Yavru Köpek ve Kedi Sahiplendirme

Yavru Köpek ve Kedi Sahiplendirme

Eğer yavru bir kedi ya da köpek sahiplenecekseniz, ilk olarak yavru evcil hayvanların eğitimleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu durum hem sizin hem de sevimli dostlarınızın hayatını kolaylaştırmak adına önemli bir konuda yer alır.

Yavru kedi ve köpek sahiplenme yetişkin bir konuma gelmiş kedi ve köpekten daha farklı sorumluluklar ve hazırlıklar gerektirir. Bu nedenle tam olarak yavru kedi ve köpek sahiplenme  konusunda hazır olup olmadığınıza karar vermeli ya da daha öncesinde bu konuda yardım alarak böyle bir girişimde bulunmanızda fayda vardır. Bu yazımızda hem yavru köpek hem de yavru kedi eğitimleri üzerine birtakım bilgiler vermeye ve sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışalım.

Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Yavru köpek eğitiminde ilk olarak yapmanız gereken temel komutların bir listesini oluşturmaktır. Temel komutlar “otur”, “gel”, “aşağı”, “dur” ve hayır” gibi komutlardır. Bunların yanı sıra yavru köpek eğitiminde öncelikle bazı kazalar konusunda hazırlık olmalı ve sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Şimdi eğitimin biraz daha derinlerine inelim.

 • Köpeklerinize doğru davranışlarında mutlaka ödüllendirme yapın. Yanlış davranışlarında ise ödül vermemeye özen gösterin.
 • İlk zamanlarda dağınıklığa ve bunun yanında temizlemek zorunda kalacağınız pek çok farklı alana hazırlıklı olun. Onun mükemmel olmadığını hiçbir zaman unutmayın.
 • Köpeğinize gerekli hareket alanını sağlayın ve özellikle yemek sonrasında enerjisini atmasına yardımcı olun.
 • Elinizden geldiği kadar köpeğinizin sosyalleşmesini sağlayın.
 • Ayrıca tuvalet eğitimine önem vermeyi ve gerektiği anda neler yapması gerektiği konusunda sabırlı bir şekilde yönlendirmeyi ihmal etmeyin.

>> Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Yavru Kedi Eğitimi Nasıl Olur?

Yavru Kedi Eğitimi Nasıl Olur
Yavru Kedi Eğitimi Nasıl Olur

Kedilerin eğitimi köpeklere göre biraz farklıdır. Çünkü köpekler sahiplerini mutlu etme konusunda çaba gösterir, ancak bu durum kedilerin pek de umurunda değildir. Bu nedenle kedileri eğitmekten çok onlarla uyum içerisinde yaşamayı bilmek daha etkili bir yöntem olacaktır. Şimdi, kedilerin eğitimlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

 • İlk olarak şunu bilmeniz gerekir ki, kediler cezadan çok fazla anlayan canlılar değildir. Bu nedenle yanlış davranışları karşısında ceza vermek yerine doğru davranışları karşısında onları ödüllendirmeniz daha uygun bir davranış olacaktır.
 • İstemediğiniz bir şeyi yaptığında sabırlı ve nazik bir şekilde ona hayır demeyi bilin.
 • Onu doğru davranışlarının ardından teşvik etmek adına yanınızda sürekli ödül mamaları bulundurun.
 • Kediler genel olarak temiz canlılar olarak ön plana çıkar. Pek çoğu da tuvalet kullanımından haberdardır. Bu nedenle tuvalet kullanımı konusunda sorun yaşamamaları adına kumlarını hazırlamanız yerinde bir davranış olacaktır.
 • Kedi kumunu topaklanmış yapıda tercih etmeye özen gösterin ve her zaman temiz tutmaya çalışın.
 • Yemek sonrasında enerjilerini atmalarına izin verin. Hatta gerekirse onlarla oynayın ve enerjilerini atmalarının yanında eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayın.
 • Yavaştan almak kaydıyla sosyalleşmesini sağlayın. İstemediği durumlarda çok fazla üzerine gitmeyin

>> Kedilere Mama Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Yavru kedi ve köpekler genel itibariyle oldukça sevimli ve şirin görüntülere sahiptir. Bu nedenle onlara küçük yaşlardan itibaren cana yakın ve sevecen davranmanız size güven duymalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca unutmayın ki; yavru bir kedi ya da köpek sahiplenmek yetişkin olanlara göre farklı hassasiyetler ve sorumluluklar gerektirir. Bu nedenle öncelikle bunun bilincinde olmalı ve kendinizi hazır hissettiğiniz anda yavru köpek ve kedi sahiplenmeye kalkışmalısınız.

Siz de yavru kedi ve köpek sahiplenmek istiyorsanız, yapmanız gereken buradan siteye giriş yapmak. Uygun fiyat aralıkları ve kolay ödeme koşulları ile sizlere pek çok konuda yardımı dokunacaktır.

Yavru Köpek ve Kedi Sahiplendirme ile ilgili tüm isteklerinizi, soru ve cevaplarınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

1 thought on “Yavru Köpek ve Kedi Sahiplendirme”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat