Rottweiler Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Rottweiler Yavruları

Rottweiler Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Rottweiler Yavruları

Rottweiler, çok cesur bir o kadar da duygusal bir köpektir. Rottweiler köpeği polis köpeği olarak kullanılan atletik köpeklerdir. İyi eğitilmezse saldırgan olabilirler.

Rottweiler, çok cesur bir o kadar da duygusal bir köpektir. Rottweiler köpeği polis köpeği olarak kullanılır, tek ve ilgisiz bırakılmazsa çok iyi bir bekçidir. Atletik olan bu tür, kavisli alın çizgisine, iyi gelişmiş art kafa kemiğine, güçlü bir çeneye, makas dişlere, siyah dudaklara, koyu renkli gözlere ve sadakatli bakışlara sahiptir.

Dengeli, sakin, itaatli olmasının yanında ailesi tehlikedeyse direk saldırıya geçer. Acıya karşı duyarsız, kendinden emin, zeki ve güvenilirdir. Eğer evinize bir hırsız girerse, Rottweiler evinizin içinde ise asla havlamaz, onu sessizce takip eder ve hırsızı yakalar. Birçok ülke de polis, askeri ve gümrük alanlarında görev alırlar. Ortaçağ’da çoban köpeği olarak kullanılmıştır. İlk olarak Wuttember’deki bir Alman kasabasında, Rottweil’da üretilmiştir.

Ayrıca şu makalemize de göz atabilirsiniz >> İnsan Şampuanıyla Köpek Yıkanır mı?

Rottweiler Köpeği
Rottweiler Köpeği

Rottweiler Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

İyi bir eğitim veremezseniz, Rottweiler yavrusu vahşi bir köpek olur, o yüzden satılık Rottweiler köpeği alırken 2 kez düşünmelisiniz. Evde büyütecekseniz, kendi bölgelerini işaretlemek için duvarlarınıza, mobilyalarınıza, eşyalarınıza işeyebilirler. Dişiler, diğer dişiler ile genelde iyi geçinemezler ve yılda iki kez, adet görürler. Eğer fabrikanıza ya da bahçenize ilgi gösteremeyecekseniz, bekçi köpeği olarak satılık Rottweiler bakıyorsanız, lütfen Rottweiler almayın.

Rottweiler Köpeklerinin Bakımı

Rottweiler Yavrusu
Rottweiler Yavrusu

Satılık Rottweiler yavrusu alırsanız, 6. aya kadar çok fazla egzersiz yaptırmayın, fazla egzersiz yavrunun hassas gelişen kemik ve kaslarına zarar verebilir. Eğitirken, Rottweiler yavrusu yemek yerken, önünden yemeğini alın. Birkaç saniye sonra, yemeği tekrar önüne koyun.

Köpeğinizin istediği her şey ile oynamasına ve istediği gibi davranmasına izin vermeyin. Köpeğiniz ile göz göze geldiğinizde, kesinlikle gözlerinizi ondan kaçırmayın. Hiç bir zaman negatif davranışlar yapmayın. Rottweiler yavruları, iyi yetiştirildiğinde çocuklar için iyi bir oyun arkadaşı olur. Bu güçlü köpeğe ne kadar iş verirseniz verin yapar. Ormanda koşturmak ya da açık hava yürüyüşleri yapmak onları çok mutlu eder. Orta düzeyde tüy dökücüdür.

Eğitime küçükken başlamalı ve köpeğin vahşileştirilmemesine büyük dikkat edilmelidir. Diğer köpeklerle anlaşamayacağından toplum içinde tasmasız gezdirilmemelidir. İyi eğitilmemiş ve sevgiyle büyütülmemiş Rottweiler’lar tehlike arz edebilir. Sert köpek olsun diye küçük yaşta karanlık mekanlara kapatılmış, kulakları kesilmiş köpekler oldukça saldırgan olurlar.

Psikolojisi bozuk bir insan nasıl katil oluyor ise, köpeğiniz de iyi eğitilmezse bir yabancıya, ölümüne saldırabilir. Rottweilerlar, saldırgan yapılarının yanında sahiplerine aşk derecesinde düşkün olurlar. Sahibini birkaç gün göremeyen bir Rottweiler, sabaha kadar ağlar ve eğer terk edilirse, intihar dahi edebilirler. Bir Rottweiler’ın, tek bir isteği vardır, o da sizin ile vakit geçirmek ve sizi mutlu etmek. Eğer uzun bir yolculuğa çıkarsanız, mutlaka arada bir kişinin köpeğinizle ilgilenmesi gerekir.

Satılık Rottweiler yavruları almaya karar verirseniz, yemek olarak kaliteli, kuru köpek mamaları, kuzu eti, tavuk eti, hindi eti, dana eti kullanabilirsiniz. Köpeğinizin ağız yapısına uygun kemikleri kullanabilirsiniz. Strese girmiş bir Rottweiler’ın, bağırsakları bozulur, salya akıtmaya başlar ve köpeğiniz evinizi kirletir. İleri anksiyete bozukluklarında, köpeğiniz duyma kaybı, görme kaybı, bilinç kaybı yaşayabilir. Acilen veteriner hekime götürülmesi gerekmektedir.

Rottweiler Arayanlar

Satılık Rottweiler yavrusu almaya karar verdiğinizde, mümkün olduğunca en iyi huylu anne ve babadan alın. Dominant olan yavrular, oyun esnasında diğerlerini ısırırlar. Bu tarz yavruları sahiplenmek, sıkıntı doğurabilir. Sakin ve tepkisiz olan bir yavru, diğerlerine göre daha iyi bir seçim olabilir.

İyi bir polise ihtiyacınız varsa, Rottweiler bu görevini zevkle yapar! Rottweiler köpeği fiyatları için bizi arayabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Orta

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: Düşük

Başka Petlerle Geçinme: Düşük

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Mesafeli

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Çok İyi

Rottweiler köpeği ile ilgili tüm eklemek istediklerinizi ve sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat