Kedi İlanları kategorisinde 1598 ilan bulundu.

Kedi İlanları

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Kedi Cinsleri

Kedi Cinsleri ve kediler anatomik olarak güçlü canlılar olup kedi familyasına bakıldığında birçok farklı özelliğe sahiptirler. Yetenekleri, fiziksel ve karakter özellikleri, sesleri, iletişimleri ve üreme yetenekleri gibi birçok etmene göre cins ayrımı yapılabilir. Bu nedenle sahiplenilmek istenen kedilerin cinslerini göz önünde bulundurmak, uygun koşullar sağlanması hem sağlıkları açısından hem de sahiplerinin kolay bakım sağlayabilmesi açısından önem taşır.

Scotish Fold 

Scotish fold kedi cinsi İskoç kırması bir kedidir. Kulaklarının katlı olması en belirgin özelliklerinden olup arkadaş canlısı ve oldukça zeki olan bir ırktır. Çiftlik kedilerinin kendiliğinden mutasyona uğraması sonucu ortaya çıkan Scotish Foldkediler sahiplerine karşı bağlı olan ve yüksek zekâsından eğitilmeleri kolay olan bir kedi cinsidir.

Scotis Straight

Scotis Straight kedi ırkı 1978 yılından beri en çok sevilen ve en çok beslenen kedi ırkları arasında yer alır. Sevecen ve sıcakkanlı tavırları yanı sıra kendilerine has olan oturma şekliyle oldukça ilgi çeken bir kedi türüdür. Bulundukları ortama kısa sürede uyum sağlamaları ve sevgilerini kolay kolay belli etmeyen bir yapıları vardır. Topla oynamayı çok seven scotis str kedi ırkının gözleri kehribar rengi, kısa ve uzun tüyleri, yuvarlak gözleri ve tombul yanakları bulunur.

British Shorthair 

British shorthair kedi ırkının İran kedileriyle kıyaslanan özellikleri olup saatlerce yatabilme özellikleri bulunur. Tüy boyutları kısa ve sık iken vücutları heybetli ve güçlüdür. Evde yalnız kalabilmeye uygun olan British shorthair kedilerinin en belirgin ve sevdikleri huyu ise uzun süre yatabilirler. Yaşam süreleri 15-20 yıl kadar iken bakımları ve beslenmesi düzenli yapılırsa 20 yıl gibi uzun bir ömürleri olur. Sindirimleri oldukça hassas olan kedilerin beslenmesine özen gösterilmesi gerekirken yaramazlık yapan bir yapıları bulunmayarak oldukça uysal yapıdadırlar.

British Longhair 

British longhair kedi ırkı İngiltere menşeli olan bir ırk olup ev kedisi olarak en uygun kedi cinsidir. Kucaklama ve taşıma çantasına konma gibi durumları sevmeyerek hırçınlık gösterir. Kilo almaya oldukça meyilli olmasından beslenmesine ayrıca özen gösterilmesi önem taşır. Kalın ve kabarık olan tüyleri en belirgin özelliklerinden olup siyah ve sarı renkli olanları oldukça dikkat çekicidir.

İran Kedisi

İran kedileri zekâsı ve aileye olan düşkün yapısından dolayı sahiplenilmek istenen bir kedi cinsidir. Uzun ve kabarık tüylerinden bakımları zor olsa da sevecen yapıları ve dış görünüşlerinden tercih edilen kedi ırkları arasında yer alır. Gürültüden ve yaşam alanlarının hareketli olmasından hoşlanmazlar. Bu nedenle çocuklu ailelerin tercih etmemesi gereken bir ırk olup çocuklarla da pek anlaşamazlar. Düz bir surat yapısı olmasından nefes alması zorlanabilir ve bu nedenle beslenmesine dikkat edilerek kilo almasına engel olunmalıdır.

Kedi Sahiplenme İlanlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kedi sahiplenilmesi günümüzde satın alınmasından daha çok önem verilmesi gereken bir konudur. Kedilerin bakımlarını üstlenmek için sahiplenen kişilerin mutlaka bazı detayları göz önünde bulundurması önem taşır. Özellikle;

  • Kedi sahiplenilmeden önce sorumluluk alınacağını bilmek
  • Kedi için gerekli ihtiyaçların önceden alınması
  • Kedi sahiplenilmesi ardından yaşam alanı ayarlanması
  • Bakım süreçleri hakkında bilgi sahibi olunması
  • Veteriner ziyaretlerini düzenli yapmak

Gibi detaylar sahiplenilme aşamasında mutlaka bilinmesi gerekenlerdir. Sahiplenilecek olan kedinin yaşı ve sağlığı hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Tüm fiziksel ve karakter özelliklerini bilerek kedilerin incitilmesine izin vermeden, sorumluluk duygusu alınarak sahiplenilme yapılmalıdır.

Ücretsiz Cins Kedi Sahiplenme 

Kedi sahiplenilme aşamasında online ya da pet shoplar üzerinden iletişime geçilmesinde fayda bulunur. Ücretsiz olan kedi sahiplenilme gibi ilanlar görüldüğünde detayları araştırmak ve iletişime geçilerek güven oluşturmak önem taşır. kapora istenmesi ya da öncesinde intiba zedeleyecek bir davranış oluşmamasına dikkat edilmelidir. Dolandırıcılık bu aşamalarda ön plana çıkacağından temkinli yaklaşılması ve herhangi bir ücret ödemeden güven ilişkisi içerisinde kedi sahiplenilmesi yapılması önem taşır.

Beyaz Kedi Cinsleri 

Beyaz kedi cinslerinin karakterleri diğer kedi ırklarına göre oldukça güçlü olup hem zeki hem de tatlı olan bir yapıları bulunur. Beyaz renkli olan kediler sahiplenilecek olan bir yapıdadır ve dünya üzerinde birçok farklı beyaz kedi cinsi bulunur.

Ankara Kedisi 

Ankara kedileri tüm dünya tarafından sevilen ve tanınan bir kedi ırkı olup uzun tüylü olan kedilerin atası olarak kabul edilir. Sahiplerine oldukça bağlı olması en belirgin özellik iken uzun tüylü olması da diğer kedilerden ayıran önemli bir özelliktir. Bakımları ve beslenmesi düzenli bir şekilde yapılması durumunda 18 yıla kadar uzun bir ömürleri bulunur.

Van Kedisi        

Safkan bir kedi ırkı olan Van kedileri yüzmeyi ve suyu çok severler. Beyaz kedi cinsleri arasında yer alan Van kedilerinin en ilgi çeken yanları gözlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Kabarık bir kuyruk yapısı olan kedi ırkının diğer kedilerden ayrılan özelliği ise temizlik anlamında hassas olmalarıdır.

Diğer Irklar

Beyaz kedi ırkları arasında yer alan kedi cinsleri olarak başta Ankara kedisi ve Van kedisi olmak üzere Khao Manee, Colorpoint Shorthair, Balinese, Japanese Bobtail ırkları bilinir.

Gri Kedi Cinsleri

Gri kedi cinsleri görünümleri ve renkleriyle oldukça dikkat çeken kedi ırkları arasında yer alır. Gri kedilerin her biri farklı mizaca sahip olup özellikleriyle de birbirinden ayrılırlar.

Scottish Fold 

Gri tonlarında olan Scotsh fold kedi ırkı yuvarlak yüzlü ve sevimli bir görünümdedir. Sık ve kısa tüyleri olan ırk sakin ve uysal bir yapıdadır.

Scottish Straight

  • Scotis Straight resmi kayıtlarda ayrı bir ırk olarak görülmeyerek iki ayrı cinsin melezlenmesiyle ortaya çıkmıştır. Çocuklarla ve evcil hayvanlarla iyi anlaşan bir yapıları bulunur. Yabancıları pek sevmeyerek kucak kedisi değildir.

British Shorthair 

British shorthair kedi ırkının yaygın olarak mavi ve gri renkleri görülmektedir. Az aktif olan yapısı tembel gibi gösterse de dinlenme ihtiyacı fazla duyarlar. Mükemmel bir arkadaştırlar.

British Longhair

British longhair kediler tombul ve uysal yapıda olan kedilerdir. Çocuklarla olan iletişimleri yüksek olan ırkın güçlü ve zeki bir yapıları bulunur.

Diğerleri

Gri renge sahip olan kedi ırkları birçok farklı cinse ayrılmaktadır. Chartreux cinsi kediler en gri kediler olup mavi rus kedisi, maine coon, burmese kedi, sibirya orman kedisi de diğer gri renklerde görülebilen kedi ırklarındandır.

Tüy Dökmeyen Kedi Cinsleri

Tüy dökmemeleri pek imkânsız olan kedi ırklarının tüy dökme konusunda kontrol altına alınmaları mümkündür. Düzenli bir şekilde bakımları olması halinde az tüy döken kedi cinsleri bulunur. bengay, Bombay, cornish rex, exotic shorthair , Sibirya, siyam ve russian blue kedi cinsleri tüy dökmeyen kedi cinsleri arasında yer alır.

Tüysüz Kedi Cinsleri 

Tüysüz olan kediler insanlar tarafından ilginç bulunan kedilerden olup en bilineni sfenks kedisi  olan firavun kedisidir. Diğer tüysüz kediler ise donskoy, peterbald, bambino, Ukraynalı levkoy olarak bilinir. 

Kedi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedilerin satın alınması sırasında birçok farklı kriter bulunup mutlaka bu kriterlere dikkat edilerek alım yapılması önerilir. Özellikle fiyatı etkileyen yaş, cinsiyeti, cinsi, bakımı ve sağlığı konusunda bilgi sahibi olunması önem taşır. Bilinen petshop ya da online sitelerden güvenilir bir şekilde kedi satın alınması önemlidir.

 

Kedi Fiyatları
Kedi Fiyatları 2022 yılında sahip olduğu kedi türünün özelliklerine göre değişir. Kedi fiyatlarını değiştiren etkenler; cinsi, seceresi, aşı durumu, yaşı, renk özellikleri ve sağlık durumu olabilmektedir.
Ortalama olarak Kedi Fiyatları 2022 yılı için 1500 TL İla 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Yavru Kedi Fiyatları yetişkin fiyatlarına göre daha farklı ayrıcalıklara sahiptir. 
Evcil Kedi Fiyatları hakkında net bilgiler edinmek için sahip olmak istediğiniz kedinin kriterlerini belirleyerek Kedi satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Evcilmarketim.com
Patibultr