Pekines Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Pekines Yavruları

Pekines Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Pekines Yavruları

Bayanlar, süsleyip tokalar takabileceğiniz, şık giydirebileceğiniz ve yolda beraber yürüyeceğiniz süslü bir arkadaş istiyorsanız, Pekinez yavrusu bakmaya başlayın!

Pekines, genellikle bayanların tercih ettiği oyuncak tatlılığında, asil süs köpekleridir. Kırmızı, altın rengi ve samur, siyah ve bej, beyaz, siyah, krem, mavi renkleri vardır. Kısa tüylülerin 1 cm pürüzsüz, kalın tüy tabakası, uzun tüylülerin 10 cm’lik iki tüy tabakası vardır. Küçük bir yüz ve minik basık burnu ile çok sevimli görünen Pekinezler, ödüllendirmeyle her şeyi kolaylıkla öğrenebilir.

Şüphecidirler, saygısızlığı ve rahatsız edilmeyi sevmezler. Sosyalleştirilirse hayvanlarla ve köpeklerle iyi anlaşırlar, ancak küçük çocuklu ailelere çok uygun değillerdir. Yabancılardan pek hoşnut olmayan bu köpekler size ebediyen bağlanır ve sizi kıskanırlar. Pekingese’nin  “Aslan Köpek-Lion Dog, Foo, Fu, Peking Palasthund” isimleri de vardır.

Eskiden Çin hanedanlarının sevdiği Pekinezler, kötü ruhlardan insanları koruduğuna inanıldığı için yarı kutsal sayılırdı. İnsanlar onların önünden geçerken saygıyla eğilmek ve iyi davranmak zorundaydı, yapmazsa eğer idamlara kadar varabilecek cezalar verilmekteydi. Eğer bir Çin hanedanı ölürse Pekingese köpeğinin, sahibini koruyacağına inanılarak, onunla birlikte gömülürdü. Sizi sevgisiyle koruyacak bir köpek istiyorsanız, Pekines yavruları tam size göredir.

Ayrıca şu makalemiz de, Pekinesler ile ilgili size yardımcı olabilir >> İnsan Şampuanıyla Köpek Yıkanır mı?

Pekines Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Pekines Köpeği
Pekines Köpeği

Satılık Pekinez yavruları seçerken safkan olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlık ve ırk bakımından garantili bir köpek sizin için avantajdır. “Pekinez çok havlar mı?” diye sorarsanız, Evet! Komşularınız Pekinez’in sevimliliğiyle kandıramayabilirsiniz. Pekinezlerin genetik hastalıkları fazladır. Bunu düşünerek “Anne babasının ne tür rahatsızlığı var?” öğrenip ona göre satılık Pekines seçmelisiniz. Patella çıkığı en sık görülen hastalıktır. Patellanın iç tarafa doğru kaydığı çıkıklar genellikle bacağın açık pozisyona getirildiği zamanlarda şekillenir, bacağın bükülmesiyle patella normal pozisyonuna gelir. Bu tür çıkıklarda köpekler bacağını askıda tutar ve basamaz. Patella çıkığı, Poodle, Pincher, Chihuahua, Terrier ve Pekingese gibi küçük köpek ırklarında sık görülür. Yavru Pekinez yavrusu alırken anne sütünden erken ayırmamalısınız. Güzel, sağlıklı, sevimli, satılık Pekines köpeği seçtiyseniz, iç dış parazit ilaçları alıp alınmadığı öğrenilmeli ve aşısı olana kadar üşümeyeceği bir ortamda bakmalısınız.

Pekines Köpeklerinin Bakımı

Pekines
Pekines

 

Pekines köpeği bakmak istiyorsanız, gerçekten çok fazla bakım gerektirirler. Karın ve bacak arası düzenli fırçalanmalıdır. Pudralama ve kuru şampuanlama da yapabilirsiniz. Patilerin altındaki tüyler traş edilmeli, yürüyüşten sonra patileri temizlenmelidir. 13-15 yıl ortalama ömürleri vardır. Pekines’lerin tuvalet eğitimleri sabır gerektirir. Tüy bakımına çok özen gösterilmelidir. Tüy dökme durumu ortadır. Tüylerini kısaltmak köpeğin sağlığı açısında daha uygundur. Dişleri sık sık temizlenmelidir. Aşıları 3 ayda bir ve veteriner tarafından belirlenen periyotlarda yapılmalıdır.

Pekines Arayanlar

Pekines Dog
Pekines Dog

Bayanlar, süsleyip tokalar takabileceğiniz, şık giydirebileceğiniz ve yolda beraber yürüyeceğiniz süslü bir arkadaş istiyorsanız, satılık Pekinez yavrusu bakmaya başlayın! Cazip satılık Pekinez yavrusu fiyatları ile güzel tatlı mı tatlı bir köpek edinebilirsiniz. Instagram ve Facebook sayfalarımızdan sahiplendirilecek köpek cinslerimize bakabilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Düşük

Egzersiz İhtiyacı: Düşük

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: İyi

Çocuklarla Anlaşma: Orta

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Düşük

Koruma Özelliği: Düşük

Pekines köpeği ile ilgili tüm eklemek istediklerinizi ve sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat