Köpek İlanlarıMalamut kategorisinde ilan bulunamadı.

Malamut

 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Malamut

Malamut veya diğer adıyla Alaska Kurdu, hayvanseverlerin çok fazla tercih ettiği köpek ırkları arasında yer alıyor. Renkli tüyleri, cana yakın tavırları, aşırı hareketli ve sempatik olmasıyla öne çıkan Malamut, özellikle soğuğa dirençli olmasıyla da dikkat çekiyorlar. Bundan dolayı, bahçede beslenmeleri daha uygun bulunuyor. Alaska Kurdu besleyen ya da beslemek isteyenler, konu hakkında doğru bilgilere ihtiyaç duyuyorlar. 

Malamut nasıl beslenir? Malamut ırkı köpeklerin en temel özellikleri nelerdir? Malamut beslerken nelere dikkat edilmelidir? Bu konuların tamamında sizlere yardımcı oluyoruz. Biz, profesyonel anlayışımızla, her zaman hayvanseverin yanındayız. 

Malamut, iri ve oldukça güçlü bir köpek ırkıdır. Bu hayvanlar, adını aldığı Alaska Bölgesi'nden dünyaya yayılmıştır. Alaska Bölgesi'nde yaşayan Eskimoların kızak çekmekte kullandığı hayvanlar, aşırı cana yakın, oyuncu ve sadıktır. 

Bu özelliklerinden dolayı, büyük köpek ırklarını sevenler tarafından tercih ediliyor. Bazı kişiler, halihazırda Malamut besliyor bazıları ise Malamut beslemeyi düşünüyor. Her iki durumda da hayvanseverin ihtiyaç duyduğu doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Malamut Bakım ve Özellikleri

Malamut, Alaska yerlilerince evcilleştirilmiş bir köpek ırkıdır. Bu hayvanlar, kızak çekmekte kullanılıyordu. Malamutlar, hem iri cüsseli hem de soğuktan etkilenmeyen yapılarından dolayı kızak çekmek için tercih ediliyordu. Bu hayvanların güçlü olmaları dışında başka öne çıkan özellikleri de var. 

Bunlar;

 • Oyuncu
 • Cana Yakın
 • Dost Canlısı
 • Sadık

Bu özelliklerinden dolayı, evlerde özellikle çocuklarla çok iyi anlaşırlar.

Malamutların diğer özelikleri ise;

 • Yaşam süreleri: 10 - 12 yıl
 • Renkleri: Siyah- beyaz, kahverengi - beyaz, kırmızı - beyaz, gri - beyaz
 • Dişilerin boyları: 56 - 61 cm
 • Dişilerin kiloları: 32 -38 kg
 • Erkeklerin boyları: 61 - 66 cm
 • Erkeklerin kiloları: 36 - 43 kg

Malamutların genel olarak özellikleri bunlardır. İri ve oldukça güçlü olan bu hayvanların bakımları da buna uygun olmalıdır. Kaslarının erimemesi için buna uygun mamaların kullanılması gereklidir. Ayrıca, D vitamini takviyesi de gerekli olabilir. Bunlar kadar önemli bir konu ise, Alaska Kurdunun enerjik yapısıdır. 

Bu hayvanlar, genetik özellikleri sebebiyle, uzun yürüyüşlere ve egzersizlere gereksinim duyarlar. Malamut edinmeyi düşünenlerin bunu bilmesi gereklidir. Bu hayvan, uzun uzun dolaşmazsa, huysuzlaşabilir. Buna karşın, uzun bir yürüyüş yapan ve enerjisini boşaltan Malamut, oldukça sevecen ve cana yakın tavrını sürdürür. 

Malamutların diş bakımı da hassasiyet gerektiren bir diğer konudur. Hayvanın dişleri, haftada bir ya da iki kez fırçalanmalıdır. Bu Malamutun mutlu olması için gereklidir. Malamutun renkli tüyleri, belki de en karakteristik özelligidir. Hayvanın tüylerinin sağlıklı olması için uygun bir fırçayla haftada bir iki kez fırçalanması yeterli olacaktır. Aksi halde bakımsız tüyler, hayvanın huzurunu bozabilir.

Malamut Fiyatları 2023

Alaska Kurdu ya da Malamut olarak bilinen hayvanları beslemek isteyenlerin yavruyken satın almaları tavsiye edilir. Biz, hayvansevere bu noktada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yavru Malamutların fiyatları 25.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiyor. Malamat ırkı köpekleri küçük yaşta edinmenin önemli bir avantajı da eğitimde kolaylık sunuyor olmasıdır. 

Bu ırk köpekler, cana yakın ve sadık olmakla beraber, sahibinin komutlarını yerine getirme konusunda pek istekli değillerdir. Biz, Malamut temin etme konusunda hayvansevere yardım ediyoruz. Malamut bakımı konusunda hayvanseverin yanındayız. 

Bunlara ilave olarak, Alaska Kurdunun eğitimi konusunda da hayvanseverin yanındayız. Eğitimi zor olan Malamut, sahibinin yanlış bir davranışı sebebiyle, tamamen eğitime kapalı hale gelebilir. Bu sebeple, biz, eğitimde profesyonellerden destek alınmasını öneriyoruz.

Malamut Özellikleri ve Bakımı

Yetişkin bir Alaska Kurdu 30 kilonun üzerinde bir ağırlığa sahiptir. Bu sebeple bu hayvanların bakımları oldukça önem taşır. Aksi halde, köpeğin kaslı vücut yapısını koruması olanaksız hale gelir. Malamutlar, yavruyken pek fazla gıda tüketmezler ama büyüdüklerinde oldukça iştahlıdırlar. Proteinden zengin bir şekilde beslenmeleri gereklidir. 

Ara sıra da olsa, balık verilmesi uygundur. Bunlarla beraber, hayvanın kas kaybı yaşamasını önleyen mamalar kullanılmalıdır. İri cüsseli bir köpek olan Malamutun beslenmesi kadar bakımı da itina gerektirir. Hayvanların evde bakılması pek önerilmez. 

Bunun sebebi ise iri cüssesine ilaveten son derece hareketli olmasıdır. Bundan dolayı evdeki eşyalara çok ciddi oranda zarar verebilir. Zaten sıcak havayı sevmeyen ama soğuk havada sorun yaşamayan bir ırk olduğundan bahçede beslenmesi daha doğrudur. 

Görünüşüyle caydırıcı bir hayvan olduğu kesin ama bekçi köpeği olmaya pek uygun değil. Bunun nedeni ise oyun canlısı olmasıdır. Malamut beslemek isteyenlerin buna dikkat etmeleri gerekir. Sürekli hareket halindedir. Aşırı enerjik yapısı, onu sinirli ve gergin yapabilir. Bunun önüne geçmenin yolu ise, hayvana düzenli olarak egzersiz yaptırmaktır. 

Her gün hiç aksatmadan çok uzun yürüyüşler hatta koşular, Alaska Kurdunun enerjisini boşaltmasına imkan verir. Enerjisini atan Malamut, oldukça sakin ve sevecendir. Aksi halde, son derece huysuz olabilir. Malamut, evdeki herkesi tanıdıktan sonra, tamamıyla iyi ilişki kurar. Özellikle favorileri çocuklardır. 

Evin çocuklarının bir an yanından ayrılmak istemez. Fiziki bakımdan kendisinden küçük olan başka hayvanlara karşı ilgisiz veya sevecen davranması gözlerden kaçmaz. Buna ek olarak, fizik olarak kendisine yakın bir hayvan gördüğünde bölgesini savunma iç güdüsüyle tepki gösterir.

Malamutların genel özellikleri bunlardır. Bunlara ilave olarak, siz hayvanseverlerin her türlü sorusunu doğru bir şekilde yanıtlıyoruz. Malamut eğitimi hakkında bilgi edinmek ve destek almak isteyenlere yardımcı oluyoruz. 

Çünkü çok uysal bir ırk olmasına karşın komut almakta isteksizdir. Malamut besleyen ama köpeklerin bu genetik özelliğini bilmeyenler, köpekle doğru iletişim kuramadığını düşünebilirler. Ama sebep bu değildir. Malamut, en sevdiği kişinin komutlarını bile yapma konusunda çok isteksizdir. Bu da taşıdığı kurt genlerinden kaynaklanır.

Evcilmarketim.com
Patibultr