Köpek İlanlarıPomeranian Boo kategorisinde 1044 ilan bulundu.

Pomeranian Boo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo köpekler daima gülen bir yüz ifadesi ve sevimliliğiyle bilinen bir ırktır. Yoğun ve kabarık olan tüyleri, dışa doğru kıvrık kuyruğu ve küçük kulaklarıyla kendine has özellikler taşır. Meraklı bir yapısı olan Pomeranian köpeklerin her şeyi kurcalama gibi bir huyları bulunur. Büyük çocuklu ailelerle uyumlu bir şekilde yaşayabilirken küçük çocuk ve diğer hayvanlarla zayıf bir iletişimleri bulunur.

Pomeranian köpekler fazla büyümeyen minyon bir vücut yapısına sahiptir. Tüyleri görkemli bir hava katarken surat yapısından dolayı tilkiye benzerler. Etkileyici bir dış görünümleri bulunurken sevdiğini hissettirmeyi çok iyi bilirler.

 

Küçük bir ırk olmalarına rağmen son derece cesur ve atılgan bir yapıları bulunur. Meraklı olmalarından dolayı aşırı aktif bir yapıları bulunur ve bu nedenle erken yaşlarda eğitim almaları önem taşır. Eğitilebilirliği kolay ve üst düzeyde olmasından şov hareketlerini bile özel bir eğitim almadan yapabilecek yetenektedir.

 

Pomeranian ırkı oldukça akıllı ve uyanık bir ırk olmasından dolayı eğitim süreçlerinde sabırlı davranmak önemlidir. Bu nedenle mutlaka eğitimlerinde ödül mamaları tercih edilmelidir. Aktif bir ırk olmalarından eğitimlerinde sıkılmalarını mamalar yardımıyla önleyerek eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yavru oldukları dönemde alacakları eğitimler önemli olup tasmalarını çekiştirmek ve durmak konusunda itaat eğitimi öncelikli olarak verilmelidir. Zeki köpek ırkından olan Pomeranian köpeklerinin eğitim süreçleri kolay olup mutlaka tutarlı davranılması gereklidir.

 

Boo Köpek 

 Boo köpekler spitz cinsi köpeklerin en ufak üyesi olarak bilinir. Spitz cinsi köpeklerde olduğu gibi yuvarlak bir gövdesi, çift katmanlı kürkü ve kıvrık olan kuyruğundan dolayı benzer özellikler taşıdığı bilinir.

 

Irk olarak diğer köpeklerden ayrılan özelliği ise sevimli görünümünün yanı sıra tilki görünümlü bir ifadesinin olmasıdır. Görenleri hayran bırakacak olan gözleri iri ve parlak bir görünümdedir. Bir süs köpeği sınıfında yer alan Pomeranian Boo köpekler 3-6 kg arasında ağırlıkları değişirken boyları 20-30 cm civarında olur. Ortalama yaşam süreli bakımları yapılması ve beslenmelerine dikkat edilmesi durumunda 13-16 yıl arasındadır.

 

Sevimli surat yapısı ve ayı suratlı olan Boo köpeğe benzemesiyle de Pomeranian Boo ismi ile de günümüzde tanınmaktadır.

 

Tilki Surat Pomeranian (Fox Face Pomeranian)

Pomeranian ırkının halk dilinde birçok adı bulunup en çok kullanılanları tilki surat, Boo ve ayı surattır. Tüm bu ifadeler ırkın spitz ailesinden geldiğini göstererek bu ailenin özelliklerini taşıdığını ifade etmek için kullanılır.

Tilki surat Pomeranian köpeklerin yavru ya da yetişkin fark etmeden kulakları oldukça kısa olur. Kısa burunlu ve tilki gibi bir surat ifadesini andıran Pomeranian Boo ırkının Spitz familyasına ait olan bir köpek cinsi olduğu bilinmelidir.

 

Pomeranian Boo Yavru

Pomeranian Boo köpekler zeki olmalarının yanı sıra çocuklarla iyi geçinen ve gayet sıcakkanlı bir ırktır. Uyanık tavırları ve cesur halleri olan ırkın havlama meyilli olmasından dolayı bekçi köpeği sınıfında olduğu da görülür.

 

Arkadaş canlısı, sadık, cesur, havlama eğilimli, şımarık ve eğlenceli bir yapısı bulunur. Yüksek enerjileri olmasından dengelemeleri adına egzersizleri ihmal edilmemelidir. Pomeranian yavru köpek ırkının bu dönemlerinden tasma eğitimi almaları önem taşır.

 

Pomeranian Beslenmesi 

Pomeranian Boo köpek ırkının yaşına ve cinsine uygun olarak kaliteli mamalarla beslenmesi gereklidir. İçeriği zengin olan kaliteli yaş ya da kuru mamalarla beslenmesi sağlıklı bir şekilde yaşamasına yardımcı olan etkenlerdendir. Veterinerlerin önerdiği, içeriği zengin olan, mineral ve vitaminlerle güçlendirilmiş mamalar beslenmesinde tercih edilmelidir. 

 

Obeziteye meyilli olmalarından dolayı mutlaka porsiyon ve öğün kontrolü yapılmalıdır. Eğitim ve diğer konular içinde verilen ödül mamalarını kontrollü bir şekilde tüketmeleri önerilir. Mama kaplarının yanlarında mutlaka temiz ve taze su bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir şekilde yaşamaları için ev yemekleri verilmesinden kaçınılmalı, kaliteli, vitaminli ve besin değerleri yüksek mamalardan tüketmesi sağlanmalıdır.

 

Pomeranian Bakımı 

Kabarık ve parlak olan tüyleri olan Pomeranian Boo bakımı kolay bir şekilde sağlanır. Tüy yapısını koruyabilmek için mutlaka haftada 2 kere fırçalanması önerilir. Bu sayede hem ölü tüylerden arındırılmış hem de parlak ve canlı tüylere sahip olunmuş olur. Ayrıca tüy dökme zamanlarında tüy fırçalama sıklığını arttırmanız rahat edilmesine yardımcı olacaktır.

 

Düzenli aralıklarla tüy fırçalanması dışında haftada bir kere enfeksiyon ve kir oluşması ihtimaline karşı kulak içleri silinmelidir. Aşılarının tamamlanması ve sağlığı hakkında bilgi alınması adına düzenli bir şekilde veteriner kontrolleri yaptırılmalıdır. Aşıları tamamlanmadan kesinlikle diğer kedi köpeklerle temasından kaçınılmalı ve dışarı çıkarılmamalıdır.

 

Pomeranian Boo Fiyat 2023

Pomeranian Boo köpeklerin fiyatları ne kadar sorusu günümüzde sıklıkla merak edilen konuların başında gelir. Genel olarak bakıldığında 2022 yılında 7.000 TL – 25.000 TL arasında fiyatları olduğu görülürken 2023 yılında 15.000- 35.000 TL arasında değiştiği görülür. 

 

Fiyatların değişmesinde piyasadaki ekonomik etkenler göz önünde bulundurulurken ayrıca diğer etkenlerde maliyetler üzerinde etkili olur. Pomeranian Boo köpek fiyatları yavru olmasına, yaşına, orijinalliğine, eğitimine, sağlıklı olup olmadığına göre farklılık gösterir. Bu nedenlerden dolayı her detayın satın alınma ya da sahiplenilme aşamasında önemli olduğu bilinmelidir.

 

Pomeranian Boo 400 TL 

Pomeranian Boo köpek fiyatları günümüzde oldukça yüksek olup bu şekilde 400 TL gibi bir rakam görülmesi durumunda mümkün olmayacağı bilinmelidir. Köpeğin fiyatının uygun olarak gösterilmesi birçok farklı sorunun olduğu anlamına gelerek kesinlikle itibar edilmemelidir. Bilinen petshop merkezlerinden ya da online yerlerden güvenilir bir şekilde alım gerçekleştirilmelidir.

 

Pomeranian Boo 1500 Lira

Pomeranian Boo köpeklerin satın alınması aşamasında birçok farklı etken bulunur. 1500 TL ya da daha düşük fiyatlara inanarak satın alınan köpeklerde hastalık, büyüme geriliği ya da birçok farklı etken olabileceği unutulmamalıdır.

 

Pomeranian Boo köpek ırkının ya da diğer köpek türlerinin satın alınması aşamasında mutlaka gidilip görülmesi önemlidir. Veteriner kontrollerin yaptırarak satın alınması en sağlıklı yol olacağı gibi sağlıklı olması önem taşır. Cinsi tanımak için öncesinde araştırmaların yapılması fayda sağlayacak bir yoldur.

 

Pomeranian Boo Ücretsiz Sahiplendirme

Köpek ırklarının çoğunda ücretsiz bir şekilde barınaklardan ya da kişiler tarafından sahiplendirilme yapılmaktadır. Pomeranian Boo köpek ırkının özellikleri ve taşıdığı cins ayrımlarından dolayı ücretsiz sahiplendirilmesi günümüzde pek mümkün değildir. Bakımını tam anlamıyla yapabilecek, uygun koşullar sağlayabilecek ve ırkın tüm özelliklerini bilecek olan kişilerin Pomeranian ırkına yönelmesi gereklidir. Aksi halde ırkın sağlıklı bir şekilde yaşamasına izin vermeden hem köpeğe hem de kendinize sıkıntı yaratabilirsiniz.

 

Pomeranian Boo ücret olarak yüksek fiyatlarla satın alınmasının yanı sıra kendine has özellikleri olan bir cinstir. Bu nedenle ücretsiz sahiplendirilmesi ya da uygun fiyatlarla satın alınması mümkün olmayan bir ırk olduğu bilinmelidir.

 

Sitemizi ziyaret eden üyelerimizin de ara asra gördüğü ücretsiz sahiplendirmeler mevcuttur. Çok zor durumda kalarak bakmakta zorlanan ya da yavrularına bakamayacak güçte olanların ücretsiz bir şekilde sitemiz aracılığıyla sahiplendirme yaptığı ilanlar mevcuttur. Bu nedenle ara ara sitemizi ziyaret ederek ücretsiz sahiplendirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bildirimleri aktif hale getirerek ücretsiz olan sahiplendirmeleri görebilir, dilediğiniz ırkın bilgilerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Evcilmarketim.com
Patibultr