Köpek İlanlarıÇin Aslanı kategorisinde 54 ilan bulundu.

Çin Aslanı

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Çin Aslanı

Çin Aslanı, en eski ve nadir ırklardan biri olurken anavatanı Çin’dir. Çin Aslanı ilk üreme başlangıcına bakıldığı zaman M.Ö 206 senesine kadar uzanmaktadır. Çin İmparatorluğunun 2.500 çifte yakın bu ırklara sahip olduğu bilinmektedir. Çin ve Moğolistan’a kadar uzanan geçmiş bir tarihe sahip Çin aslanı, günümüzde görüntüsüyle de ilgi çekici hale gelmeyi başarıyor. 

Çin aslanı fiziksel özelliğine bakıldığı zaman kendine has farklı özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bu ırkın en çok dikkat çeken yanlarından biri pofuduk görüntüye sahip olmasıdır. 

Çin Aslanı Özellikleri Nelerdir?

Çin Aslanı özellikleri nasıl olduğu bakıldığı zaman yetişkin bir erkek Çin aslanından söz ettiğimizde boyu 56 cm’e kadar ulaşabilmektedir. Dişilerde bu durum 51 cm şeklindedir. Ağırlıkları 20-31 kg şeklinde olan, kürkleri kabarık ve iki katmanlı olmasıyla farklı bir ırk görüntüsüne sahiptir. Kürkleri katmanlı şekilde olmasından dolayı doğal olarak soğuktan korunmasına da yardımcı olur. Çin aslanı renkleri farklı şekillerde olabilirken kızıl, siyah, kahverengi, beyaz gibi farklı görünümlere sahip olanları da mevcuttur.

Chow Chow Köpeklerde Bakım ve Beslenme 

Chow Chow köpeklerde bakım ve beslenme konusuna mutlaka ayrı bir parantez açmanız gerekmektedir. Çünkü hangi ırk olursa olsun bakım ve beslenmesi ihmal edildiği takdirde hastalığa yakalanma, güçsüz düşme gibi sağlığını olumsuz etkilemeye neden olacak durumlar yaşanır. 

Chow Chow köpeklerde ilk olarak bakım konusuna geldiğimizde tüylerinin düzenli aralıklarla tıraş edilmesi gerekir. Ayrıca yıkama işlemi için isterseniz kuru şampuan kullanımına başvurabilirsiniz. Tüylerini düzenli olarak tarayarak bakım yaparak toz, kir gibi maddelerin gitmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ağız ve kulak bakımlarını da ihmal etmemeniz gerekir. Tırnaklarının uzama sıklığına bağlı olarak ayda bir kez kesilmesi tırnak temizliği açısından önemli olacaktır. 

Chow Chow köpeklerin beslenme konusu daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri açısından önemli hale gelmektedir. İlk etapta tadımlık diyebileceğimiz besinler verilebilirken daha sonrasında mama vermeye başlayabilirsiniz. Yavru Çin aslanlarına yumurta, pirinç lapası ve süzme peynir ufak porsiyon olacak şekilde verilebilir. 12 hafta olduktan sonra diğer mama çeşitlerini de yiyecek aşamaya gelmiş olur. 

Chow Chow Köpeklerde Eğitim 

Köpek eğitiminde dikkat edilecek bazı önemli unsurlar vardır. Üstelik bu unsurların Chow Chow köpeklerde de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Eğitim denildiği zaman ilk akla gelenlerden biri tuvalet eğitimi oluyor. Tuvalet eğitimi Chow Chow köpeklerde 8. haftadan itibaren başlatılmalıdır. Yavru Chow Chow köpeklerine tuvalet eğitimi verilirken şunları yapmalısınız:

  • Aynı yere tuvalet alışkanlığı kazanması için bir alan belirlemelisiniz. Özellikle belirlediğiniz alanda köpeğin dikkatini bozmaya neden olacak bir şeyin olmamasına dikkat edilmelidir 
  • Tuvalet yapacak olduğu alanın 6 ve 8 metre arasında olması yeterli olacaktır 
  • Yavru olan ırkı 2 saat aralıklarla tuvalete çıkarmalısınız 
  • Uyumadan öncede her gün 10-15 dakika kadar dışarıya çıkartarak tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz 

Komutlarınızın dinlenerek yerine getirilmesini isteyebilirsiniz. Bu ırklar her ne kadar asi bir görünümde olsa bile çok kolay bir şekilde itaat eğitimi verebilmeniz mümkündür. İtaat eğitiminde tasma ve kafesin oldukça etkili bir eğitim sistemi olacağını söyleyebiliriz. 

İtaat eğitimi sırasında size odaklanması önemlidir. Bu yüzden yemek yerken ya da oyun oynarken eğitim vermemelisiniz. Eğitimde itaat etmeyi yavaş yavaş öğrenmeye başladığı zaman ödüllendirme yapabilirsiniz. Ceza olarak ses ve el hareketleri olurken, agresif davranmamanız son derece önemlidir. Çünkü bu durum onunda daha fazla hırçınlaşmasına neden olabilir. 

Chow Chow 2023 Fiyatları 

Chow Chow ırkları farklı kılan kendine has fiziksel özellikleri ve tatlılıklarıyla beslenmek istenebiliyor. Özellikle hayvan severlerin bu ırklarıçok fazla beslemek istediklerine şahit olabiliyoruz. Bu nedenle Chow Chow fiyatları ne kadar olduğu da bakımlarını üstlenmeyi düşünen kişiler açısından önemli bir hale gelmiştir. 

2023 yılı güncel fiyat durumuna bakıldığı zaman Chow Chow fiyatları 5.500 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat aralıkların değişkenlik göstermesinin altında yatan temel sebep türün safkan olup olmamasıyla ilgilidir. 

Çin Aslanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Başarılı bir bekçi köpeği olarak ifade edebileceğimiz Çin aslanı, oldukça temiz bir ırktır.  Sahibine karşı oldukça bağlı bir duyguyla hareket ederler. Bu nedenle Çin aslanı besleyenler iyi bir bağ kurduklarını söyleyebiliriz. 

Çin aslanı alırken nelere dikkat edilmeli aşamasına geldiğimiz zaman safkan olup olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Özellikle Safkan arayanlar, fiziksel görüntüsünden kolayca olup olmadığını anlayabilir. 

Chow Chow Safkan Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Chow Chow safkan olduğu daha yavru haldeyken bile çok kolay bir şekilde anlaşılabilir. Çünkü Göğüs tüyleri henüz küçükken bile kabarık haldedir. Ayrıca patileri büyüktür. Burunları siyah renktedir. Gözleri badem ve küçük şeklindedir. 

Kuyrukları tüylü olan bu ırkın, tüylenmesi sırtına kadar kabarık şekilde gelmektedir. Chow Chow safkan ırklar sadece tek renklidir. İki renkli oldukları zaman bu safkan olmadıklarının işaretidir. Doğal olarak sizlerde Safkan Chow Chow almak istiyorsanız o zaman bu hususlara dikkat etmelisiniz. 

Chow Chow Tüy Döker Mi?

Hayvan severler tarafından besleyecekleri orkın çok fazla tüy dökmemesi önemlidir. Bu nedenle Chow Chow tüy döker mi? diye çok sık şekilde sorulabiliyor. 

Çok fazla tüy dökmeyen bir ırk olarak karşımıza çıkan Chow Chow, her köpekte olduğu gibi mevsimsel dönemlerde sadece yoğun bir tüy dökme durumu olabilir. Yılda sadece 2 defa tüy dökmeleri, Chow Chow besleyecek olanlarında bu konuda sorun yaşamamalarına neden olur.

Chow Chow Yavru

Chow Chow yavru olanları da oldukça tatlı ve sempatiktir. Chow Chow yavruların bakımı, sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesi açısından önemlidir. Bu nedenle onları her gün düzenli bir şekilde yürütmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca fiziksel dayanıklılığın daha fazla artması için sık sık oyun oynayabilirsiniz. 

Chow Chow yavru beslenmesinde 6-8 haftaya kadar anne sütüyle beslenmesi önemlidir. 8. haftadan itibaren artık yavaş yavaş mamaya geçilebilir. Besinleri ilk olarak tadımlık şekilde vermeye başlayabilir ve bir süre sonra komple mamayla besleyebilirsiniz. Günde 3-4 kez olacak şekilde ufakl pirinç lapası ve yumurta verilebilir. 

Çin Aslanı  Chow Chow Saldırır Mı?

Eşsiz bir görünüme sahip olan Çin Aslanı, dünyada en çok ilgi gören ırklardan biri olmayı başarmaktadır. Görüntüsü ile ilgi çekici olduğundan dolayı ırkı beslemek isteyenler çok fazla olduğu bir gerçektir.

 Fakat Çin aslanı beslemeden önce hakkında bazı bilgiler edinmek istenebilir. Chow Chow saldırır mı konusu önemli olurken, bu ırkın saldırgan bir yapıda olmadığını söyleyebiliriz. 

Chow Chow Köpeklerin Bakımı Kolay Mıdır?

Tüyleri çok sık ve kabarık şekilde olduğundan dolayı özel bir tüy bakımına ihtiyaç duyarlar. Fakat bakımı zor değildir. 

Chow Chow Ne Kadar Yaşar?

Chow Chow yaşama süresi 9-15 yıldır. 

Chow Chow Evde Beslenir Mi?

Evin bir alanını rahatlıkla kullanabilirler. Evde besleyebileceğiniz ideal ırklardan biridir. 

Chow Chow Ne Kadar Büyür?

Chow Chow erkekleri 56 cm, dişileri 51 cm kadar büyümektedir. 

Evcilmarketim.com
Patibultr