Karaciğer hastalığı, böbrek taşları, diyabet, cilt bozuklukları, göz problemleri, von Willebrand hastalığı ve kist görülen hastalıklar arasındadır. Kilo almaya yatkındırlar bu nedenle beslenmelerine dikkat etmek gerekir. Schnauzerlar çok fazla havlarlar fakat sesleri rahatsız edici değildir.

Minyatür Schnauzer Köpeklerinin Bakımı

Minyatür Schnauzer Köpeği
Minyatür Schnauzer Köpeği

Satılık Minyatür Schnauzer köpeği araştırıyorsanız, tüyleri günlük aralıklarla taranmalı ve düğümlenmemesi önlenmelidir. Tüylerinin tarzı nedeniyle düzenli olarak belli bölgelerde 2 ayda 1 kısaltma yapılması gerekir. Tarz durmasını istiyorsanız, kaş ve bıyık bölgesini öne çıkartacak özel traş şekilleri vardır. Uzun yürüyüşler yaptırılmalı, yürürken, tasmasız dolaştırılmamalıdır. Saldırgan olmaması için sosyalleşme döneminde insanlarla ve hayvanlarla tanıştırılmalıdır. Koşturmaya gerek duymaz, evdeki hareketlilik ona yeter. Apartman yaşantısına kolaylıkla uyum sağlayan Minyatür Schnauzer yavrusu, soğuk hava şartlarında da iyi bir şekilde korunması gerekir. Bıyıkları yemek yedikten sonra silinmesi gerekir.

Minyatür Schnauzer Arayanlar

Güzel sağlıklı satılık Minyatür Schnauzer yavruları bulursanız, tüy dökme sorunu neredeyse hiç denecek kadar az olduğundan ve kokusuz olduklarından rahatlıkla alabilirsiniz. Ev temizliğine de önem veriyorsanız, gönül rahatlığıyla uyumlu ve sağlıklı bir köpek almak için size uygun minyatür Schnauzer köpeği fiyatları bakmaya başlayabilirsiniz.

Boy: Minyatür Schnauzer: 30 – 36 cm, Standart Schnauzer: 47 – 50 cm, Dev Schnauzer: 65 – 70 cm

Kilo: Minyatür Schnauzer: 5 – 8,2 kg, Standart Schnauzer: 14 – 20 kg, Dev Schnauzer: 34 – 43 kg

Enerji Düzeyi: Yüksek

Egzersiz İhtiyacı: Orta

Oyunculuk: Çok Oyuncu

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: İyi

Çocuklarla Anlaşma: Çok İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Yüksek

Koruma Özelliği: Düşük

Minyatür Schnauzer köpeği ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, eklemek istediklerinizi ve yorumlarınızı; hemen alt bölümde bulunan yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat