Köpek İlanlarıBeagle kategorisinde 10 ilan bulundu.

Beagle

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Beagle 

Beagle bakımı ve Özellikleri itibari ile İngiliz Biggle ismi ile de bilinen küçük ırk köpeklerdendir. Oldukça sıcakkanlı bir köpek ırkı olan Beagle, çocuklar ile de mükemmel uyum sağlamaktadır. 

Keskin koku alma özellikleri ile birlikte genel olarak avcı köpekler kategorisi içerisinde yer alırlar. Ancak küçük ırk olduğu ve insanlarla da iyi anlaştığı için en yaşamına uyum sağlayabilmektedirler. 

Beagle ırkı köpekler İngiliz kökenlidir. Minyatür bir köpek olmasına rağmen, çok güçlü ve kaslı bir vücudu vardır. Uzun ve düşük kulakları en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Genelde tek renkli değildirler. Kahverengi, bronz, siyah ve beyaz renk kombinasyonu sıklıkla görülmektedir. 

Beagle ne kadar büyür?

Küçük ırk köpekler içerisinde yer alan Beagle köpeklerin yükseklikleri ve ağırlıkları cinsiyetine göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak ağırlıkları ortalama olarak 8 ile 14 kilogram arasında olabilir. 

Bununla birlikte Beagle köpeklerin yükseklikleri de 33 ile 38 cm arasında olabilir. Beagle köpeklerin erkek olanları, dişilerine göre biraz daha iri ve büyük görünebilmektedir. 

Beagle nasıl bir köpek?

Beagle köpek ırkı insanlar ile uyum içerisinde yaşayan bir cinstir. Özellikle çocuklar ile oyun oynamayı çok sever. Çok hareketli bir yapıya sahiptir. Ancak Beagle köpeğinin eğitilmesiiçin yavru döneminin iyi değerlendirilmesi gerekir. 

Keskin bir koku yeteneğine sahip olduğu için evde merak ettiği kokuların peşinden gidebilir. Olumsuz davranışlara karşı çok hassas bir yapısı vardır. Sahibine oldukça sadık bir köpektir. Eğitim sırasında kendi sözünü geçirmek isteyebilir. Ancak ödül mamaları ile kolaylıkla eğitim verilebilir.

Beagle Yavru

Beagle yavru bakımı sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık:

  • Çift katmanlı bir kürke sahip olan Beagle ırkı köpeklerin tüy bakımı zor değildir. Orta sertlikteki bir tüy tarama fırçası ile haftada bir kez taramanız yeterli olacaktır.
  • Kürkü suya karşı da çok dayanıklıdır. Çamur olduğunda veya kürkü kokmaya başladığı zaman banyo yaptırabilirsiniz 
  • Hareketli bir yapısı olduğu için tırnakları patilerine zarar verebilir. Düzenli olarak tırnaklarını kesmelisiniz. 
  • Kulakları uzun olduğundan haftalık kulak kontrolü yapılması gerekmektedir. Kulaklarını enfeksiyona karşı temizlemelisiniz. 
  • Haftada en az 2 veya 3 kez dişlerini fırçalayabilirsiniz. Sık sık kötü ağız kokusu ve diş eti sorunları yaşayabilirler. 

Beagle köpeklerin tuvalet eğitimi için dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Beagle köpeklere eğitim vermek biraz zorlayıcı olabilir. Ancak ödül mamaları ve ilgi ile bu sorunu çözebilirsiniz. 
  • Tuvalet eğitimi için pedleri tercih edebilirsiniz. Beagle köpekler için belirli bir alanda eğitim vermek çok önemlidir. 
  • Tuvaletini sürekli aynı yere yapmasını alıştırmak için olumlu pekiştirme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. 

Beagle Ne yer?

Beagle köpeklerin iştahı oldukça açıktır ve yemek yemeyi çok severler. Ancak güçlü bir kas sitemine sahip oldukları için yüksek kaliteli ve kuru mamaları tercih etmelisiniz. Ev yemeği de tüketebilen Beagle köpekler için kemikli yiyecekler haricindeki besinler verilebilir. 

Beagle Sahiplenme 

Beagle köpekler orijinal ırk olduğu için sahiplenmek oldukça zor olabilir. Ancak sitemiz üzerinden ücretsiz olarak sahiplenebileceğiniz Beagle köpek ırklarını da bulabilirsiniz. Beagle köpeklerin satın alınmasından çok sahiplenilmesinin çok daha ayrıcalıklı bir durum olduğunu savunmaktayız. 

Orijinal bir ırk olan Beagle köpekler fiyat olarak çok yüksek değerlerde satılabilmektedir. Bunun için de sahiplenme sitelerinde pek sık olarak karşınıza çıkmayacaktır. Orijinal Beagle yavruları sahipleri tarafından ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir. Ancak sahiplendirme döneminde sahipleri de çok hassas davranarak yeni sahipleri konusunda titizlikle karar vermektedir. Sitemizde dönem dönem Beagle yavru köpekler ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir. Değerli ve kıymetli bir ırk olan Beagle köpekleri almadan veya sahiplenmeden önce safkan olup olmadığına dikkat etmenizde yarar olacaktır. 

Şeceresine dikkat ederek Beagle köpeklerin safkan olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sizin için hem çok iyi bir arkadaş hem de sevimli bir evcil dost olacak olan Beagle köpekler dünyada en çok tercih edilen ırklardan biridir. Beagle cinsi köpek sahiplenmek istiyorsanız sitemizi düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Beagle Fiyatları

Beagle fiyatları 2022 yılında pek çok köpek sever tarafından araştırılmıştır. Beagle fiyatları 2022 yılında ortalama olarak 4.000 liradan başlayan fiyatlara sahiptir. Ancak bu fiyatlar köpeğin cinsiyetine, yaşına ve eğitimi ile rengine göre farklılık gösterebilmektedir. Pek çok etkene göre Beagle köpeklerin fiyatlarında büyük farklılıklar görülebilmektedir. 

Beagle Fiyatları 2023

Beagle fiyatları 2023 yılı itibari ile ortalama olarak 6.000 TL ile 9.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Beagle yavru fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Almayı düşündüğünüz Beagle köpeğin safkan olması ve ebeveynlerinin de orijinal Beagle cinsi olması fiyatların yükselmesine neden olabilir. 

Beagle köpeklerin dişi olanları biraz daha yüksek ücretlerde olabilir. Aynı şekilde kahverengi renk kombinasyonlu olanları da oldukça popülerdir. Ancak yetişkin bir Beagle köpek almak istiyorsanız komut ve tuvalet eğitimi alıp almadığı da fiyatları değiştirebilir. 

Son dönemlerde oldukça popüler bir köpek ırkı olması da Beagle fiyatları 2023 yılında ücretlerin yükselmesine neden olmuştur. Sitemizden Beagle köpek ırkı ve sahiplenme ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. 

Evcilmarketim.com
Patibultr