İlk kez köpek sahibi olacak hayvanseverler için Toy Poodle köpekler ideal bir tercih olacaktır.

Toy Poodle

Kıvır kıvır tüyleri, keskin zekası ve sevecen, muzip bakışları ile hafızalarımıza kazınan Toy Poodle (Canis Lupus Familiaris) köpekler; Caniche ve Barbone isimleriyle de bilinen standart Poodle’ların “bir boy küçüğü” yani “oyuncak” halidir. 

Hemen bir Toy Poodle satın alın, yaşamınıza renk katın !

Boyutu dolayısıyla “toy (oyuncak)” olarak isimlendirilen bu dostlarımızın günün her anında oyun oynamak istemesi de şüphesiz hoş bir tesadüftür.

Uzmanlar tarafından kökenlerinin Fransa’ya dayandığı kabul edilen Toy Poodle dostlarımız; beslenme, barınma, bakım ve genetik faktörlere bağlı olarak 13 ile 15 yıl boyunca bizlere arkadaşlık edebilir.

Toy Poodle köpekler, kıvırcık tüyleriyle ilk bakışta dikkatimizi çeker.
Toy Poodle köpekler, kıvırcık tüyleriyle ilk bakışta dikkatimizi çeker.

Bunları da Merak Edebilirsin !

Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır ? 
Köpeğimi Nasıl Yıkamalıyım ? 
Köpeklerde Parazit Uygulaması Nasıl Programlanır ?  
Köpeğime Ev Yemeği Yedirebilir Miyim ?
Yavru Köpeğimi Dışarıya Ne Zaman Çıkarabilirim ?

Toy Poodle Özellikleri

Yaşamımızı bizimle paylaşacak ve hayatımıza ortak olacak bir dost edinmeden önce onun sahip olduğu fiziksel ve psikolojik özellikler; beslenme, bakım ve eğitim sürecine göstereceği tepkiler; büyüme ve gelişim eğrisi hakkında detaylı bilgi edinmemiz; doğru tercihi yapmamıza önemli katkı sağlayacaktır.

Toy Poodle köpek ırkının öne çıkan özelliklerinden biri de keskin zekalarıdır.
Toy Poodle köpek ırkının öne çıkan özelliklerinden biri de keskin zekalarıdır.

Toy Poodle köpek ırkının fiziksel özellikleriyle başlayacak olursak; uzun ve kıvırcık tüylere sahip olan bu ırkın; diğer minyatür-oyuncak boyuttaki köpek ırklarına kıyasla daha uzun bacaklara sahip olduğunu ve bu uzun bacakların onun fiziksel görüntüsünü daha atletik hale getirdiğini ifade etmemiz gerekir.

Boy ve ağırlık olarak baktığımızda; Toy Poodle köpeklerde dişi ve erkeklerin aynı boya ve ağırlığa sahip olabileceği dikkat çeker.

Toy Poodle dostlarımız;

 • Boy : 24 cm. – 28 cm.
 • Ağırlık : 3 kg. – 6 kg.

aralıklarında değişkenlik gösteren fiziksel özelliklere sahiptir. 

İlk kez köpek sahibi olacak hayvanseverler için Toy Poodle köpekler ideal bir tercih olacaktır.
İlk kez köpek sahibi olacak hayvanseverler için Toy Poodle köpekler ideal bir tercih olacaktır.

Burada önemli bir nokta; dostumuzun beslenme sürecinin ve genetik faktörlerin boy ve ağırlık üzerinde ufak da olsa değişkenliklere sebep olabileceğidir.

Bu aşamada dikkat çekilmesi gereken bir nokta da; yavru bir Toy Poodle köpeğe sahip olan köpekseverlerin, gelişim eğrisini doğru takip edebilmek amacıyla Toy Poodle dostumuzu düzenli veteriner kontrollerine götürmesi gerektiğidir.

Toy Poodle köpekler fiziksel özelliklerinin yanında karakteristik özellikleri ile de bizleri kendisine hayran bırakmayı başarır.

Toy Poodle’ların öne çıkan ilk karakteristik özelliği; keskin ve kıvrak zekasıdır. Sosyal çevresini ve sahibinin davranışlarını diğer birçok köpek ırkına kıyasla kavrama ve uygulama becerisine sahip olan bu ırk; tuvalet, sosyalleşme ve temel itaat eğitimlerini sahip olduğu geniş kavrayış ile oldukça çabuk uygulamaya başlar.

Toy Poodle köpekler, oyuncak boyuttaki köpeklere kıyasla daha uzun ayaklara sahiptir.
Toy Poodle köpekler, oyuncak boyuttaki köpeklere kıyasla daha uzun ayaklara sahiptir.

Eğitim süreçleri için hatırlatma yapılması gereken nokta; Toy Poodle dostlarımızın çok sıkı disipline edilen eğitim süreçlerinde karakteristik özelliklerinin de etkisiyle psikolojik baskı hissettiğidir. Dolayısıyla disiplinli fakat dostumuza nefes alanı bırakacak bir eğitim programına sahip olmamız gerekir.

Enerjik ve hareketli yapısı ile gün boyu oyun için hazır bekleyen Toy Poodle’lar; gerekli eğitim süreçlerinden geçtiği takdirde sosyal yaşama kolay entegre olabili. Tabii bu eğitimlerin yavruluk döneminde başlaması, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için çok daha doğru bir yaklaşımdır. 

Avantajlı Toy Poodle fiyatları Mutlu Patiler Pet Shop'da sizleri bekliyor..

Toy Poodle köpeklerin öne çıkan özelliklerinden biri de; ses ve koku alma yetilerinin mükemmele yakın olmasıdır. Bu durum oyuncu yönüyle birleştiğinde, dostumuzla geçirebileceğimiz çok keyifli anlar yaratmamıza yardımcı olur.

Her ne kadar hareketli ve oyunsever bir ırk olsa da; egzersiz ihtiyacı olarak baktığımızda, sahiplerine herhangi bir zorluk çıkarmayacağını ve uzun aralıklarla egzersize ihtiyacı olduğunu görürüz. 

Dolayısıyla bu noktaya kadar değindiğimiz karakteristik ve fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak Toy Poodle köpeklerin; sevecenliği, sadakati, neşesi ve ilgisi ile “ilk kez köpek sahibi olacak” ya da “apartman dairesinde köpek beslemek isteyen” hayvanseverler için ideal ırkların başında geldiğini kalın çizgilerle ifade etmemiz mümkündür.

Toy Poodle köpekler birçok farklı renkte bulunabilir.
Toy Poodle köpekler birçok farklı renkte bulunabilir.

Toy Poodle köpek ırkının bu denli popüler olmasına katkı sağlayan özelliklerinden biri de; hipoalerjik bir köpek ırkı olması yani hayvanlara karşı alerjisi olan köpekseverler tarafından da beslenebilmesidir.

Tabii Toy Poodle beslemenin beraberinde getirdiği birtakım problemler vardır ve bu problemlerden bahsetmek hiç şüphesiz Toy Poodle satın almak isteyen köpekseverleri doğru yönlendirmek açısından önemlidir. 

Sadakat yönünün yüksek olması Toy Poodle besleyenler için dostumuzu evde ya da yaşam ortamında yalnız bırakabileceği süre sınırlı olmalıdır. Uzun süre yalnız kalamayan Toy Poodle köpekler, belirli bir zaman diliminden sonra psikolojik baskı altına girerek agresif tavırlar sergilemeye başlayabilir.

Toy Poodle ırkının beslenme sürecinde özen göstermemiz gereken birkaç temel nokta vardır.
Toy Poodle ırkının beslenme sürecinde özen göstermemiz gereken birkaç temel nokta vardır.

Buna ek olarak; her ne kadar sosyal yaşama çabuk entegre olup çevreyi kavrayabilseler de; ilk kez tanıştığı insanlara mesafeli davranma eğilimlerine sahip olan bir ırktır. Kendisini güvensiz bir ortamda ya da tehlikede hissetmediği takdirde herhangi bir agresif davranış göstermeyecek olan Toy Poodle köpeklerimizin ilk tanışmadaki nispeten soğuk davranışlarını, sosyalleşme eğitimi ile minimize etmek mümkündür.

Toy Poodle Fiyatları

Yalnızca dikkat çeken fiziksel özellikleri ile değil karakteristik özellikleri ve en önemlisi de keskin zekası ile bizim için gerçek bir dost olma potansiyeline sahip olan Toy Poodle köpeklerin, fiyatları da bu bakış açısıyla ve popülaritesi ile şekillenir.

Toy Poodle köpeklerin fiyatı ile ilgili kesin ifadeler kullanmak mümkün değildir çünkü fiyat, satın alınacak dostumuzun;

 • Yaşı
 • Sağlık Durumu
 • Ebeveynlerinin Gen Yapısı
 • Rengi

faktörlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dolayısıyla kesin ifadelerle fiyat vermekten ziyade belirli bir fiyat aralığından bahsetmemiz gerekir.

Piyasada satışı yapılan Toy Poodle köpeklere baktığımızda fiyatların; 8000 TL – 18.000 TL aralığında değişkenlik gösterdiği görülür. Ve tabii satın alacağımız “Toy Poodle” dostumuzun “safkan” olmasına dikkat etmemiz de çok önemlidir. 

Bu noktada; uzun yıllardır köpeklerle iç içe bir yaşam süren ve beslenme, bakım, eğitim ve gelişim süreçleri başta olmak üzere bir köpeğin yaşamına dair tüm detaylara hakim olan Mutlu Patiler Pet Shop ile hemen iletişime geçerek konuyla ilgili yönlendirici ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toy Poodle Köpeklerde Beslenme ve Bakım

Köpeklerde beslenme süreci ırkın özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermez ve doğru planladığı takdirde; dostumuzun gün içerisindeki tuvalet-oyun-dinlenme ihtiyaçlarının da disipline olmasını sağlayacaktır. 

Toy Poodle köpeğimizin beslenme sürecinde dikkat etmemiz gereken temel noktalar sırasıyla şu şekilde detaylandırılabilir; 

  • Mama Seçimi : Doğru mamayı seçmek, köpeğimizin fiziksel gelişimi üzerinde etki sahibidir ve bu yönüyle uzman desteği alınması gereken bir konu olarak karşımıza çıkar. Buna ek olarak; mama değişimlerinin belirli bir zaman periyoduna yayılarak yapılması ve bir anda mama değişimi yapılmaması gerektiğinin altını çizmeliyiz.
  • Mama ve Su Kapları : Herhangi bir kırılma ya da bakteri tutma durumuna engel olmak adına mama ve su kaplarının metal malzemeden yapılanlarını tercih etmeliyiz. Özellikle yaz aylarında; su kaplarını düzenli olarak temizleyerek taze su eklememiz, dostumuzun bakteri kaynaklı sağlık problemlerinden korunmasını sağlayacaktır.
  • Beslenme Saatleri : Önemli aksilikler olmadığı takdirde dostumuzu her gün aynı saatte beslememiz, devamındaki oyun ve tuvalet ihtiyaçlarının da planlamasına yardımcı olacaktır. Özellikle tuvaletini hangi saatler aralığında yapacağını bilmemiz, tuvalet eğitiminde kritik rol oynar.
  • Enerji Gereksinimi : Mama seçimiyle ilgili bir noktadır fakat burada dikkat çekmemiz gereken dostumuzun enerji gereksinimin; yaşına, sağlığına ve gebelik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterdiği ve beslenme programının da bu etkenlerle paralel olarak değişmesi gerektiğidir.

Tüm bunlara baktığımızda; birkaç temel alanda değerlendirdiğimiz beslenme sürecinin ne denli başarılı yürütüldüğünü takip etmek ve dostumuzun fiziksel gelişimiyle ilgili düzenli bilgi almak için uzman veteriner hekim kontrollerine başvurulması gerektiğini, bir kez daha hatırlatmamız doğru olacaktır.

Kolay eğitilmesine paralel olarak bakım sürecinde de bizlere önemli zorluklar çıkarmayan Toy Poodle köpeklerin, günlük, haftalık ve aylık rutinlerde tüy ve ağız, diş bakımı yapılmalı, olası problemleri erken dönemde tespit edebilmek adına rutin kontroller kesinlikle aksatılmamalıdır.

Toy Poodle Renkleri

Kendi ırkına özgü birçok rengi bulunmaktadır. Diğer süs köpeklerine kıyasla oldukça kaliteli görünüşe sahip tüylere sahip olan Toy Poodlelar, kıvırcık tüyleri sayesinde pelüş oyuncak gibi görünürler. Kendi ırkına özgü birçok rengi bulunan Toy Poodle, Bodrum Pet Shop firmaları arasında yer alan Mutlu Patiler Pet Shop’da birçok renkte bulunmaktadır. ( Sipariş vermeden birkaç gün önce renk bilgisi sormanız gerekmektedir. )

Toy Poodle Renkleri aşağıda sıralanmıştır. Bu renklerin bazıları çok nadir, bazıları ise oldukça yaygındır. Fiyatlar da bu nadirlik – yaygınlık durumuna göre değişiklik göstermektedir.

  • Apricot Poodle
  • Red Poodle
  • Kızıl Poodle
  • Kayısı Toy Poodle – Turuncu Toy Poodle
  • Siyah Toy Poodle
  • Mavi Toy Poodle
  • Kahverengi Toy Poodle
  • Krem Toy Poodle
  • Gri Toy Poodle
  • Gümüş Toy Poodle
  • Silver Toy Poodle
  • Beyaz Toy Poodle
  • Siyah – Beyaz Toy Poodle

Toy Poodle Eğitimi

Makalemizin başından itibaren Toy Poodle ile ilgili bahsederken eğitiminin oldukça kolay olduğunu dile getiriyoruz. Peki, Toy Poodle eğitimi ile ilgili detaylar nelerdir? İşte Toy Poodle Eğitimi…

Toy Poodle, ev ortamında beslenebilecek; apartman dairesine en uygun süs köpeğidir. Toy Poodle eğitimi verilerek; oldukça akıllı hale getirilen ve sevimlilikleri daha da güzel hale gelen Toy Poodlelar, oyun oynamaya bayılırlar. Bu durumda eğitimleri, genel olarak oyunlar üzerinden verilmektedir.

Toy Poodle eğitimi verilirken, her canlıda olduğu gibi bu eğitimin erken yaşlarda başlaması önemlidir. Erken yaşlarda öğretilecek bir şey 1-2 hafta aralığında kavratılırken, erişkinlerde bu süre 3-4 haftaya kadar uzanabilmektedir.

Toy Poodle eğitimi vermek isteyenler; genel anlamda köpek eğitimi noktasında yetersiz bilgiye sahipse, oldukça iyi araştırması gerekir. Çünkü bu küçük sevimli canlılar, hemen üzülebilen bir yapıya sahiptirler. Yanlış bir şey yapmanız üzülmesine sebep olabilir. Bu yüzden eğitim verirken kaba değil, oldukça sakin ve şefkatli davranmanız gerekir.

Toy Poodle fiyatları nedir ?

Birkaç kritik faktöre bağlı olarak değişkenlik gösteren Toy Poodle fiyatları, ortalama olarak baktığımızda 8000 TL – 18000 TL arasındadır.

Toy Poodle tüy döker mi ?

Toy Poodle, uzun ve kıvırcık tüylerine rağmen asla herhangi bir şekilde tüy dökmez. Tüy dökmeyen köpekler içerisinde ilk sırada önereceğimiz köpeklerden biri olarak dikkat çeker.

Toy Poodle ev ortamında beslenir mi ?

Toy Poodle köpekler ev ortamında beslenebilir. Nispeten kolay bakım ve eğitim süreci; tüy dökmeme özelliği, egzersiz ihtiyacının az olması ve sevecen yapısıyla Toy Poodle, ev ortamında en kolay uyum sağlayan köpek ırklarındandır.

Toy Poodle ne kadar yaşar ?

Toy Poodle köpekler ortama 13 – 15 yıl yaşayabilir fakat yaşam sürelerinin; beslenme, bakım ve genetik faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterdiği unutulmamalıdır.

Toy Poodle ne kadar büyür ?

Köpek ırklarının birçoğunda fiziksel gelişim 8. ya da 9. aydan itibaren yavaşlamaya başlar ve bu durum Toy Poodle köpekler için de geçerlidir. Genetik etkenlere bağlı olarak yetişkin bir Toy Poodle köpeğin maksimum 28 cm. boyunda ve 6 kg. ağrılığında olabileceğini söylemek mümkündür.

Hemen patibul.com/13/toy-poodle bağlantısını ziyaret et hemen Toy Poodle ilanlarını incele.

WhatsApp chat