Köpek İlanlarıGolden Retriever kategorisinde 60 ilan bulundu.

Golden Retriever

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Golden Retriever

Golden Retriever köpek cinsi sadece ülkemizde değil, tüm dünya genelinde sevimliliği ve cana yakınlığı ile en popüler ırklardan biridir. Orta büyük ırk köpekler içerisinde bulunan Golden Retriever, arkadaş canlısı, oldukça atletik ve sevgi doludur. Krem ve açık kahve tonlarındaki kürk rengi ile bilinirler. 

Tam bir aile köpeği olacak olan Golden Retriever, sahibine sürekli sevgi gösterir ve onunla ilgilendiğini belli eder. Çocuklar ve özellikle küçük bebekler ile de muhteşem bir uyum içerisinde olan Golden Retriever köpeklerin geçmişi, İskoçya’ya uzanmaktadır. 

1868 yılından itibaren Golden Retriever cinsi köpek ırkı üzerinde yapılan geliştirme çabaları sonucunda 1920 yılında bu cins resmi olarak da kabul edilmiştir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, sevimliliği ve güzelliği ile popüler olan Golden Retriever cinsi bir köpek ile karşılaşabilirsiniz. 

Ancak Golden Retriever ırkının da farklı 3 alt türü bulunmaktadır. Bunlar Amerika, İngiliz ve Kanada cinsi Golden Retriever olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Golden Retriever köpekler, uyumlu oldukları kadar zekaları ile de dikkat çekerler. 

Yavru döneminden itibaren eğitimlerini zorlanmadan verebilir ve ev içinde uyumlu bir şekilde yaşamasını sağlayabilirsiniz. Golden Retriever köpeklerin bilindik en önemli özelliği de havlama veya uluma gibi niteliklerinin çok az seviyede olmasıdır. Ancak Golden Retriever cinsi köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi ve obez olmaması için günlük beslenme ve egzersizlerine dikkat etmelisiniz. 

Golden Retriever Yavru

Golden Retriever yavru döneminden itibaren mutlaka bakımına ve beslenmesine dikkat edilmesi gereken bir cinstir. Golden Retriever, tüy bakımı özellikle üzerinde durulması gereken bir konudur. Sevimli dostunuzun daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için, sıraladığımız bakım ve beslenme detaylarına önem vermelisiniz.

  • Golden Retriever köpeklerin türleri su tutmadığı için aynı zamanda yüzücü köpekler olarak da bilinirler. Ancak bu cins köpeklerin çok yoğun tüy döktüğünü de belirtmek isteriz. Yıl içerisinde iki kez yoğun tüy dökme sorunu yaşayan Golden Retriever köpeklerin haftada birkaç kez tüylerini taramanız yeterli olacaktır. 
  • Ayda en az 1 kez Golden Retriever köpeklerin banyo yapması gerekmektedir. Banyodan sonra da tüylerini kurutmayı ve fırçalamayı unutmamalısınız. 
  • Golden Retriever köpeklerin tırnaklarını ayda 2 kez kesmeniz yeterli olacaktır. 
  • Bu cins köpekler hareketli oldukları kadar egzersiz yaptırmadığınızda çok çabuk kilo alabilirler. Ancak bu durum köpeğinizin yaşına ve aktifliğine göre değişir. 
  • Kilo almaya müsait bir vücut yapısı olan Golden Retriever köpeklere mutlaka ölçülü mama vermelisiniz. Aşırı yağlı veya pişirilmiş kemik gibi ev besinleri vermeniz tavsiye edilmez. 
  • Irkına özel ve kaliteli mamaları tercih edebilirsiniz. 

Golden Retriever 2023 Fiyat

Golden Retriever fiyat aralıkları 2022 yılında 2.500 lira ile 5.000 lira arasındayken  2023 yılı itibari ile 3300 lira ile 6.000 lira arasında farklılık göstermektedir. Golden Retriever köpeklerin fiyat aralıklarının bu denli farklı olmasının en önemli nedeni, safkan olup olmadığı ve kürk rengidir. Bunların dışında köpeğin cinsiyeti, yaşı, eğitimli olup olmadığı da fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında yer almaktadır. 

Golden Retriever Sahiplenme

Golden Retriever sahiplenme için sitemizi takip ederek ilanları kontrol edebilirsiniz. Bizler her zaman başta Golden Retriever cinsi köpekler olmak üzere tüm evcil dostlarımızın sahiplenilmesini savunmaktayız. 

Sizler de evlerinizde sıcak bir köşe vererek, bu sevimli dostlarımızın daha konforlu, sevgi dolu ve sağlıklı bir yaşam alanında yaşamalarını sağlayabilirsiniz. 

Golden Retriever ücretsiz sahiplendirme ilanlarımız sitemizde dönem dönem yer almaktadır. Sürekli güncellenen ilanlarımızı sizler de takip ederek, en yakın arkadaşınız olmaya aday Golden Retriever cinsi bir köpeği ücretsiz sahiplenebilirsiniz. 

Evcilmarketim.com
Patibultr