Köpek İlanlarıToy Poodle kategorisinde 928 ilan bulundu.

Toy Poodle

 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Toy Poodle 

Toy Poodle zarif bedeniyle, zeki ve aktif bir köpektir. Bir diğer isimleri kaniş, barbone, caniche olarak da bilinirler. Poodle ırkı asil ve zarif görünümlüdür. Genellikle hafif yaylanarak ve kısa adımlarla hareket ettiğini görebilirsiniz. Kaniş ırkının geçmişi çalışan av köpeğine dayandığı söylenir. Atletik bedenleri atalarından gelir. 

Suya dayanıklı, kıvırcık ve yoğun tüylere sahiplerdir. Tüyleri bedenlerine oldukça hava katar. Tüyleri ve sevimli suratları ile oldukça yoğun ilgi görürler. Kendilerine özgü ve zarif bir duruşa sahiplerdir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. 

Toy Poodle Kişilik ve Karakter Özellikleri 

Küçük ırk köpekleri arasında yer alırlar. Cana yakın, sevimli, oyuncu ve oldukça akıllıdırlar. İtaatkâr yapısından dolayı bulundukları ortama kolayca uyum sağlarlar. Hassas oldukları için fazlasıyla içgüdüye ve kuvvetli hislere sahiptirler. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Yabancı bireyleri kıskanabilirler. Hatta eve sık sık yabancı bireylerin gelmesi toy poodle köpeklerini rahatsız edebilir. 

Apartmanda da yaşayabilirler. Belli durumlar haricinde havlama eğilimleri olmadıklarından çevreye rahatsızlık vermezler. Bu gibi durumlar yavru iken eğitimle aşılanması gerekir. Çünkü bazen çok fazla havlayan kanişlerle karşılaşabiliriz bu da zamanında yeterli ve disiplinli bir şekilde eğitim almadığının göstergesidir. 

Hareketli bir yapıya sahip olduklarından enerjilerini dışarıya atmak için günlük egzersizlere ihtiyaç duyarlar. Günlük egzersizleri sürekli atlanılan bir toy poodle daha gergin ve sinirli bir yapıda olacaktır. Yabancı insanlara karşı çekingen olsalar bile, sosyal etkinlik, sosyalleşme gibi durumlarda çekingenlik göstermezler. 

Kaniş köpekleri kendileri istedikleri zaman farklı ırktan bir köpek, farklı bir hayvan ya da yabancı bir insanla sosyalleşir. Çok güzel zaman geçirir ve iyi anlaşırlar.  Aksi takdirde yabancılara pek de olumlu yanaşmazlar. 

Toy Poodle Ne Kadar Büyür?

Üç boyutta poodle vardır. Bunlar: oyuncak (toy), minyatür (miniature) ve standart. Bunlar farklı ırklar değillerdir. Şimdi gelelim toy poodle ne kadar büyür kısmına. Toy poodle 25 santim yüksekliğinde ve 2,70 kilogram ile 4 kilogram arasında değişiklik göstermektedir. 

Toy Poodle Fiyatları 2023

Toy poodle fiyatları 2023 yılında 15.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler etkileyen birçok faktör vardır. Fiyatlandırmada köpeğin safkan olup olmaması çok önemli bir rol alır. Bunun yanı sıra şecere belgesine sahip olması, yetişme şekli, büyüdüğü ortam ve yaşı gibi sebepler fiyatının artması ya da azalmasının bazı sebepleridir. 

Toy Poodle Sahiplenme 

Kaniş sahiplenme konusunda kesin karar verdiyseniz sitemiz üzerinde toy poodle sahiplendirme ilanlarına göz atabilirsiniz. Farklı boyutlardaki kaniş ırkı köpeklerine sahip olduğumuzdan kendi isteğiniz üzerine seçiminizi yapabilirsiniz. Köpeklerimizin ya da diğer hayvanlarımızın sağlık durumları hakkında şüpheleriniz olmasın tüm sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. 

Evinize yakın ya da gidebileceğiniz bir barınak var ise barınaklardan da Toy Poodle sahiplenme konusunda yardım isteyebilirsiniz. Her zaman olmayabilir fakat olduğu zaman sizlere bilgi verilmesini isteyebilirsiniz. Gönül rahatlığı ile köpeğinizi sahiplendirip ona sıcak bir yuva, aile olabilirsiniz. 

Toy Poodle Ne Kadar Yaşar?

Herhangi bir sağlık sorunu yaşamadıkları sürece kaniş köpekleri 15 yıl kadar yaşayabilirler. Hastalıklar ve kazalar gibi olumsuz durumlardan dolayı köpeğimizin yaşamı son bulabiliyor. Bu yüzden yediklerine, içtiklerine ve sağlık kontrollerine mümkün oldukça özen göstermeye dikkat edelim. 

Poodle Kaç Çeşit? Poodle Irkının Boyları Nelerdir? 

3 farklı boyutta poodle vardır. Bunlar: Oyuncak (toy), minyatür (miniature) ve standart boylardır. Bunlar farklı ırklar değil, aynı köpeğin farklı boyutlarıdır. Standart olarak adlandırdığımız poodle, standart kaniş olarak da bilinir.  

Poodle Teacup: Minyatür poodle ile aynıdırlar. 

Toy Poodle: Oyuncak poodle köpekleri 25 santimetre yüksekliğinde ve ağırlıkları 2,70 kilogram ile 4 kilogram arasında değişiklik gösterir. 

Minyatür Poodle: Yükseklikleri 28 santimetre ile 38 santimetre arasında değişir. Kiloları 6,80 kilogram ile 7,70 kilogram arasındadır. 

Standart Poodle: Yükseklikleri 38 santimetre ile 56 santimetre arsında değişebilir. Kiloları erkeklerde 20,40 kilogram ile 32 kilogram arasında iken dişilerde ise 20,40kilogram ile 27,20 kilogram ağırlıkları arasında değişiklikler gösterir. 

Top Poodle Renkleri 

Oyuncak kanişler farklı tüy renk tonlarına sahiplerdir. Yoğun ve suya dayanıklı tüy yapıları vardır. Renkler şunlardır:

 1. Apricot
 2. Siyah
 3. Mavi
 4. Kahve 
 5. Sütlü kahve 
 6. Krem
 7. Gri
 8. Kırmızı
 9. Gümüş
 10. Gümüş bej
 11. Beyaz

Kıvırcık ve yoğun tüylere sahip kanişler oldukça geniş renk skalasına sahiptir. Genelde apricot, kahve ve siyah renklere sahip poodle köpekleri tercih edilir. 

Kırmızı Toy Poodle: 1980 yılından itibaren resmi bir şekilde kaniş rengi olarak kabul edilmiştir. Nadir bulunan renkte olduklarından dolayı en çok sahiplenilen ve sahiplenilmek istenen renkteki köpeklerdir. Kayısı tonlarında doğarlar. Fakat büyüdükçe renk tonu koyulaşıp kızıllaşır. 

Kahve Toy Poodle: Yaygın olarak red brown toy poodle görebiliriz. Sütlü kahve tonundaki kanişlerle karıştırılmamalıdır. Safkan brown kanişler, açık açık kahverenginden koyu çikolata rengine kadar çeşitli tonlara sahiptir. Köpeğin küçük bölge dahi hiçbir yerinde siyah renk bulunmamalıdır. Göz renkleri kehribar tonlarındadır. 

Apricot Toy Poodle: Bazı apricot kanişlerin renkleri çok açık krem tonlarında olabilir. Kırmızı ve apricot kanişler birbirleri ile karıştırılıyor. Safkan apricot poodle derisinde siyah nokta şeklinde benekler görülür. Burun, patiler, dudak ve gözlerinin çevresinde daha koyu renkler hakimdir. Bu renge sahip kanişler yaşları ilerledikçe tüylerinin rengi gittikçe açık krem tonlarını alır. 

Gümüş Toy Poodle: Çok fazla tercih edilen bir renktir. Çünkü renkleri çok çarpıcı bir gümüş rengidir bu yüzden çok dikkat çekerler. Gümüş renginin elde edilmesi için çekinik bir gene ihtiyaç vardır. Siyah renkte doğarlar fakat zaman ilerledikçe renkleri açılarak gümüş rengini alırlar. 

Beyaz Toy Poodle: Genelde bembeyaz bir şekilde doğup o renkte devam ederler. Fakat bazen anne ve babadan aldığı genlerden dolayı krem ya da kayısı tonlarında da olabilirler. Beyaz toy poodle çok fazla tüy dökme eğilim göstermezler. Hipoalerjenik bir yapıya sahip ırktır. Göz renkleri siyah ya da kehribar renktedir. 

Siyah Toy Poodle: Baskın bir gen sonucu ortaya çıkmıştır. Siyah poodle çok yaygın görülür. Safkan siyah poodle tüyleri parlak ve simsiyah olacaktır. Burnu, göz kapakları, dudakları, patileri de simsiyah olacaktır. Gözleri kahve tonları olduğu görülmektedir. 

Toy Poodle Tüy Döker Mi? 

Yoğun kıvırcık tüyleri olmasına rağmen, Poodle tüy dökmesi yok denecek kadar az bilinen tüy dökmeyen köpek türüdür. Fakat bu demek olmuyor ki tüy bakımına daha az önem vermek gerekir. Aksine çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü tüyleri döküldüğü zaman yere değil kendi bedenindeki diğer tüylere takılır. 

Düzenli olarak tarama ve tüy bakımı yapmamız gerekir. Aksi takdirde tüyleri düğüm olup birbirine girebilir. Bu tüy tarama aşamasında köpeğinizin vücut yapısına uygun tarağı seçmeniz gerekir. Bu yüzden de tüylerde keçeleşme olacaktır. Bu durumda köpeğinizde ciddi cilt sorunlarına sebep olabilir. Bölgesel kelleşme gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. O yüzden tüy bakımına çok dikkat edilmesi gerekir.  

Tüyleri özel bir kesim tarzı ister. Eğer bunu siz kendi başınıza başaramayacaksanız kesinlikle bir veterinerin yardımına ihtiyaç duymalısınız. Köpeğinizi ayda 1-2 kere banyo yaptırmanızı öneririz. Yoğun tüylere sahip olduğundan kötü kokuları engellemek açısından bu önemlidir. 

 

Evcilmarketim.com
Patibultr