Köpek İlanlarıYorkshire Terrier kategorisinde 62 ilan bulundu.

Yorkshire Terrier

 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Yorkshire Terrier

 

Yorkshire Terrier, çok küçük ama çok tatlı köpek ırklarındandır. Çanta köpeği olarak da adlandırılırlar. Süs köpekleri arasında en çok tanınmakta olan bir köpek türüdür.  Dümdüz ipeksi tüy yapısı ile bulunduğu her ortamda kolayca dikkatleri üzerine çekebilir. Gösterişli parlak tüyleri ve cesur hareketleri ile oldukça akıllı bir köpektir. Yorkshire Terrier ayrıca çok eğlenceli bir köpek türüdür.

Enerji Seviyesi olabildiğince yüksektir.  Egzersiz Gereksinimleri aksatılmadan yürütülmelidir. 

Oyun Kabiliyeti oldukça yerinde ve sahibine karşı fazlasıyla şefkatlidir

Yorkshire Terrier Özellikleri

 • Yorkshire Terrier Özellikleri denildiğinde ilk olarak küçük bedenli oluşu gelir.
 • Çok hareketli ve sempatik tavırları ile bilinir. Yerinde duramayan hareketli maskot, aynı zamanda tüy özellikleri ile de meşhurdur. Gösterişli uzun tüyleri yüzünü gözünü kapatır bir şekle sahiptir.
 • Yorkshire Terrier çevresindeki herkesi etkileyen bir görüntüye sahiptir.
 • Oldukça şefkatli, itaatkâr ve komutları yerine getirme becerisine sahip olan köpek türüdür. 
 • Yenilikçi bir ruha sahiptir. Ailesi ile birlikte zaman geçirmekten hoşlanan bir karakteri bulunur.
 • Yetiştirme tarzına bağlı olarak yaramaz bir köpek olabileceği gibi tam terci olarak şımarık ve çok sevecen bir şekle dönüşebilir.
 • Kolay eğitilme olanaklarına sahip bir yapısı bulunur.
 • Yorkshire Terrier Özellikleri bunlarla sınırlı değil! Cesur iradeli ve otoriter yapısıyla bilinir. İnatçı yönü fazlasıyla vardır. Kendini yönetebilecek bir lidere ihtiyaç duyar.
 • Gerekli komutları vererek ve ede otoriteyi sağlayacak ebeveynleri tercih eder.
 • İyi huylu ve yumuşak karakterli olan Yorkshire Terrier, tutarlı davranışlar içerisinde eğitilmelidir. Bu sayede amaç edinen bir karaktere kolayca bürünmesi mümkün olabilir.
 • Terrier ırkı macera anlamında oldukça renkli köpeklerdir. Oyun delisi olduklarını en başta söylemek isteriz. Fazla enerjili bedenlerini rahatlatmak için yerinde durmayan bir gün geçirirler. Özgüveni yüksek canlılardır.
 • Yorkshire Terrier yavruluk döneminde verilen eğitimler ile kontrolün sizde olması mümkün olabilir.
 • Yorkshire Terrier köpekler bekçi amacıyla beslenne bir türdür. Bu köpekler özellikle şaşkınlığa uğradığında ve korkutuluğunda saldırma eğilimi göstereblir. Bu sebeple kıs-zdırmaktan uzak durulması gerekmeketdir. Yine küçük çocukla rile bir arada zun süzre aynı ortamda bırakılmaması tavsiye edilmeketdir.
 • Bu minik ırkın mensubu olan Yorkshire Terrier genel itibari ile çok  şirin ve tatlı bir türdün.
 •  İletişim becerisi yüksek olduğundan her ortamda birçok farklı kişi ile kolayca kaynaşabilir. Tam bir insan canlısı olarak kolayca tabir edebilmek mümkündür.
 • Diş bakım aşamaları da düzenli periyotlar dahilinde yapılmalıdır. Tıpkı tüy bakımı gibi düş bakım durumları da önemli bir işlevi gerektirmektedir. Veteriner önerisi doğrultusunda gerekli diş bakım süreci periyodik şekilde yürütülmelidir.  U sayede ağız ve diş bakımına bağlı rahatsızlıkların yaşanması önlenmiş olabilir.
 • Tek katmanlı ve çok ince bir tüy yapısına sahip olan Yorkshire Terrier gayet az bir oranda tüy dökme oluşturur. Mevsimsel dönemlerde artan tüy dökme oranına karşın ise günlük tarama işlemi uygulanarak en aza indirgenebilir.
 •  Kısa bacaklı ve dar bedenli olan bu özle ırkın tüm mensupları, üçgen dik kulakları ile öne çıkarlar. Tüylü kulak yapısı, uzun kürk özelliklerinden sıklıkla gizlenen bir hale dönüşmektedir.
 • Yorkshire Terrier  köpekler ideal yaşam koşullarında büyüdüklerinde ortalama olarak 13 yıla kadar sorunsuz bir yaşam sürebilirler.

Yorkshire Terrier Yavru

 

Yorkshire Terrier Yavru bakımı oldukça basittir. Önemli olan kriter büyüme süreçlerine paralel bir beslenme programı uygulamaktır. Her süreçte veteriner hekimden onay alınarak gelişimi için en uygun kaliteli mama tercihinde bulunulmasıdır.

Yorkshire Terrier Yavru bakımında önemli olan diğer bir husus ise uzun ve ince tüy bakımının aksatılmadan yapılmasıdır. Uzun özellikli olan kürkü düzenli periyotlar dahilinde taranmalıdır. Aksi halde istenmeyen düğümcük oluşumları kaçınılmaz olacaktır.

Yorkshire Terrier Yavru eğitim süreci çok önemli bir aşamadır. Doğru zamanda doğru eğitimler ile köpeğin karakter özellikleri kolayca belirlenir. Sahibine karşın itaatkâr tavırlar sergilemesi için eğitim esnasında tutarlı ve sabırlı davranılması önemlidir. Pes etmeden doğru eğitim süreci tamamlanmalıdır. Bu sayede sosyal, inşalar ile iyi iletişim sağlayan ve sahibine karşın duyarlı bir Yorkshire Terrier Yavrusu büyütülebilir.

Aksi halde kendi başına hareket edebilen yaramaz ve söz dinlemeyen bir Yorkshire Terrier sahibi olmak kaçınılmaz olmaktadır.

Yine yavruluk dönemlerinde de bitmek bilmeyen enerjileri ile öne çıkan bu patili dostlarımızın düzenli olarak egzersiz ihtiyaçları giderilmelidir. Düzenli oyun aktiviteleri, açık alanda yürüyüş ve hareket edebilme ortamları sunulmalıdır.

Yavru Yorkshire tuvalet eğitimi oldukça önemli bir meseledir. Özellikle bu konuda inatçı tavırlar sergilemesi ile bilinirler. Ancak otoriter bir süreç takip edildiğinde gerekli eğitim sorunsuz bir biçimde tamamlanmış olabilir.

 İnatçı yapısını kırmak ve ödül mamaları ile onu yola getirmek için tuvalet eğitiminde talimatlar önemlidir.  Her farklı günde birbirinden farklı alanlara götürerek kolayca tuvalet iç güdüsünü oluşturabilirsiniz.

Yavru Yorkshire tuvalet eğitimi esnasında sahiplerinin özellikle sabırlı ve nazik olması büyük bir öneme sahiptir.

Yorkshire Terrier Yavru Köpekler özellikle korktukları anlarda bir havlama girişiminde bulunabilirler.  Kendilerini herhangi bir tehdit altında hissettiklerinde de aynı durumu sergileyebilirler. Bu gibi durumlarda gerekli önlemi almak ve havlamaya neden olan durumu saptamak gerekmektedir.

Yorkshire Terrier Yavru köpekler normal apartman dairelerinde büyütülmek için en ideal köpek cinsleri arasında bulunurlar. Minik bedenleri ile çok yer kaplamaz ve fazla gürültü oluşturmazlar. Neşeli tavırları ile herkesin kısa sürede beğenisini kazanabilmeyi başarırlar.

Yorkshire Terrier Yavrusu Ne Yer?

Minik cüsseye sahip olan Yorkshire Terrier Yavrusu, beslenme anlamında özen gerektirir. Yeterli olacak miktarda yüksek kaliteli kuru mamaya ihtiyaç duyarlar. Yorkshire Terrier özel maması şeklinde üretim gerçekleştiren bazı markalar bulunmaktadır. Bu yönde de tercihler yapılabilir.  Doğru porsiyonlarda ve doğru öğünler şeklinde beslenmesi takip edilmelidir. 

Yorkshire Terrier yavruların sindirim sağlığını korumak ve , beyin gelişimlerini desteklemek maksadıyla mama seçimi önemlidir. Yetişkinliğinde i, güçlü kaslara sahip olabilmesi amacıyla daha yavruluktan itibaren en doğru besin takviyeleri uygulanmalıdır.

Parlak ve sağlıklı tüy yapısı da beslenmeyle gelişen bir durumdur. Yorkshire Terrier ağız ve diş sağlığı içinde küçük ırklara özel geliştirilmiş beslenme seçeneklerini değerlendirmek oldukça önemlidir.

Yorkshire Terrier 2023 Fiyat

Yorkshire Terrier Fiyatları en çok merak edilen köpek fiyatları arasında bulunmaktadır. Sempatik görünümlü olan bu köpeklerin sahiplenme oranları da bir hayli yüksektir.

 

Safkan olmayan bir Yorkshire Terrier fiyatı 2023 yılı için 7.000 TL’den satışa sunulmaktadır. Yorkshire Terrier fiyatları 2022 yılın 5.000 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fiyatların birbirinden çok farklı olmasındaki en büyük etkenler ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Süs köpeği Fiyatlarını Etkileyen Bireysel Özellikler

 • Yorkshire Terrier boyu

 • Yorkshire Terrier cinsiyeti
 • Yorkshire Terrier soyu
 • Yorkshire Terrier seceresi
 • Yorkshire Terrier ülkesi
 • Yorkshire Terrier rengi
 • Yorkshire Terrier yaşı
 • Yorkshire Terrier göz rengi

Tüm bu etkenler Yorkshire Terrier Fiyat skalasını etkilemekte olan önemli kriterlerdir.

Sahip olma isteyeceğiniz Yorkshire Terrier özelliklerine karar vererek en doğru aramayı gerçekleştirebilir ve Yorkshire Terrier Fiyat durumunu kolayca netleştirebilirsiniz.

Firmamız üzerinden sizlerde bütçenize en uygun Yorkshire Terrier sahiplenmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Evcilmarketim.com
Patibultr