Köpek İlanlarıAlman Kurdu kategorisinde 43 ilan bulundu.

Alman Kurdu

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Alman Kurdu

Alman Kurdu, adında da anlaşılacağı üzere Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Alman çoban köpeği, Kurt köpeği, K9 olarak da sıklıkla çevrenizde duyabilirsiniz. Büyük, atletik ve çok güçlü köpeklerdir. Doğru ve disiplinli bir eğitim aldıkları takdirde mükemmel bir aile ya da koruma hatta iş köpekleri rolüne çok iyi bürünürler. Aynı zamanda çok zeki köpeklerdir. 

Alman kurtları ikiye ayrılır; iş köpekleri ve şov köpekleri olarak iki varyasyonu vardır. İş köpeği olarak eğitilen alman kurtları daha yüksek bir kalçaya ve daha uzun bacaklara sahip olurlar. Şov köpekleri olarak üretilenler ise daha alçak bir kalçaya, adaleli bir vücuda ve çok gösterişli bir posta sahip olurlar. 

Alman kurdu köpeklerinde çok rastlanan bir hastalık olarak kalça çıkığı (kalça displazisi) olarak bilenen eklem rahatsızlığı görülmektedir. Ayrıca alman kurtları çok hassas bir mideye sahiplerdir. Bu yüzden özel diyet ya da besin ihtiyaçları giderilirken çok fazla çeşit verilmemeye özen gösterilmelidir. Verdiğiniz besinlere köpeğinizin alerjisi olup olmadığını bilerek besin tercihlerine karar vermelisiniz. 

Alman köpekleri oldukça aktif köpeklerdir. Neredeyse tamamı zihinsel olarak oldukça kendinden emin bir yapıya sahiplerdir. Kendinden emin oluşlarını duruşlarının asaletinden de anlayabilirsiniz. 

Eğitilmeye çok yatkın köpeklerdir. Onlara verilen görevleri yerin getirmek için can atarlar. Çok vefalı ve sahibine karşı sevecenlerdir. Sahiplerine karşı çok bağlı köpeklerdir. Sahiplerine karşı yabancı birisi ters bir hareket yaptıkları zaman tetikte bulunurlar. 

Eğer sosyal hayata karışmalarına izin verilmezse insanlara karşı saldırganlaşabilirler. Çok sevecen oldukları için soğuk bir karaktere sahip olanları bile kendilerine çekmekte çok iyi olduklarını gözlemleyebilirsiniz. Çok itaatkâr ve kafası kolaylıkla karışmayan bir yapıya sahiplerdir. 

Alman Kurdu Tüy Yapısı 

Alman kurdu sürekli sert iklimlerde yaşamış olmasından kaynaklı olarak orta uzunluğa sahip çift katmanlı tüy yapısı ile çevrelenmiştir. Alman kurdu tüy yapısı yağmur ve kara karşı çok dayanıklı hayvanlardır. Bazıları doğduğu zamandan itibaren uzun tüy yapısı ile dünyaya gelmektedir. Ancak ideal alman kurdu tüy yapısı orta uzunlukta olmasıdır. 

Alman Kurdu Yavru 

Alman kurdu yavru iken eğitimine başlanması gerekir. Köpeğiniz yavru iken eğitime başladığınız zaman size çok daha sadık olacaklardır. Ayrıca eğitimleri sizin ve köpeğiniz açısından daha kolay geçecektir. Köpeğinizi hem eğlendirerek hem öğreterek eğitmeniz gerekir. Böylece komutlarınızı da algılamak da çok daha başarılı olacaktır. 

Alman kurdu eğitimi verilirken köpeğinizi çok şımartmamanız gerekir. Bu gibi durumlarda köpeğiniz şımaracaktır ve size itaat etmeyecek, komutlarınızı dinlemeyecektir. Komutlarınızı başarılı bir şekilde yerine getirdiği zaman sürekli olmamak şartı ile ödül mamaları verebilirsiniz. 

Alman kurdu beslenmesi oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Alman kurdunun sindirim sitemi çok hassastır. Bundan dolayı kaliteli gıdalarla beslenmesi gerekir. Alman kurdunun temel besin ihtiyacı kuru mamadır. Köpeğiniz 1 yaşını doldurana kadar yavru köpek maması ile doldurduktan sonra ise de yetişkin köpek maması ile beslenmesi gerekir. 

Köpeğinizin maması tercih edilirken köpeğinizin hangi besinlere karşı alerjisi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Örneğin; köpeğinizin tavuk alerjisi olabilir bu yüzden tavuk içerikli besinlerden kaçınmanız gerekir. Aksi takdirde bu durum köpeğinize ciddi sağlık sorunları yaşatacaktır.

Ek bir bilgi olarak ise köpeğiniz hamileyse ya da emziriyor ise yavru köpek maması ile beslenmesi gerekir. Çünkü bu mamaların karbonhidrat, yağ ve protein içeriği fazlasıyla zengindir. Köpeğiniz yetişkin olsa da yavru köpek maması ile beslenmesi yavruları ve kendisi açısından çok daha sağlıklı olacaktır. 

Zorunlu olmadıkça köpeğinizin mamasında değişiklikler yapmayın. Sürekli mama değişimi köpeğinizi olumsuz etkileyebilir. Eğer farklı bir mamaya geçilmesi gerekiyorsa köpeğinizin veterinerine başvurmanız çok daha sağlıklı olacaktır. 

Alman kurdu tüy bakımı önem verilmesi ve günlük olarak taranılması gerekir. Aksi takdirde tüylerinde topaklanma olacaktır ve sonrasında tararken köpeğinizin canı yanabilir. Ayrıca bu durum köpeğinizin tüylerinde bölgesel olarak kelleşmeye sebep olabilir. 

Alman kurdu enerjisi yüksek bir hayvan olduğu için. Günlük egzersiz ihtiyacını gidermeleri gerekir. Köpeğinizin hareketini sınırlamayan ve koşup oynayarak egzersiz ihtiyacını gidermesine yardımcı olmanız gerekir. 

Köpeğinizi daha sağlıklı bir hayat sürebilmesi için düzenli olarak ağız ve kulak bakımını yapmanız gerekir. Tırnaklarının ise normalinden çok daha uzun olmamasına dikkat etmeniz gerekir. 

Her köpek ırkında olduğu gibi alman kurdu sahibi iseniz köpeğinizin aşılarını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Ayrıca kesinlikle belli aralıklar ile köpeğinizi veterinere getirerek düzenli kontrollerini yaptırmalısınız. 

Alman Kurdu Renkleri 

Alman çoban köpekleri çeşitli renklere sahiplerdir. Genellikle sarımsı kahverengi, siyah- kırmızı ve siyah renklerde olurlar. Nadir olarak tümü siyah, gri kırçıllı ve tümü beyaz renklere mensup olanlarda vardır. Aslında eskiden siyah, gri ve beyaz renkli köpekler daha çok bulunurdu. 

Siyah Alman Kurdu

Siyah alman kuru renginin vermiş olduğu asalet ile oldukça fazla dikkat çeker. Herkes tarafından sahip olmak istenilen siyah alman kurdu herkes tarafından öyle kolay da bakıldığı söylenemez. Çünkü alman kurtlarının egzersiz ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu yüzden köpeğimize ekstra zaman ayırmamız gerekir. Bir nevi kendi hayatımızı köpeğimize göre şekillendirmek gerekir. 

Siyah alman kurdu rengiyle dikkat çekmesinin yanı sıra simsiyah olduğu için gözleri çok ön plandadır. Gözleri de tüylerinin ön planda olduğu gibi ön plandadır. Siyah oluşundan dili ve kulağının içi de gözümüze normalinden daha pembe gözükür. 

Beyaz Alman Kurdu 

Beyaz alman kurdu, Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilen bir çeşididir. Bir beyaz çoban köpeği ideal yüksekliği 64 santimetre ve ideal ağırlığı ise 75 ile 85 paund (34 kilogram ve 39 kilogram) arasındadır. Tüy renkleri açık krem ya da açık ten rengi kabul edilebilir olsa da ideal olarak saf beyazdır. Tüy katmanları düz, yoğun, hava koşullarına dayanıklı bir çift katlı oldukları bilinir. 

Sable Alman Kurdu 

Sable alman kurdu, her birimizin çok sıklıkla gördüğü köpektir. Genel olarak açık kahverengi ve siyah tüylere sahiplerdir. Alman kurdu denildiği zaman aslında hepimizin kafasında canlanan köpek sable alman kurdu türü olduğuna eminiz. 

Görünüşleri ile çok dikkat çeken köpeklerdir. Filmlerde, dizilerde, polisiye görevlerinde ya da yarışmalarda sıklıkla bu köpekleri görmekteyiz. Özellikle polisiye görevlerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Eğitim konusunda çok iyi oldukları için insanlar köpeklerinin zekalarını bu yönde kullanırlar. Oldukça başarılı sonuçlara imzalar attıklarını sıklıkla görebilirsiniz. Bu gibi konularda ödüller aldıklarını dahi görebilirsiniz. 

Alman Kurdu 2023 Fiyatları

Alman kurdu fiyatları 2023 yılında 7.000 TL ile 15.000 TL arasında olduğu bilinmektedir. Bu fiyat aralığı bazı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Özellikle köpeğin seceresi, aşılarının yapılmış olması, soy durumu, rengi, yaşam koşulları ve sağlık durumu gibi etkenler köpeğinizin fiyatında etkisi olacaktır. Örneğin; güzel bakılmayan, güzel mamalar verilmeyen, cılız bir alman kurdu fiyatı daha sağlıklı köpeğe göre daha düşük olacaktır. 

Alman kurdu sahiplenme için bizlerle iletişime geçebilir ya da evinize en yakın barınaktan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bizlere ulaştığınız zaman ekibimiz sizlere ellerinden geldiğince yardımcı olacaktır. 

Ayrıca evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyabileceği malzemeler, mamalar ve kum gibi ürünleri bizlere belirterek temin edebilirsiniz. 

Evcilmarketim.com
Patibultr