Köpek İlanlarıBelçika Kurdu (Malinois) kategorisinde 35 ilan bulundu.

Belçika Kurdu (Malinois)

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Belçika Kurdu (Malinois)

Oval bir kemik yapısına sahip olan, güçlü ve zahmetsiz yürüyüşü ile tanınmayı başaran Belçika Kurdu, geçmiş dönemlerde Belçika’nın çoban köpekleri arasında yer almıştır. O dönemlerde evleri ve hayvanları korumak amacıyla yetiştirilen bu köpek ırkı, zaman içerisinde çeşitli yetenekleri ile de ön plana çıkmayı başarmışlardır. Belçika Kurdu ırkına yönelik diğer genel bilgiler ise aşağıda değinildiği gibidir.

Belçika Kurdu (Malinois) Özellikleri

Geçmişte çoban köpeği olarak yetiştirilmesi sebebi ile var olduğu düşünülen en temel özelliği, ailesine düşkünlüğü ve sahibine olan bağlılığıdır. Bu bağlılık sebebiyle fazlasıyla sadık bir köpek ırkı olduğunu söylemek de mümkündür. Ancak bu patili dostumuz için gösterdiği bağlılığın karşılığını alabilmek de çok önemlidir. Ailesine gösterdiği sevginin ve bağlılığının karşılığını alan Malinois, çok mutlu olur ve sahibiyle daha fazla vakit geçirmek ister.

Belçika Kurdu’nun güçlü kendinden emin duruşu, onun çocuklarla pek de geçinemediği algısını oluştursa da, durum pek de böyle değildir. Bu ırk, çocuklarla çok iyi anlaşır ve onlarla oyun oynamaktan çok büyük bir keyif alır. Ancak özellikle yabancı oldukları insanlarla ilk defa yüz yüze geldikleri an için aynı sıcakkanlılığın varlığından söz edilemez. Çünkü Belçika Kurdu özellikleri arasında, yabancı insanlara karşı gösterdikleri mesafe ve tedbirli yaklaşım da yer alır.

Güçlü duruşu, insanların Belçika Kurdu’na karşı bir adım geride durmasına sebep olur. ÖYle ki, çoğu zaman kendisinin saldırgan bir ırk olduğu dahi düşünülür. Ancak bilinmelidir ki, Belçika Kurdu genel olarak saldırgan köpek ırkları arasına yer almaz. Hatta hiçbir köpek ırkının bu sınıfa girmeyeceğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Bunun temel nedeni, patili dostlarımızın kendilerini tehlikede hissetmedikçe, sahibinden bilinçli ya da bilinçsiz olarak saldırı komutu almadıkça saldırı içgüdüsüyle hareket etmeyecek olmalarıdır.

Belçika Kurdu (Malinois) Köpeklerde Bakım ve Beslenme

İçeriğimizin ikinci alt başlığımızda ırkımızın bakım sürecini detaylandıracağız. Bunu yaparken, önce köpeklerde genel hatlarıyla bakımın nasıl olduğunu ve hangi adımlarda yapıldığını açıklayacak, daha sonrasında ise Belçika Kurdu (Malinois) ırkında özel dikkat edilmesi gereken bir nokta varsa buna değineceğiz. Bakım alt başlığımızda olduğu gibi beslenme noktasında da aynı stratejiyi izleyecek ve genel hatlarıyla köpeklerde beslenmeyi açıkladıktan sonra Belçika Kurdu (Malinois) özelindeki detaylara değineceğiz.

Belçika Kurdu ile ilgili bilinen temel özelliklerden bir diğeri de, son derece zeki olmalarıdır. Bu ırkın eğitilmesi son derece kolaydır. Bununla birlikte, verilen işleri başarıyla gerçekleştirme becerileri de oldukça yüksektir. Bu sebeple iyi eğitilmiş bir Belçika Kurdunun askeriye ve polisiye görevlerinde zahmetsiz bir şekilde görev alması mümkündür.

Yukarıda verilen karakteristik özelliklere ek, bir de Belçika Kurdu fiziksel özellikleri konusunda gerekli bilgilere değinilmelidir. Bu ırk ile ilgili bilinen en temel bilgi, kısa, düz ve yoğun tüy yapısıdır. Bu tüy yoğunluğunun, boyun bölgesinde daha fazla arttığını söylemek mümkündür.

Belçika Kurdu (Malinois), genel olarak siyah bir yüz, siyah kulaklar ve kahverengi ile harmanlanmış bir tüy rengine sahiptir. Sağlıklı bir beslenme programı uygulanması durumunda, ağırlığının 40 ila 60 kilograma kadar ulaşması mümkündür. Omuz genişliği ise 26 cm civarındadır.

Belçika Kurdu (Malinois) Köpeklerde Eğitim

Belçika Kurdu, son derece zeki olan ve söylenenleri kolay anlayabilen bir ırktır. Eğitilmesi de, bu özellikleri sebebiyle oldukça kolaydır. Ancak güçlü görüntülerine aldanıp yanlış bir yaklaşım sergilemek, sert komutlarda bulunmak önerilmemektedir. Çünkü söz konusu ırk, son derece hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir.

Belçika Malinois Köpeği, geçmişte çoban köpeği olarak eğitilmiş olması sebebiyle yüksek oranda hareketliliğe ve gütme isteğine sahiptir. Bu sebeple çevrede hareket eden nesne ya da çocuk görmeleri durumunda onları kovalama ya da gütme eğilimine sahip olmaları muhtemeldir. Bu eğilim ile başa çıkmanın yolu ise, eğitim sürecinde iyi bir lider olmak, tutarlı, dengeli ve sabırlı davranmaktır. Çünkün bu ırkta bulunan söz konusu gütme isteği, içgüdüseldir. Bu içgüdü ile başa çıkmanın yolu ise, başarılı bir eğitim sürecinden geçmektir.

Belçika Kurdu eğitimi, genel olarak şu eğitimlerden meydana gelmektedir;

  • İtaat eğitimi,
  • Tuvalet eğitimi,
  • Alan koruma eğitimi,
  • İleri itaat eğitimi

Bunlar, yalnızca temel olanlardır. Bunlar dışında da birçok eğitimin olduğu unutulmamalıdır. Söz konusu eğitimlerin tamamının sağlıklı bir şekilde sunulması ise hem patili dostunuzun günlük egzersiz ihtiyacını karşılayacak he de iyi bir şekilde yetişmesini mümkün kılacaktır.

Eğitim sürecinde egzersiz ihtiyacının karşılanması da oldukça önemlidir. Bunun temel nedeni, söz konusu ırkn çoğunlukla ev ortamında barındırılıyor olmasıdır. Oysa Belçika Kurdu, yoğun bir egzersiz ihtiyacına sahiptir. Bu ihtiyacın giderilmesi ev ortamında da mümkündür ancak bu, her iki taraf için de çoğu zaman yorucu olabilecektir. Bu sebeple eğitimler desteklemek, sürecin daha az zahmetli olmasını sağlayacaktır.

Belçika Kurdu (Malinois) Fiyatları

Belçika Malinois Kurdu fiyatları üzerinde net bir tutar belirtmek söz konusu değildir. bunun temel nedeni, söz konusu ırkın fiyatlarının, taşıdığı özelliklere göre değişkenlik gösteriyor olmasıdır. Belçika Kurdu fiyatları üzerinde etkisi bulunan temel unsurların ise aşağıda verildiği şekilde örneklendirilmesi mümkündür;

  • Belçika Kurdunun yaşı, fiyatı üzerinde doğrudan etkilidir.
  • Eğitim almış olması, fiyatı doğrudan arttıran bir durumdur.

Belçika Kurdu özelliklerinde de değinmiş olduğumuz üzere, bu köpek ırkı siyah kulaklara ve yüze ek, kahverengi tonlarında bir tüy yapısına sahiptir. Bu tüy renginin dışında, nadir görülen bir renkte bulunması da fiyatın artmasını beraberinde getirecektir.

Yukarıda verilen unsurların tamamına ek, Belçika Kurdu fiyatları için genel bir aralıktan söz etmek mümkündür. Bu aralığa göre, Malinois fiyatları ortalama olarak 8000 TL ile 18.500 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. Ancak bu aralığın altında ya da üstünde fiyatlarla karşılaşmak da elbette ki mümkündür.

Belçika Kurdu (Malinois) Yavru

Yavru Belçika Kurdu, dost canlısı yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Yetişkinin halinin aksine bu dönemlerde son derece sevimli, ilgiye ve sevgiye muhtaç bir görüntü sergilediklerini söylemek mümkündür. Yani, bu dönemlerde güçlü ve kendinden emin bir görüntü ile karşı karşıya kalmak pek de mümkün değildir.

Yetişkin Belçika Kurdu (Malinois) köpekler ile ilgili tüm detayları verdikten sonra yavrulardan ve yavruların genel itibariyle bakım, beslenme ve eğitim sürecinden bahsedeceğiz. Bunu yaparken özellikle dikkat çekilmesi gereken noktalar varsa bunlara değinelim.

Belçika Kurdu (Malinois) tüy döker mi?

Belçika Kurdu, kısa ve düz bir tüy yapısına sahiptir. Her köpek ırkı gibi bu ırkta da bir tüy dökülmesi eğiliminin varlığından söz etmek mümkündür. Ancak bu eğilim, diğer ırklara nazaran fazla değildir.

Belçika Kurdu (Malinois) köpeklerin bakımı kolay mıdır?

Belçika Kurdu, geçmişte çoban köpeği olarak yetiştirilmiş olması sebebiyle içgüdüsel olarak yönetme ve gütme eğilimine sahiptir. Bu sebeple eğitim sürecinin bir dönemle sınırlı olmaktan ziyade her döneme yayılması gerektiğini söylemekte fayda vardır.

Belçika Kurdu (Malinois) ne kadar yaşar?

Yetiştirilme ve bakım şekline göre değişkenlik göstermek üzere, bu köpek ırkının ortalama yaşam ömrünün 12 ile 14 yıl aralığında olduğunu söylemek mümkündür.

Belçika Kurdu (Malinois) kaç yavru doğurur?

Belçika Kurdu, ortalama olarak 6 ila 10 arasında yavruyu dünyaya getirebilir.

Belçika Kurdu (Malinois ) evde beslenir mi?

Belçika Kurdu, evde beslenmesi mümkün olan bir ırktır. Ancak evde beslenmesi durumunda yoğun egzersiz ihtiyacının karşılanabildiğinden emin olunması gereklidir. Yine de tavsiye edilen, bahçede ve kendilerine ait bir kulübede bir hayat sürdürmeleridir.

Belçika Kurdu (Malinois) ne kadar büyür?

Belçika Kurdu (Malinois), ortalama 55-56 cm yüksekliğe ulaşabilmesi mümkün olan bir ırktır. Vücut ağırlıkları ise, dişi ve erkek olma durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Belçika Kurdu (Malinois ) evde yalnız kalabilir mi?

Malionis ırkı köpeklerin evde uzun süre yalnız kalmaları, pek de önerilen bir durum değildir. 

Daha Fazlası İçin : https://www.patibul.com/48/belgian-malinois

Evcilmarketim.com
Patibultr