Köpek İlanlarıPug kategorisinde 82 ilan bulundu.

Pug

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pug

Pug cinsi köpekler, tıknaz vücut yapıları ve kırışık kürkü ile tanınan en popüler köpekler arasında yer alır. Kendine has bir karakteri ve dış görünümü olan Pug köpekler genelde açık kahverengi veya siyah tonlarındaki renklere sahiptirler. 

Yapı olarak fazla büyümedikleri için Pug köpeklerin küçük köpek ırkları içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Sahibinin sürekli ilgisini ve sevgisini isteyen Pug köpekler evde rahat bir yaşam sürerler. 

Soğuk havalarda yaşamak için uygun olmayan kürk yapılarından dolayı, dışarıda kaldıklarında çok çabuk hasta olabilirler. Pug köpekler özellikle hırıltıları ile tanınırlar. Uyurken horlayan Pug köpeklerin bu özelliklerinin nedeni ise, küçük bedenleridir. Ayrıca sıcağa karşın hassasiyetleri de olduğu için nefes almakta zorlanabilirler. 

Pug Yavru

Pug yavru köpekler, yuvalarına ve ailelerine kısa sürede alışarak uyum sağlayabilirler. Pug köpeklerin daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak için onların beslenmesine, bakımına ve egzersizlerine dikkat etmeniz gerekir. 

Pug yavru bakımı ve beslenmesi hakkında en önemli noktaları sizler için sıraladık:

  • Pug köpekler oldukça kısa ve sık kürke sahiptir. Genelde renkleri açık kahverengi ve siyah tonlarında olurlar. Kısa kürk yapısı sayesinde Pug köpek cinsinin tüy bakımında sizlere zorluk çıkartmayacağını söyleyebiliriz. Ancak haftada birkaç kez kürküne uygun bir fırça ile tüylerini taramanız yeterli olacaktır. 
  • Pug köpekler banyo konusunda da sizleri zorlamayacaktır. Dışarıda çok aktif bir hayatı olmayacağı için fazla kirlenmezler. Pug köpeklerin kürkünden koku gelmediği sürece banyo yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak yine de belirli periyotlarla sadece köpek şampuanları ile yıkamanız tavsiye edilir. 
  • Ayda 1 veya 2 kez tırnaklarını kesmeli ve haftada da en az 3 kez dişlerini fırçalamalısınız. 
  • Pug köpekler uyurken horlama veya hırıltı sesleri çıkartırlar. Bunun için düzenli olarak burun ve ağız bakımı ile kulaklarının temizliğine önem vermelisiniz. 
  • Beslenme konusunda Pug köpeklere sadece yüksek kaliteli ve ırkına ve yaşına uygun köpek maması verilmesi tavsiye edilir. Bu cins köpeklerin en ayırt edici özelliği yemek yemeyi çok sevmeleridir. Bunun için de çok çabuk şekilde kilo alabilirler. 
  • Aşırı kilo alması, sağlık sorunlarını da tetikleyebileceği için mutlaka kontrollü ve ölçülü olarak mama vermelisiniz. Ev yemeklerini de yiyen Pug köpeklerin düzenli olarak su tüketmeleri de oldukça nemlidir. 
  • Günlük egzersiz için mutlaka ılık havaları tercih etmeniz gerekir. Güneşe ve neme karşı hassasiyetleri olduğu için bu havalarda egzersiz yapmaları, onların ekstra yorulmasına neden olabilir. 
  • Pug köpekler oyun oynamayı çok severler. Çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile de eşsiz bir uyum içerisinde yaşayabilirler. Eğitim konusunda sizleri zorlamayacak olan Pug cinsi köpeklere, bu dönemde ödül maması vererek komutları daha kısa sürede öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Tam anlamı ile bir temas bağımlısı olan Pug köpekler ile evde rahatlıkla bir arada yaşayabilirsiniz. 

Pug 2023 Fiyatları

Pug fiyat aralıkları pek çok etkene göre farklılık gösterebilmektedir. Pug 2022 yılında 2.000 lira ile 5.000 lira arasındayken 2023 yılı fiyat aralıkları ise 2.500 lira ile 6.000 lira arasında değişmektedir. 

Ancak Pug fiyatları köpeğin yaşına, şeceresine, safkan olup olmamasına, eğitimine ve rengine göre değişebilmektedir. Safkan Pug yavrularının fiyatları her zaman daha yüksek aralıklarda olabilmektedir. 

Pug Yavru Sahiplenme

Pug yavru sahiplenme ve tüm ilanlarımız için sitemizi takip edebilirsiniz. Başta köpek cinsleri olmak üzere tüm evcil hayvanları satın almak yerine sahiplenmek çok daha kıymetlidir. 

Safkan Pug yavrularını sahiplenmek isteseniz, sitemiz üzerinde dönem dönem yer alan ücretsiz Pug sahiplenme ilanlarımızı inceleyebilirsiniz. Onları sahiplenerek sıcak ve sevgi dolu bir yaşam alanı ve yuva verebilirsiniz. 

 

Evcilmarketim.com
Patibultr