Papillon Nasıl Bir Köpektir - Özellikleri - Satılık Papillon Yavruları

Papillon Nasıl Bir Köpektir – Özellikleri – Satılık Papillon Yavruları

Papillon köpeği eğitime verdiği anlamlı cevapları, güçlü sahiplenme duygusu ve şirinliği ile ön plana çıkan güzel kulaklı bir köpektir

Papillon Irkı ve Özellikleri

Papillon köpeği eğitime verdiği anlamlı cevapları ve güçlü sahiplenme duygusu taşır. Şirinliği ile ön plana çıkan güzel kulaklı bir köpektir. Küçük boyutlu ve çok uzun tüylere sahiptir.

Papillon uzun kuyruğundan dolayı bir zamanlar Sincap Spaniel ismini almıştır. Kulaklarındaki kelebek şeklindeki tüyler sebebiyle “Kelebek Köpeği” de denmiştir. Kulaklarında ve kuyruğunda çok güzel görünümlü saça benzeyen ipeksi uzun perçemler vardır. Vücudu beyazdır. Temiz saf görüntüsünün üstünde yama şeklinde farklı renklerde tüyler vardır.

Papillon ve diğer köpek ırkları ile ilgili bilgi sahibi olmak için şu makalemize de göz atabilirsiniz >> Köpek Irkları

Papillon Köpeği
Papillon Köpeği

Evde sessiz durarak sahibinin dediklerini yapmaya çok uygundur. Oynamaktan çok hoşlansa da sakin ev hayatı da hoşlarına gider. Tanımadıklarına karşı mesafelidir ama ev halkına sıcakkanlıdır.

Yinede bazı davranışlara karşı sert tepki verecek şekilde tavırları bulunabilir. Küçükken Papillon yavruları ile kedileri beraber büyütürseniz Papillonlar kedilerinize iyi birer arkadaş olabilirler. Küçük çocuklar ve diğer köpekler de onların küçük arkadaşları olabilir.

Papillon köpeği 700 yıl kadar öncesine dayanmış köklü bir geçmişiyle soylu bir köpektir. Rönesans döneminde Papillon birçok tabloda kendine yer edinmiştir. 1600’lü yıllarda İtalya, Fransa, Polonya ve diğer Avrupa ülkelerinde beslenmeye başlamıştır. Bu ırk zamanla asil ailelerde sevilen bir köpek olmuştur.

Papillon Köpeği Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Papillon Köpeği ve Yavruları
Papillon Köpeği ve Yavruları

Temiz ve sağlıklı satılık Papillon köpeği bakıyorsanız eğer veteriner kontrolünden geçmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Anne sütü emmiş, aşıları, parazit tedavisi yapılmış, anne ve babası bilinen bir yavru bakmalısınız.

Son derece şirin mi şirin satılık Papillon yavruları bakıyorsanız her ortama uyum sağladıklarını bilmelisiniz. Ancak bunun yanında arada sırada havlama problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Sorunlu komşular için gürültülü bir misafir iyi bir fikir olmayabilir.

Satılık Papillon araştırıyorsanız sağlıklı, enerjik, sizinle etkileşimli bir Papillon köpeği yavrusu bulmalısınız. Papillon köpeklerde en sık rastlanan hastalıklar: Diz kapağı çıkığı, progressif retinal atrofidir. Bu hastalıklara karşı korunmaları için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Papillon Köpeklerinin Bakımı

Satılık Papillon köpeği yavrusu isteyenlerin sevineceği bir bilgi verelim sizlere. Temizlik konusunda hassassanız Papillon temiz bir aile hayvanıdır. Kulaklarının arkasındaki saç görünümlü ipeksi uzun tüylerin dolaşması nedeniyle her gün taranması gerekir. Günlük olarak 10 -15 dakika yeterlidir.

Koku sorunu olmayan bu köpekler tuvalet eğitimi almakta zorlanabilir. Ancak genel olarak eğitimi uğraştırıcı değildir. Her köpek gibi düzenli egzersiz ve yürüyüş formda kalması için faydalı olacaktır.

Papillon Köpeği Arayanlar

Papillon Köpeği ve Özellikleri
Papillon Köpeği ve Özellikleri

Parkta ve sahilde yürüyüş yaparken bir arkadaşa ihtiyacınız varsa Papillon köpeği size çok iyi bir arkadaş olacaktır. Papillon uyumlu bir yol arkadaşıdır ve yolda yürürken sevenlerle etkileşime giren bir köpektir. Eğer size yüksek sesle havlıyorsa bu sizi sevgisini gösterir. Yeşilliklerde koşturması, çocuklara olan sevgisi ve oyunculuğuyla yürüyüşleriniz bir eğlenceye dönüşecektir. Papillon köpeği fiyatları için Instagram ve Facebook sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Çok İyi

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: İyi

Çocuklarla Anlaşma: Çok İyi

Yabancılara Davranış: İyi

Eğitilebilirlik: Çok İyi

Koruma Özelliği: Düşük

Papillon ile ilgili tüm merak ettiklerinizi, sorularınızı, yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat