Serena Sarıkaya, Golden Retriever köpek besliyor.

Serenay Sarıkaya’nın Köpeği

Kerem Bürsin ile ilişkisinin sonrasında Serenay Sarıkaya’nın köpeği oldukça merak edilmişti. Çünkü aralarında çıkan köpek davası, magazin gündeminin bir numaralı manşeti olmuştu. Peki Serenay Sarıkaya’nın Köpeği nedir, hangi ırka sahiptir, özellikleri nelerdir, kaç TL’ye satılmaktadır? Mutlu Patiler olarak bunla ilgili detaylı bilgilendirme yaptığımız makalemiz sizlerle. İşte Serenay Sarıkaya’nın köpeği ve özellikleri…

Golden Retriever Özellikleri

Kuşkusuz Türkiye’nin en popüler köpeği denildiğinde akla ilk gelen ırk Golden Retriever ırkıdır. 10 ila 12 yıl arasında yaşayan bu ırk, oldukça arkadaş canlısı ve sevecendir. Mizacı zeki, güvenilir, nazik ve emindir. Birçok renkte görülebilirler. Safkanlığı kanıtlanmış renkleri koyu sarı, krem rengi, açık dore ve altın sarısıdır.

Dişileri 25 ila 32 kilogram arasında olan Golden Retriever ırkında erkeklerin ağırlığı 30 ila 34 kilogram aralığındadır. Boyut dişiler için 51 – 56 cm aralığındayken, erkekler için 56 – 61 cm aralığındadır. Kariyerine Birleşik Krallık’ta başlamıştır. Golden Retriever makalemizle birlikte bu ırka dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Golden Retriever Bakım Süreci

Golden Retriever Bakım süreci diğer köpek ırklarıyla kıyaslandığında çok zahmetli değildir. Sadece oyuncu ve hareketli bir ırk olduğu için sık sık yıkanması gerekebilir. En iyi yüzen köpeklerden biri olan Golden Retriever, suyu bir hayli sevmektedir. Bunun için haftada 1 duş aldırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bakımında dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi onu mutlu etmektir. Çünkü bir Golden Retriever ne kadar mutlu olursa, o kadar güzel görünecektir.

Golden Retriever Fiyatları

Golden Retriever fiyatları 1.000 TL ila 5.000 TL aralığında değişmektedir. Diğer tüm ırklarda olduğu gibi fiyatları etkileyen sabit etkenler vardır. Bu etkenler; safkanlık, renk tonu, sağlığı gibi çeşitlenmektedir. Fiyatlarla ilgili detaylı bilgiyi Mutlu Patiler Pet Shop’tan alabilirsiniz.

Golden Retriever bakımı kolay mıdır ?

Golden Retriever bakımı kolaydır denilebilir. Çok fazla bir zorluğu yoktur. Haftada 1 kez tüylerinin taranması ve fırçalanması onun için yeterlidir. Yani bakıma ayıracağınız haftalık saat maksimum 2 saat olacaktır.

Golden Retriever’ı nereden satın alabilirim ?

Golden Retriever, Türkiye’de çok kolay bir şekilde bulunabilen bir ırktır. Fakat tam anlamıyla ırkın özelliklerini taşıyan, “safkan” niteliğinde olan Golden Retriever bulmak zordur. Bunun için herkesten alınması önerilmez. Pet Shoplardan alınması, safkanlığının garantisi açısından önemlidir. Mutlu Patiler Pet Shop, özellikle şehir dışı alıcılar için tamamen şeffaf bir satın alma süreci yönetip, görüntülü sohbetle veteriner muayenesine kadar yaptırmaktadır. Bu noktada tercihiniz Mutlu Patiler Pet Shop’tan yana olabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat