Pug Yavru Fiyatı

Pug Yavru

İnsanlar tarafından en çok sevilen köpeklerden bir tanesi olan PUGlar, çok sevimli olmalarının yanı sıra bir hayli de dost canlısı hayvanlardır. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşan bu köpekler, ısırma eğilimleri olmalarına rağmen sahipleri ile özdeşleşmekte ve onlara sadık kalmaktadır. Sahiplerine bir zarar geleceğini hissettiklerinde havlamaya başlayan ve zarar verecek kişiye saldırmaya çalışan bu hayvanların en iyi özelliği, geceleri nöbet tutmaları ve başa gelebilecek kötü olayları ev sahiplerine bildirmeleridir.

Pug köpekler, özellikle yavruyken sahiplenildiğinde, aileyi kabul etmeleri daha kolay olur. Çok fazla sahiplenilen hayvanlardan bir tanesi olan Pug yavrusu, ev içerisinde çok hareketli köpekler değillerdir. Dolayısıyla evde küçük bir çocuk varmış gibi dağınıklık yaratmazlar. Ayrıca bu köpekler bahçesiz evlerde de yaşayabilirler. Apartmanda yaşayıp köpek sahiplenmek isteyen kişiler için ideal köpeklerdir.

Pug Yavrusu Özellikleri

Pug yavrusu köpekler, evde beslemek için ideal köpeklerdendir. Aşırı soğuk ve aşırı sıcaklara dayanamayan bu köpekler, düz bacaklıdır, kısadır ve oldukça güçlüdür. Gereksiz yere havlamazlar, insanları rahatsız edecek şekilde hareket etmezler, evi diğer köpek cinslerine nazaran çok daha az dağıtırlar. Uyumayı çok seven bu cins, aşırı derecede tüy dökmez fakat mevsimsel olarak tüy döktüğü zamanlar bulunmaktadır. Yüzlerinden dolayı çok yaşlı görünürler ancak bu durum onlara sevimlilik katmaktadır.

Sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için, haftada 3-4 gün egzersiz yapmaları gerekmektedir. Dolayısıyla sahiplerinin dışarıya çıkarmaları tercih edilmektedir. Pug yavrusu köpekler genel olarak bahçeyi ve dışarıyı özel bir istekle aramazlar. Ortalama sıcaklıkta bir oda ve yumuşak bir yastık günlerini geçirmeleri için yeterlidir. Ancak sahibinin bu konuda dikkatli olması gerekir. Dışarıya çıkaramıyorsa bile, köpeği evin içerisinde hareket ettirmelidir.

Pug Yavrusu Bakımı

Pug yavrusu bakımı en kolay hayvanlardan biridir. Yaşına uygun bir köpek maması onun için yeterlidir, yani özel bir yemek isteği yoktur. Ayrıca bu köpekler günde bir kez tarama fırçası ile tarandıklarında uzun süre temiz kalırlar. 10 günde bir yıkanmaları gerekir. Evde egzersiz yaptırılabilir. Günü genellikle uyuyarak geçirmeyi severler. Onlara ait bir yatak, bir minder, bir de birkaç parça kıyafet uzun süre onlara yetecektir.


Deprecated: jquery-slick 2.7.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine Swiper kullanın. in /home/u8926622/evcilhayvanal.com/wp-includes/functions.php on line 5401

PUG İLE İLGİLİ TÜM DETAYLAR:

Köpek

Pug Nasıl Bir Köpektir, Evde Beslenir mi?

Puglar, günümüzde süs köpekleri arasında en çok sevilen süs köpeklerinden biridir. Pug köpekler, oldukça minik boyutları ve şirin surat yapılarıyla …

Yazıyı Oku...

Deprecated: jquery-slick 2.7.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine Swiper kullanın. in /home/u8926622/evcilhayvanal.com/wp-includes/functions.php on line 5401

1 thought on “Pug Yavru”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat