Shiba İnu Nasıl Bir Köpektir - Irk Özellikleri - Shiba İnu Yavruları

Shiba İnu Nasıl Bir Köpektir – Irk Özellikleri – Shiba İnu Yavruları

Shiba inu, dikkatli, bağımsız, şefkatli, sadık, yaşam dolu ve cesur bir köpektir. Temizlikleriyle, temiz anneler için oldukça uygundur.

Shiba İnu Nasıl Bir Köpektir Cinsi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Shiba inu dikkatli, bağımsız, şefkatli, sadık, yaşam dolu ve cesur bir köpektir. Temizlikleriyle, temiz anneler için oldukça uygundur. Shiba inu köpeği, küçük boyutlu, sevimli görünüşlü, sivri kafa yapısına sahip, çevik, hızlı ve oyuncu köpeklerdir.

Bu köpekler, dik ve üçgen şekilli bir alın, dik, sivri ve üçgen şeklinde kulaklara, siyah burun ve gözlere sahiptir. Sırtının ve kafasının üst kısmı sarı veya turuncu renktedir, karın ve göğüs kısmı genellikle beyazdır.

Asıl olarak avlanma amacıyla üretilen Shiba inu yavrusu, günümüzde evcilleştirildiği için aile köpekleri olabilir. Aslen avcı köpek genleri taşıdığından, başına buyruk ve özgürlüğüne düşkündür, bu yüzden itaat seviyesi düşüktür. Shiba inu yavruları erken sosyalleştirildiğinde eğitim kalitesinde gözle görülür bir artış olacaktır.

Bağımsızlık içgüdüsü ağır bassa da sahibine karşı oldukça duyarlı ve sadakatlidir. Korumacılık özelliklerinden ötürü saldırganlık gösterebilirler. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekir. Avcılık özellikleri gelişmiştir. Bu yüzden iyi bir iz sürücüdür.

Yabancılara karşı toleranslı tavırlar gösterseler de çocuklarla arası iyidir. Doğal yapı olarak temizliğine düşkün olduğundan, tuvalet eğitimleri oldukça kolaydır. Diğer küçük köpekler ve küçük çocuklarla iyi geçinmesini istiyorsanız çok erken sosyalleştirme çalışmalarına başlamanız gerekir. Satılık Shiba inu yavruları yavruluk döneminden itibaren bir kedi ile beraber yetişirse iyi bir arkadaş olabilirler.

Ayrıca şu makalemiz de size yardımcı olabilir >> Köpek Cinsleri Hakkında Kısa Bilgiler ve Fiyatları

Shiba İnu Yavrusu
Shiba İnu Yavrusu

Atalarının Chow Chow ve Kyüshü ihtimaller dahilinde olan çok eski bir ırktır. Çin’den Japonya’ya getirilmiş ve buradan dünyaya yayılmıştır. Uysal bir köpek türüdür, duygulu, yürekli ve temizdirler. İnsanlarla rahatça dostluk kurabilen bu köpekler sevimli bir görünüşe sahiptirler. Küçük av hayvanlarının avlanmasında ve bekçilik amacıyla da kullanılabilirler.

Ressam Shiba Inu: Hunter

Ressam Shiba İnu Köpegi
Ressam Shiba İnu Köpegi

Shiba Inu cinsi ressam köpeğin ismi Hunter.  Zaman zaman da inatçı olan Hunter, ailesi tarafından resim yapmaya alıştırıldı. Hatta internet üzerinden tablolarını satıyor. Hunter boyama yapmaktan gayet memnun gözüküyor.

Bazı köpekler oyun oynamayı, koşturmayı sever, Hunter da resim yapmayı seviyor. Hunter’dan da anlaşılacağı gibi Shiba Inu çok renkli ve yetenekli köpeklerdir. Eğer yaratıcı, yetenekli, uysal ve çok temiz bir köpek arıyorsanız, satılık Shiba inu yavrusu bakabilirsiniz. Shiba inu köpeği fiyatları için sosyal medya hesaplarımıza bakabilirsiniz.

Shiba inu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Güzel, sağlıklı, sevimli, satılık Shiba inu köpeği seçtiyseniz, iç dış parazit aşılarının yapılıp yapılmadığına bakmalısınız. Az havlar ve bağımsız ruhunu korumasına rağmen sahibine sıkı bağlarla bağlanır. Shiba inu kavgacı bir köpek değildir fakat diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir, dikkat etmelisiniz. Yürüyüşlerde tasmasız olarak gezdirilmeliler çünkü diğer köpeklere agresif tavırlar gösterebilir ve onları kovalayabilirler.

Shiba inu Köpeklerinin Bakımı

Aşıları veteriner tarafından belirlenen periyotlarda yapılmalıdır. Satılık Shiba inu bakıyorsanız, doğal yapısı gereği kendini sıklıkla temizleyen bir köpek olmasından dolayı hiç yorulmazsınız.

Tüyleri kısa ve düz olduğundan düzenli fırçalamadan başka bir bakıma ihtiyaç duymaz. Mevsim itibariyle tüy dökerler. Sadece gerektiğinde banyo yaptırılmalıdır. Satılık Shiba inu köpeği, apartman dairesinde bakılabilir ve sahibinin yaşam standartlarına kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Egzersiz ihtiyacı orta düzeyde olsa da yine de hareketli olması için dışarda oyun oynamalıdır. Belirli aralıklar ile uzun yürüyüşler yaptırılmalıdır. Soğuk ve sıcak hava koşullarına karşı dayanıklı olup her iki iklim türünde de hayatlarını sürdürebilirler. Kendisini aileden biri olarak gördüğünden uzun süreli yalnız bırakılmamalı, ilgi gösterilmeli, eğitimleri düzenli olmalıdır.

Enerji Düzeyi: Orta

Egzersiz İhtiyacı: Orta

Oyunculuk: Orta

Başka Köpeklerle İyi Geçinme: İyi

Başka Petlerle Geçinme: İyi

Çocuklarla Anlaşma: İyi

Yabancılara Davranış: Orta

Eğitilebilirlik: Orta

Koruma Özelliği: Orta

Shiba inu köpeği ile ilgili tüm eklemek istediklerinizi ve sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat